Недоліки в оплаті праці
Заробітна плата залежить від умов виробництва від ринкової кон’юнктури, від стану економіки в той або інший період часу. Відмінності в заробітній платі визначаються перш за все рівнем розвитку виробництва. Разом з тим розмір заробітної плати в ринкових умовах визначається якістю праці, кваліфікацією, професійною підготовкою працівника, досвідом його роботи. Види робіт можуть бути привабливими і непривабливими, престижними і непрестижними, брудними, важкими, чистими і легенями, але всі вони необхідні для суспільства. Отже, заробітна плата повинна стимулювати виконання всіх робіт.
Діючі системи оплати праці на підприємстві володіють рядом недоліків: зростання оплати праці не пов’язано із зростанням ефективності; діюча система не орієнтована на співпрацю; система оплати не є достатньо гнучкою; низька продуктивність праці.
Для сучасного стану підприємства більшою мірою підходять системи оплати праці, що базуються на участі в прибутках і розподілі доходів. Розмір виплат залежить від рівня прибутку, загальних результатів виробничої і комерційної діяльності підприємств. При використовуванні цієї системи необхідно пам’ятати, що збільшення прибутку може залежати від ринкових чинників і має короткостроковий характер. Тому показник прибутковості не завжди є якнайкращою основою для збільшення зарплати. Система має на увазі також участь в ризику потерпіти збитки, оскільки на фірму діє безліч зовнішніх, непіддатливих контролю, чинників.
Система розподілу доходів передбачає, що преміальні виплати залежать від таких показників, як продуктивність, якість, економія матеріалів, надійність роботи.
В результаті працівник може відчувати тісний взаємозв’язок між результатами своєї роботи і величиною прибутку.
Перша система робить позитивний вплив на залучення працівників і скорочення текучості кадрів, а друга більшою мірою впливає на стимулювання підвищення продуктивності, якості, скорочення витрат. В наявності перевага системи участі в доходах.
Підводячи підсумок, потрібно удосконалювати організацію оплати праці, враховуючи недоліки діючої системи оплати праці. Їх подолання означає не що інше, як внесення певних змін до самої системи.
Подібні статті по економіці
Державна інвестиційно-інноваційна політика
інноваційний політика україна економіка
В
теперішній час, на етапі економічного зростання України, регулювання
інвестиційного і інноваційного процесів з боку держави набувають особливого
...
Загальна характеристика господарської діяльності ДП Тростянецьводоканал
Актуальність
дипломної роботи полягає у орієнтації на підготовку кваліфікованих фахівців для
фінансової системи держави, які повинні об'єктивно оцінювати економічні
процеси, що відбуваю ...
Економічні хвилі
Упродовж останніх двох століть реальний ВВП у більшості країн
з ринкової економікою зростав, що забезпечило істотне підвищення рівня життя
населення. Проте економічне зростання не було б ...