Аналіз виробничих показників бюджетних установ
У процесі аналізу стану шкільної мережі встановлюється забезпеченість її переліченими умовами, визначаються їх зміни порівняно з минулим роком і планом розвитку.
Від стану шкільної мережі залежать умови, в яких відбувається навчальний процес, зміст і організація навчально-виховної роботи. Аналіз обсягу роботи школи здійснюється з використанням таких показників, як чисельність учнів (шкільний контингент), кількість навчальних класів, наповнення класів. Характеризуючи різні сторони педагогічної функції школи, ці показники тісно пов'язані між собою і віддзеркалюються в узагальнюючому показнику обсягу роботи - кількість годин навчального навантаження. Обсяг навчального навантаження характеризує витрати праці вчителів з навчання школярів основам наук у визначений час. Навчальне навантаження (в годинах) з кожного навчального предмета і класу регулюється встановленими навчальними програмами та планами. На його обсяг в цілому по школі впливають: кількість і склад навчальних класів та кількість годин навчальної роботи відповідно до навчального плану і в розрахунку на клас.
Функцію з всебічного та гармонічного виховання та розвитку дітей виконують дитячі дошкільні заклади, які є первісною ланкою в системі освіти. Виконання дитячими дошкільними закладами покладених на них функцій та повнота використання їх можливостей з надання послуг населенню у сфері виховання дітей є об'єктами економічного аналізу.
До головних завдань аналізу фінансово-господарської діяльності відносять такі: оцінювання стану та розвитку мережі; характеристика рівня укомплектованості установи контингентом обслуговування та забезпеченості населення послугами; визначення повноти використання мережі та ефективності роботи закладу.
Дитячі заклади поділяються:
) за характером обслуговування дітей - яслі (діти до 3-х років), дитячі садки (діти від 3 до 6 років), дитячі дошкільні комбінати (діти від 2 до 6 років);
) за терміном обслуговування контингенту - такі, що працюють 9 год. на добу; 12 год. на добу; цілодобові.
Стан мережі дитячих дошкільних установ визначає обсяг їхньої роботи, для вимірювання якого використовується система взаємозалежних показників - це чисельність дітей, що характеризує обсяг послуг і повноту використання потужності установи; кількість дитячих груп і кількість днів відвідування дітьми дитячих дошкільних закладів (дитино-дні) - обсяг безпосередньої роботи з виховання дітей, база для визначення витрат на харчування. Кількість дитячих груп - показник, що визначає масштаб роботи і використовується для оцінювання укомплектованості установи, а також слугує одиницею виміру витрат на її утримання.
Сутність діяльності бібліотек - надання населенню друкованих творів у тимчасове користування, задоволення певних духовних потреб суспільства. Аналіз роботи бібліотечних закладів охоплює: характеристику стану мережі, повноту забезпечення населення друкованою продукцією, рівень обслуговування населення та читачів, повноту та якість виконання функцій з надання бібліотечних послуг. Повнота задоволення потреб населення в послугах бібліотек залежить передусім від стану мережі. Вона характеризується потужністю, яка вимірюється середньоденною відвідуваністю читачів і профілем бібліотеки. За профілем розрізняють бібліотеки масові, що мають універсальні книжкові фонди, та спеціальні - наукові, технічні, бібліотеки підприємств, установ. Ураховується і рівень забезпеченості населення книжковим фондом. У процесі аналізу стану мережі зважають також на рівень територіальної доступності бібліотек, який характеризується кількістю бібліотек на визначеній території, кількістю селищ й інших населених пунктів, які мають (або не мають) бібліотеки. Основними показниками обсягу роботи закладу є чисельність читачів, кількість книговидач і відвідувань. У процесі аналізу встановлюється зміна цих показників порівняно з попереднім роком.
Подібні статті по економіці
Аналіз та оцінка оборотних активів та їх використання на ПАТ Завод Фіолент
На
сучасному етапі економічного розвитку, в умовах ринкових відносин в Україні
необхідно приділяти увагу організації управління оборотним капіталом
промислових підприємств. Фінансова ді ...
Управлінський облік, аналіз і бюджетування витрат на матеріалах СГПП Рать
В
сучасних умовах господарювання операційна діяльність підприємств досить широко
розгалужена. Це виробництво і реалізація продукції, товарів, запасів, послуг,
виконання робіт, реалізаці ...
Економіка механічного цеху
Метою курсової роботи є практична реалізація
теоретичних та методичних положень економічної теорії на рівні промислового
підприємства та його виробничих підрозділів.
Завданням курсово ...