Поетапна характеристика інноваційного проекту ПАТ «Оболонь»
ПАТ«Оболонь» - провідний національний виробник пива, безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, мінеральної води України. До складу корпорації входять головний завод у Києві та 9 підприємств у регіонах.
Основні бренди: «Оболонь», Magnat, hike premium, Zibert, Bitburger, «Десант», «Живчик», «Прозора».
Компанія «Оболонь» - найбільший експортер пива з України. За підсумками 2009 року частка компанії в експорті склала 80%. Продукція компанії експортується у 33 країни світу[22].
З кінця квітня 2010 року компанія «Оболонь» розширила лінійку ТМ «Живчик», розпочавши випуск нового напою «Живчик з соком яблука негазований». Цей крок відповідає останнім тенденціям на світовому ринку безалкогольних напоїв, де великою популярністю користуються негазовані напої.
«Живчик негазований» - це безалкогольний напій із приємним яблучним смаком та екстрактом ехінацеї пурпурової. Вміст натурального яблучного соку складає 10%, як і у газованому «Живчику». Відсутність вуглекислоти фактично робить «Живчик без газу» легким соком[24].
«Живчик негазований» створений спеціально для того, щоб розширити вибір споживачів та задовольнити попит на негазовані сокові напої найвищої якості. Нова позиція у лінійці ТМ «Живчик» ще більше зміцнить позиції бренда на ринку безалкогольних напоїв».
Новинка наливається на дочірньому підприємстві ПАТ «Оболонь» «Красилівське» у Хмельницькій області. Напій доступний у трьох видах тари - 0,5 л, 1 л та 2 л. Перші партії продукту відразу брали участь в акції «Абетка від Живчика», яка тривала з 1 травня по 31 серпня 2010 року.
Проект «Живчик негазований» є свого роду інноваційним проектом, адже він включає в себе не тільки покращення або зміну самого продукту, а також ціль та спрямування цього товару. Продукція «Живчик» тепер стала направленою не тільки на дітей, а й на батьків та взагалі на всю сім’ю. Напій «Живчик» знає кожен. Раніше дорослі сприймали напій виключно як дитячий і купували його дитині, знаючи, що «Живчик» містить натуральний яблучний сік та ехінацею, отже - він смачний і корисний. Але зараз цей напій, особливо з появою «Живчика негазованого» позиціонується як напій сімейний. Рекламна кампанія та різноманітні соціальні акції закладають певний соціальний внесок в життя людей. Одним із інструментів кампанії, за допомогою якого «Живчик» починає новий розвиток, став новий ТВ-ролик. Основна творча ідея ролика полягає не в тому, що «Живчик» робить сім’ю щасливою і дружною, а у тому, що у щасливих і дружних сім’ях, як правило, п’ють «Живчик.
Також нещодавно, в квітні 2011 року запровадили новий покращений сайт «Живчика»[24].
Звичайно до початку реалізації проекту в когось з’явилась ідея - це і є перший етап, етап формування задуму. Це процес зародження інноваційної ідеї «Живчика негазованого» і формулювання генеральної (кінцевої) мети проекту. На цьому етапі визначили кінцеві цілі (кількісна оцінка за обсягами, термінами, розмірами прибутку) проекту і виявили шляхи їхнього досягнення, визначаються суб'єкти й об'єкти інвестицій, їхньої форми і джерела. На цьому етапі проводять різні дослідження щодо нового товару та його розробки, наприклад маркетингове дослідження.
Далі здійснили розробку самого інноваційного проекту «Живчик негазований». Були знайдені рішення, як саме досягти кінцевої мети проекту і сформували взаємопов'язані за часом, ресурсами і виконавцями комплексу завдання і заходи реалізації мети проекту. На цьому етапі здійснили порівняльний аналіз різних варіантів досягнення цілей проекту; розробили план реалізації інноваційного проекту; зважили питання спеціальної організації для роботи над проектом; сформували команду потенційних виконавців проекту й оформили контрактну документацію.
Наступним етапом вже є сама реалізація проекту «Живчик негазований». На цьому етапі проводили контроль виконання календарних планів і витрати ресурсів, коректування виниклих відхилень і оперативне регулювання ходу реалізації проекту.
Завершення інноваційного проекту «Живчик негазований» на мою думку ще немає. Він тільки почав приживатися у житті людей. Цей проект являється довгостроковим.
Подібні статті по економіці
Шляхи зниження собівартості виробництва молока (на прикладі сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Зоря Оржицького району Полтавської області)
Найважливішою галуззю продуктивного тваринництва України є
скотарство, яке постачає незмінні продукти харчування і цінну сировину для
харчової і переробної промисловості. У результаті го ...
Формування соціально-економічного механізму управління підприємства (за матеріалами Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма Ольгопіль)
Актуальність теми. В результаті проведення ринкових реформ
сформувалися нові, специфічні умови функціонування аграрних підприємств.
Жорсткість конкурентної боротьби, насичення ринків тов ...
Деpжавне pегулювання мігpаційних пpоцесів
Мігpаційні
пpоцеси, які відбуваються в світі значно впливають на життя громадян країн, а
також на pозміщення, чисельність і стан населення pізних кpаїн. Саме мігpація
багато в чом ...