Меню сайту

Резерви зниження собівартості продукції

В другому розділі курсової роботи я виконувала факторний аналіз питомих витрат ВАТ «Рівнеазот». Для цього я застосувала метод ланцюгових підстановок, і виявила резерви зниження витрат на виробництво та реалізацію продукції.

Резерви зниження собівартості на виготовлення продукції виникають через збільшення розміру матеріальних витрат, витрат на оплату праці, відрахувань на соціальні витрати та інших витрат. Ці резерви, також, виникають через скорочення обсягів виробництва продукції або ж, якщо ці обсяги зростають меншими темпами ніж зростає розмір витрат.

А резерви зниження витрат на реалізацію продукції виникають через збільшення собівартості реалізованих товарів або за рахунок зменшення обсягів реалізації. Також дані резерви можуть виникнути з причини збільшення обсягів реалізації продукції меншими темпами ніж зростають витрати на реалізацію.

Аналізуючи питомі витрати на виробництво продукції ВАТ «Рівнеазот» у 2010 році порівняно з 2008 р., я визначила, що загальним резервом зниження витрат являється 418203,48 тис. грн. Скоротити розмір цих витрат можна за рахунок скорочення матеріальних витрат, витрат на оплату праці, відрахувань на соціальні заходи, інших витрат та збільшення обсягів виробництва продукції на підприємстві. А коли я порівнювала 2010 рік з 2009 р., то виявила, що загальним резервом зниження витрат на виробництво продукції являється 620032,116 тис. грн. Для того, щоб зменшити величину цих витрат потрібно також знижувати матеріальні витрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, інші витрати та збільшити обсяги виробництва продукції.

Також я розрахувала факторний аналіз питомих витрат на реалізацію продукції ВАТ «Рівнеазот» в порівнянні 2010 р. з 2008 роком. Тому проаналізуємо його основні моменти: загальним резервом зменшення витрат на реалізацію є 1249999,5 тис. грн. Зменшити дані витрати ми зможемо за рахунок зниження собівартості реалізованої продукції, а також через збільшення обсягів реалізації товарів більшими темпами ніж зростає їх собівартість. А загальним резервом зниження витрат реалізації в 2010 році порівняно з 2009 є 814731,8 тис. грн. Зменшити дані витрати можна також, як і в попередньому варіанті, шляхом зниження собівартості реалізованої продукції, а також через збільшення обсягів реалізації товарів більшими темпами ніж зростає їх собівартість.

Висновок

В даній курсовій роботі я досліджувала аналіз рівня собівартості, а також, вплив цього показника на його господарську та продуктивну діяльність підприємства. Для більш детального розгляду та розуміння суті питання, дану тему було розглянуто на прикладі вiдкритого акцiонерного товариства «Рівнеазот».

В першому розділі курсової роботи я розглянула поняття собівартості продукції, іі основні види, а також детально описала методику проведення аналізу собівартості продукції.

Другий розділ рокриває загальну характеристику підприємства та основні техніко-економічні показники його діяльності. ВАТ «Рівнеазот» є єдиним виробником азотних добрив, аміаку, адипінової кислоти в Західному регіоні України. Також я провела детальний аналіз витрат підприємства, та акцентувала увагу на аміачній селітрі, як на профілюючому продукті заводу. На прикладі селітри я провела структурно-динамічний аналіз витрат підприємства. Далі було розглянуто питомі витрати, як на виготовлену, так і на реалізовану продукцію і здійснено факторний аналіз витрат за економічними елементами. Та для більшої наочності я ще проаналізувала селітру і її склад витрат.

Третій розділ присвячено розкриттю всіх можливих шляхів зниження собівартості на підприємстві. Основні з яких це: підвищення технічного рівня виробництва, вдосконалення організації виробництва і праці, зміна об'єму і структури продукції, поліпшення використання природних ресурсів, галузеві та інші чинники.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Управління оборотними коштами
оборотні кошти платоспроможність ліквідність Сучасний український бізнес диктує нагальну потребу формування цілісної системи керування фінансами вітчизняних компаній. Для передових україн ...

Визначення конкурентоспроможності оптового торгівельного підприємства Авіс
Об'єктивні чинники, що пояснюють багато глибинних причин наших економічних і соціальних труднощів, темпів економічного розвитку, що знижуються, за останні десятиліття, з одного боку, і п ...

Дослідження ефективності функціонування поліграфічного підприємства (на прикладі ЗАТ Віпол)
Актуальність теми даної дипломної роботи є те що на сьогоднішній день питання ефективності функціонування підприємства займає важливу роль. Кожне підприємство щоб вижити на ринку глобал ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.