Меню сайту

Шляхи покращення роботи центрів зайнятості

Державні служби та центри зайнятості є суб’єктом реалізації принципів соціальної політики. Функціонування центрів зайнятості усіх рівнів припускає розгляд людини і як суб’єкта і як об’єкта соціальної політики держави. Група, колектив людей складають людський елемент будь - якої організації як складного соціального феномена і самої організаційної культури визначає ціннісно-значуще ставлення і бачення людини як працівника [19].

Професійна діяльність центрів зайнятості здійснюється шляхом постійної взаємодії в системі “людина - людина”, де особливого значення набуває реалізація норм ділового спілкування. Ділове спілкування є основним засобом здійснення комунікативного впливу, передачею форм культури й інформації. Важливо підкреслити, що продуктивна практична діяльність служби зайнятості багато в чому залежить від норм і правил культури ділового спілкування як параметра загальної організаційної культури.

Правила ділового спілкування повинні являтися суттю організаційної культури центрів зайнятості.

Отже, розвиток і успішне функціонування центрів зайнятості сучасного українського суспільства багато в чому залежить від урахування такого важливого фактора як організаційна культура, основними напрямками формування якої сьогодні виступає орієнтація на особистість, розвиток її творчого потенціалу, реалізація норм культури ділового спілкування на принципах гуманізму, толерантності й ідеології соціального партнерства.

ВИСНОВКИ

Написання магістерської роботи дало можливість розв'язати комплекс проблем, зв'язаних з формуванням в Україні ефективної системи регулювання зайнятості працездатного населення. Суть основних висновків та пропозицій полягає ось у чому.

. Розкрито сутність зайнятості та її функції. Поняття «зайнятість» - це не тільки індивідуальне право людини на працю, а й колективна економічна необхідність. Це результат повної економічної політики й конкретних дій, відповідальність за які несе держава. Саме тому Україні необхідний програмно-цільовий підхід, завдяки якому зайнятість населення відігравала б роль одного з найважливіших інтегральних показників ефективності реформ, їх своєчасності та дієвості. Основними функціями зайнятості населення є: забезпечення життєдіяльності і розвитку суспільства, в тому числі його непрацездатних членів; забезпечення життєдіяльності і розвитку особистості; забезпечення якості робочої сили. Ці функції в свою чергу, значною мірою забезпечують відтворення населення, а також екстенсивне або інтенсивне відтворення робочої сили.

. Розкрито види та форми зайнятості. Будь-який вид зайнятості людина обирає добровільно, за винятком зайнятості примусової за вироком суду або надзвичайного стану чи інших випадків, якщо такі зумовлені законом. Види зайнятості класифікуються за різними ознаками: за формою організації робочого часу - повна, неповна, видима, невидима, добровільна, вимушена; за статусом - первинна і вторинна; за характером організації робочих місць та робочого часу - стандартна і нестандартна; за стабільністю трудової діяльності - постійна, тимчасова; за формою правового регулювання - легальна, нелегальна, нерегламентована. Зайнятість населення України має забезпечуватися шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення потреб у добровільному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвитку підприємництва.

. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення державного регулювання зайнятості. Розглянувши Закон України «Про зайнятість населення» та Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ми побачили, що вони: безпосередньо регулюють зайнятість і ринок праці, захищають безробітних і членів сімей, що знаходяться на їх утриманні. Але їх практична реалізація і стосовно окремих понять і щодо застосування окремих статей цих законів неможлива без інших законодавчих і підзаконних актів. Виконання законів свідчить про наявність системи правового забезпечення державного регулювання зайнятості населення, що складається з багатьох доповнюючих, пояснюючих визначень і нормотворчих актів, які кореспондуються між собою. Комплексне застосування цих актів забезпечує безпомилковість вирішення переважної більшості питань.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Економічний аналіз фінансових результатів та оцінка фінансового стану ПАТ Полтавський турбомеханічний завод
Рівень ефективності господарської діяльності будь-якого підприємства визначають фінансові результати, отримані внаслідок цієї діяльності. Це можуть бути як прибуток, так і збитки. Ан ...

Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах глобалізаціїних процесів. О ...

Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства
собівартість економічний виробничий Практика господарювання на ринкових засадах підтверджує істину, що ефективність будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності залежить на ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.