Аналіз ефективності інвестиційної діяльності ТОВ «Бердичівський пивоварний завод»
Джерело: [складено автором за даними підприємства]
Результати дослідження свідчать, що серед важливих умов успіху залучення інвестицій на пивзаводі - маркетингові чинники, організаційні (планування інвестиційної діяльності, увага керівництва, міжфункціональна координація) та технічні. Крім того, вагоме значення інвестори віддають ефективності систем управління інвестиціями на підприємствах як основі успішного вирішення проблеми забезпечення здійснення реальних інвестицій. При цьому рішення про прямі іноземні інвестиції залежить від багатьох факторів, які можуть бути віднесені до трьох категорій: фактори попиту, фактори пропозиції та політичні фактори [35, c.5]. В подальшому потрібно враховувати вище вказані фактори і удосконалювати діяльність підприємства, привертаючи увагу інвесторів.
Підприємство потребує значних інвестицій в технічне і технологічне оновлення, в т.ч. на покращення смакових якостей пива, збільшення обсягів продаж, покращення культури виробництва, комп’ютеризацію, забезпечення економії ресурсів. Підприємство потребує у деяких випадках заміни важкої ручної праці автоматизованою. На жаль, на ТОВ «Бердичівський пивоварний завод» не передбачений ні відділ, ні окрема посада менеджера з інвестиційної діяльності. Питаннями з інвестування займається в рівних частках займається директор з виробництва, голова правління, комерційний директор та головний інженер. Для підвищення ефективності вже вкладених інвестицій також існують перешкоди: керівникам бракує навичок бізнес-планування та оцінки продуктивності інвестицій; мала частка іноземного капіталу не дає змоги впроваджувати достатню кількість сучасних технологій.
Тож, окрім пошуку джерел фінансування, сьогодні глибшого дослідження потребують проблеми отримання та використання підприємствами інформації протягом інвестиційного процесу для можливості формування фінансових ресурсів з метою подальшого розвитку. Враховуючи спрямування ТОВ «Бердичівський пивоварний завод» на постійне вдосконалення та розвиток, варто зазначити відсутність інформаційного забезпечення саме напрямку інноваційно-інвестиційної діяльності. Адже, при розміщенні грошових коштів інвестори завжди прагнуть забезпечити себе від ймовірних втрат, які можуть спричинятись неповерненням вкладених коштів. У цьому разі для інвесторів постає завдання об’єктивної оцінки інвестиційної привабливості підприємства, яке певним чином залежить від наявності чи відсутності інформації, необхідної для оцінки.
Отже, [11] організаційною основою для управління інвестиційною діяльністю підприємства може стати єдиний банк інформації на базі фінансового центру, який би будував свої відносини з інвесторами і виробниками та споживачами продукції. Це дало б можливість багатоцільового використання інформації, а також забезпечило б кількісну взаємозалежність між витратами на проведення цих робіт і одержаними результатами.
Подібні статті по економіці
Банківська система як інфраструктурний елемент сучасної ринкової економіки
Банківська система - одна з найважливіших та невід’ємних структур економіки.
Її функціонування - запорука успіху проведення економічних реформ у сучасних
умовах.
У процесі становл ...
Деpжавне pегулювання мігpаційних пpоцесів
Мігpаційні
пpоцеси, які відбуваються в світі значно впливають на життя громадян країн, а
також на pозміщення, чисельність і стан населення pізних кpаїн. Саме мігpація
багато в чом ...
Грошово-кредитна політика та її роль в державному регулюванні економіки
Стабільність
та розвиток національної економіки забезпечується використанням державою
різноманітних інструментів макроекономічного регулювання. Одним з найдієвиших
засобів макроекономіч ...