Меню сайту

Рекомендації щодо покращення умов праці на ТОВ «Бердичівський пивоварний завод»

Успішне функціонування системи інвестиційного менеджменту на будь-якому підприємстві залежить насамперед від ефективності його організаційного та інформаційного забезпечення.

Система організаційного забезпечення інвестиційного менеджменту являє собою взаємопов'язану сукупність внутрішніх структурних служб і підрозділів підприємства, які забезпечують розробку і прийняття управлінських рішень щодо окремих аспектів його інвестиційної діяльності і несуть відповідальність за результати цих рішень.

Інформаційне забезпечення інвестиційної діяльності - це масив даних, аналізуючи які інвестор (приватна, юридична особа або держава) приймає рішення щодо інвестування.

ТОВ “Бердичівський пивзавод”, його інвестиційний менеджмент є об’єктом даної роботи. Підприємство виробляє 5 основних сортів пива - ”Бердичівське оригінальне”, ”Старий Бердичів”, ”Бердичівське”, ”Бердичівське хмільне”, ”Кармеліт”. Для досягнення цілей виробничої діяльності завод формує внутрішнє, контактує з зовнішнім середовищем.

Було проведено аналіз фінансово-господарської діяльності пивзаводу і отримано наступні результати. Підприємство здійснює вкладення коштів в оновлення основних засобів, але в 2011 році основні засоби виводились швидше, ніж вводились, що спричинило зменшення коефіцієнту придатності на 7,2%, збільшення коефіцієнту зносу на 11,4%.

Проведений аналіз трудових ресурсів підприємства свідчить, що на заводі працює злагоджений колектив постійних працівників у кількості 311 чоловік. Плинність кадрів відсутня.

Операційні витрати пивзаводу збільшились у 2011 році порівняно з 2010 роком.

Використовуючи основні елементи виробничого процесу (засоби праці, предмети праці та робочу силу), підприємство досягло у 2011 р. чистого прибутку у розмірі 6342,8 тис. грн., що на 2,7% або на 166,8 тис. грн. більше порівняно з 2010 роком. Показники рентабельності зменшились, що свідчить про недостатньо ефективне управління активами чи ресурсами заводу у 2011 році.

Серед техніко-економічних показників покращилась продуктивність праці, фондовіддача, фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування, середньорічна вартість основних засобів. Проте зменшення прибутку від реалізації продукції, збільшення витрат на 1 грн. реалізованої продукції є негативними факторами в роботі підприємства і потребують прискіпливої уваги для подальшого удосконалення діяльності підприємства та покращення показників прибутковості.

Підприємство є інвестиційно активним і постійно вкладає кошти в реальні інвестиційні проекти. Фінансування на 82% здійснювалось у 2011 році за рахунок власних коштів, хоча підприємство має потенційну можливість залучати кредитні кошти та гроші іноземних інвесторів.

На пивзаводі питаннями з інвестування займається в рівних частках займається директор з виробництва, голова правління, комерційний директор та головний інженер. Для підвищення ефективності вже вкладених інвестицій також існують перешкоди: керівникам бракує навичок бізнес-планування та оцінки продуктивності інвестицій; мала частка іноземного капіталу не дає змоги впроваджувати достатню кількість сучасних технологій. У зв’язку з цим для удосконалення управління інвестиційною діяльністю було запропоновано створити посаду інвестиційного менеджера та впровадити на заводі програмне забезпечення COMFAR III Expert, яке допоможе приймати рішення щодо вкладення коштів і своєчасного виходу з інвестиційних проектів.

В результаті обґрунтування економічної доцільності впровадження даних заходів ми прийшли до висновку, що це принесе підприємству вигоду. Вклавши 130585 грн., підприємство зможе окупити гроші за 11 місяців і отримати ефект від проекту у розмірі 10471 грн. При цьому покращити фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування на 0,01%.

Були розглянуті умови праці на ТОВ «Бердичівський пивоварний завод». Можна зробити висновок, що вони є задовільними. Для працівників створені належні метеорологічні умови, вони частково забезпечені санітарно - побутовими приміщеннями та засобами захисту.

ДОДАТКИ

Додаток 1

Структура управління Товариства з обмеженою відповідальністю «Бердичівський пивоварний завод» лінійно-функціонального типу

Додаток 2

Показника оцінки ефективності інвестиційних проектів

Чистий приведений дохід

Чистий приведений дохід дозволяє одержати найбільш узагальнену характеристику результату інвестування, тобто його кінцевий ефект в абсолютній сумі. Під чистим приведеним доходом розуміється різниця між приведеними до дійсної вартості сумою чистого грошового потоку за період експлуатації інвестиційного проекту і сумою інвестиційних витрат на його реалізацію.

Розрахунок цього показника при одномоментному здійсненні інвестиційних витрат здійснюється за формулою:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Управління основними засобами підприємства
Проблема підвищення ефективності використання основних фондів і виробничих потужностей - одна з найважливіших у господарській діяльності підприємства. При вивченні значення кожного елеме ...

Аналіз господарської діяльності підприємства з виробництва харчових продуктів ТОВ ККС
Товариство з обмеженою відповідальністю "ККС" Товариство розташоване за адресою: 25014, м. Кіровоград вул. Аерофлотська, 28А Місце виробництва: 25005, м. Кіровоград, вул.. ...

Еволюція поглядів на економічне зростання та сталий розвиток
Проблеми досягнення стабільних темпів економічного зростання є актуальними в усіх країнах світу. Але в останній час дещо змінилися погляди щодо мети й шляхів досягнення зростання економ ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.