Меню сайту

Еколого-економічна ситуація в області

Сіверський Донець розділяє її на дві частини: меншу - правобережну та більшу - лівобережну.

На півночі, сході та півдні межі області співпадають з державним кордоном України. Тут вона межує з Бєлгородською, Воронежською та Ростовською областями Росії. На південному заході її землі прилягають до Донецької, а на північному заході - до Харківської області України.

Через територію області проходять транзитні магістралі (залізна дорога Волгоград - Харків, автодорога Волгоград - Харків, автодорога Москва-Ростов-на-Дону, газопроводи з Ставрополя та Оренбурга, нафтопроводи з Поволжя та Північного Кавказу).

Клімат області характеризується жарким і сухим літом з посухами і сильними східними і південно-східними вітрами; зима холодна і малосніжна з частими відлигами, туманами, ожеледицями на Півдні. Пересічна температура січня -7, - 8°, липня +21, +22°. Багатолітніми дослідженнями установлено, що максимальна температура повітря над територією області не перевищувала +40°, мінімальна не була нижча - 42°. Серед найважливіших екологічних проблем області є: забруднення атмосферного повітря викидами забруднюючих речовин від промислових підприємств та автотранспорту, забруднення водних об’єктів скидами забруднюючих речовин із зворотними водами промислових підприємств, підприємств житлово-комунального господарства, проблеми щодо умов скидання шахтних і кар’єрних вод у водні об’єкти, забруднення підземних водоносних горизонтів, порушення, забруднення грунтів Луганської області.

Висновок

Луганська область розташована у південно-західній частині України у басейні середньої течії Сіверського Донця на.

Територія області складає 26,7 тис. кв. км (4,4 % території України). І займає 11-е місто серед областей України. Протяжність з півдня на північ більш ніж на 250 км та з заходу на схід - на 190 км. Населених пунктів - 980; у тому числі: міських - 146 та сільських - 792.

Державну законодавчу владу в області здійснює обласна Рада депутатів трудящих, виконавчу - обласна державна адміністрація.

Територія, тис. кв. км - 26,7.

Населення на 1 січня 2011 р. тис. чол. - 2 461,3.

На півночі, сході та півдні межі області співпадають з державним кордоном України. Тут вона межує з Бєлгородською, Воронежською та Ростовською областями Росії. На південному заході її землі прилягають до Донецької, а на північному заході - до Харківської області України.

Клімат області характеризується жарким і сухим літом з посухами і сильними східними і південно-східними вітрами; зима холодна і малосніжна з частими відлигами, туманами, ожеледицями на Півдні. Пересічна температура січня -7, - 8°, липня +21, +22°. Багатолітніми дослідженнями установлено, що максимальна температура повітря над територією області не перевищувала +40°, мінімальна не була нижча - 42°. Тривалість безморозного періоду 150 - 170 днів. Сума активних температур 2880 - 3037°. Період з температурою понад +10° становить 160 - 170 днів. Опадів 400 - 550 мм на рік, найбільше (500 - 550 мм) - у межах Донецького кряжа, найменше (400 - 420 мм) - в північно-східній частиш області. Близько 70 % опадів випадає в теплу пору року. Сніговий покрив (висота 16 - 19 см) встановлюється в грудні, сходить у березні. Весна сонячна, тепла, нерідко супроводжується сухими східними вітрами, заморозками. Осінь сонячна, тепла, суха. Це - найкраща пора року. Територія Луганської області охоплює 3246,1 тис. га земель, частина з яких 1965,5 тис. га (69,0 %) - сільськогосподарські угіддя. 1777,7 тис. га площі займає рілля, розораність досить висока - 90,4%. Близько 25% малопродуктивних земель (еродовані схили, малопродуктивні землі,водоохоронні зони, засолені землі тощо) на даний час переводиться у природні та кормові угіддя. Своєрідність тваринного світу Луганської області зумовлена зональністю, поєднанням мікрокліматичних умов, рослинних формацій, типів грунтів в інтра і екстразональних біотопах. Його основу складає степовий фауністичний комплекс. Він становить конгломерат видів - вихідців із декількох регіональних генетичних центрів.

Серед найважливіших екологічних проблем області є: забруднення атмосферного повітря викидами забруднюючих речовин від промислових підприємств та автотранспорту, забруднення водних об’єктів скидами забруднюючих речовин із зворотними водами промислових підприємств, підприємств житлово-комунального господарства, проблеми щодо умов скидання шахтних і кар’єрних вод у водні об’єкти, забруднення підземних водоносних горизонтів, порушення, забруднення ґрунтів Луганської області.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Вугільна промисловість України
Вугільна промисловість України є однією із складових її енергетичної безпеки, має глибокі традиції і розвинуту інфраструктуру вуглевидобутку та вуглепереробки. Значні запаси сировини заб ...

Економічний аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства
Вихідні дані для курсового проекту Виконання курсового проекту . Обґрунтування планового обсягу виробництва продукції та трудомісткості річного випуску для базового та планового рок ...

Асоціація як форма організації об’єднань підприємств
асоціація господарський об’єднання Як правило, одним із перших питань, що постає під час створення об’єднань підприємців (далі - асоціацій), є вибір їхньої організаційно-правової форми і ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.