Меню сайту

Планування діяльності підприємства: віди планів, плановані показники та їх розрахунок

Планування діяльності підприємства включає перспективне, поточне і оперативне планування. Всі види планування мають різні завдання і зміст.

Перспективне планування - виражається у формі складання плану на наступний рік, а також на п'ять років. Це обумовлено тим, що саме протягом періоду більше одного року вдається вирішити завдання перекладу підприємства на більш високий організаційно-технічний рівень, відновити і поліпшити якість, номенклатуру і асортимент виготовленої продукції, істотно поліпшити якісні показники роботи підприємства, продуктивність праці та рентабельність.

Поточне планування - виражається у формі складання річного плану. Конкретним завданням поточного плану є уточнення завдань п'ятирічного плану. Це завдання вирішується на основі розрахунку великого числа показників.

Оперативне планування - охоплює розробку планів на короткі проміжки часу: місяць, декаду, добу, зміну. При цьому планові завдання доводяться до конкретних виконавців у кожному підрозділі-цеху, відділенні, виробничій ділянці і робочому місці. Оперативне планування конкретизує і уточнює планові завдання по місцю, часу і їх нормативній базі.

До основних планованим показників відносяться прибуток і рентабельність.

Прибуток - різниця між об'ємною товарної продукції в оптових цінах підприємства та її повною собівартістю; використовуються для визначення рентабельності виробництва виробів. Факторами зростання прибутку є збільшення обсягу продукції, зниження її собівартості, зміна структури продукції, скорочення непродуктивних витрат і втрат.

Рентабельність - один з показників діяльності підприємства, що характеризує прибутковість виробничої діяльності за певний період часу.

Основними факторами підвищення рентабельності виробництва є:

. Зниження собівартості;

. Підвищення якості продукції;

. Зниження втрат матеріальних і трудових ресурсів;

. Більш повне використання обладнання.

Планування діяльності здійснюється на основі системи перспективних, поточних та оперативних планів.

Річні плани з розподілом завдань по кварталах складаються на основі завдань перспективного плану на кожен рік, економічних нормативів і виробничої програми підприємства сформованою з урахуванням укладених договорів із споживачами.

Основою планування та оцінки діяльності підрозділів підприємства є техніко-економічні показники, які поділяються на затверджувані та оціночні.

Оціночні показники відображають основні вимоги, що пред'являються до структурних підрозділів, і застосовуються для оцінки їх виробничої діяльності: для економічного стимулювання і економічної відповідальності.

Таблиця 2.1.1. Основні показники виробничо-господарської діяльності

На іменування показників

Од.змін.

2010 р

2011 р

% до плану

Реализация товарної продукції

тис. грн

478418,3

646468,1

135,1

Об'єм товарної продукції в діючих цінах

тис. грн

496156,4

653 918,3

131,8

Об'єм товарної продукції в порівняних цінах на 01.01.2007 р.

тис. грн

744988,0

1073829,3

122,5

Среднемесячная заробітна плата 1 працюючого

грн.

1243,0

1484,0

119,4

Виработка товарної продукції в порівнянних цінах

тис. грн.

451,8

636,9

119,8

Собівартість товарної продукції

тис. грн

516376,9

619884,8

За витрати на 1 грн. товарної продукції

коп.

104,08

94,8

91,06

Фінансових результат

тис. грн

-30097

4179

-

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Аналіз системи економічних відносин між господарюючими суб'єктами
Людині для існування необхідно виробляти життєві блага: продукти харчування, одяг, взуття, житло, транспортні засоби, меблі, засоби зв'язку, ліки та ін. Для виробництва благ потрібні ек ...

Види економічного ефекту від впровадження науково-дослідних робіт
В економічній науці першорядне значення мають питання, пов’язані з оцінкою ефективності ресурсів, які використовуються, витрат, які здійснюються та рішень, що приймаються. Всі проблеми ...

Управління проектом з Удосконалення комерційної діяльності підприємства-монополіста (на прикладі ПАТ ЕК Херсонобленерго)
Актуальність обраної теми полягає в тому, що своєчасна та повна оцінка показників комерційної діяльності підприємства потребує значних теоретичних знань та практичних навиків, ця о ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.