Формування стратегії конкурентоспроможності фірм
Концепція стратегічного управління представляє стратегічне управління у вигляді найважливішого життя сучасної організації, що стосується три таких життєво важливих, ключових сфер організації, що становить, як вироблення і здійснення стратегії розвитку і поведінки в зовнішній сфері, вироблення і здійснення стратегії відносно створюваного організацією продукту і, нарешті, вироблення і реалізація стратегії відносно персоналу організації.
Визначення стратегії для підприємства принципово залежить від конкретної ситуації, в якій воно знаходиться. Проте існують загальні підходи до формулювання стратегії і деякі загальні рамки, в які вписуються стратегії.
У найзагальнішому вигляді стратегія це генеральний напрям дії організації, проходження якому в довгостроковій перспективі повинно привести її до мети. Таке розуміння стратегії справедливе тільки при розгляді верхнього рівня організації. Для нижчого рівня в ієрархії стратегія верхнього рівня перетворюється на мету, хоча для вищого рівня вона є засобом. При визначенні стратегії фірми керівництво стикається з трьома основними питаннями, пов'язаними з положенням підприємства на ринку:
- який бізнес припинити;
- який бізнес продовжити;
- в який бізнес перейти;
Це означає, що стратегія концентрує увагу і пов'язана з тим:
- що організація робить і чого не робить;
- що важливіше і що менш важливе в здійснюваною організацією діяльності.
Існують три основні області вироблення стратегії підприємства на ринку.
Перша область пов'язана з лідерством в мінімізації витрат виробництва. Даний тип стратегій пов'язаний з тим, що підприємство добивається найнижчих витрат виробництва і реалізації своєї продукції. В результаті цього вона може за рахунок низьких цін на аналогічну продукцію добитися завоювання більшої частки ринку. Підприємства, що реалізовують такий тип стратегії, повинні мати хорошу організацію виробництва і постачання, хорошу технологічну і інженерно-конструкторську базу, а також хорошу систему розподілу продукції, тобто, щоб добиватися найменших витрат, на високому рівні повинно здійснюватися все те, що пов'язане з собівартістю продукції. Маркетинг же при даній стратегії не повинен бути високо розвинений.
Друга область вироблення стратегії пов'язана із спеціалізацією у виробництві продукції. В цьому випадку підприємство повинне здійснювати високоспеціалізоване виробництво і маркетинг для того, щоб ставати лідером у виробництві своєї продукції.
Це призводить до того, що споживачі вибирають дану марку, навіть якщо ціна і достатньо висока. Підприємства реалізовують цей тип стратегії мають високий потенціал для проведення НІОКР, прекрасну систему забезпечення високої якості продукції, а також розвинену систему маркетингу.
Третя область визначення стратегії відноситься до фіксації певного сегменту ринку і концентрації зусиль фірми на вибраному ринковому сегменті. В цьому випадку підприємство не прагнути працювати на всьому ринку, а працює на його чітко певному сегменті, досконально з'ясовувавши потреби ринку у визначеного типу продукції. В даному випадку підприємство може прагнути до зниження витрат або ж проводити політику спеціалізації у виробництві продукту. Можливо і поєднання цих двох підходів. Проте абсолютно обов'язковим для проведення стратегії третього вигляду є те, що підприємство будує свою діяльність на аналізі потреб клієнтів певного сегменту ринку, тобто, повинна в своїх намірах виходити не з потреб ринку взагалі, а з потреб цілком певних або навіть конкретних клієнтів.
Подібні статті по економіці
Товарне виробництво
Життя людського суспільства складна, багатогранна та сповнена
протиріч. Майже у всьому світі, щоб вижити, людина повинна працювати, тому що
оточуючі його речі у своєму природному стані, ...
Шляхи підвищення прибутковості підприємства
Управлінський облік передбачає створення детальної класифікаційної схеми
витрат. Керівник або власник підприємства повинен знати, скільки буде коштувати
виробництво тієї чи іншої продукц ...
Аналіз основних фінансових аспектів діяльності молокопереробного підприємства ПП Молокозавод–Олком
Базою проходження практики є ПП «Молокозавод - Олком»
Метою проходження практики є вивчення основних
фінансових аспектів діяльності молокопереробного підприємства.
Основні завдання ...