Меню сайту

Аналіз та оцінка оборотних активів ПАТ «Завод «Фіолент»

Джерело: розрахунок автора на основі фінансової звітності підприємства

Розрахунки свідчать (таблиця 3.2 ), що тривалість обороту оборотних активів за 2011 рік порівняно з 2010 роком прискорились на 139 днів, в розрізі елементів оборотних активів спостерігається наступне: оборотність грошових коштів не змінилась а оборотність матеріальних цінностей (запаси) прискорилися 150 днів, що свідчить про покращення ефективності використання оборотних активів, тобто кошти, які вкладено в мобільні активи знову приймуть грошову форму на 139 дні швидше ніж у минулому році.

Тривалість обороту оборотних активів за 2012 рік склала 220 днів і в порівнянні з 2011 роком прискорилась на 98 днів. В тому числі оборотність грошових коштів за рік прискорилась на 2 дні,оборотність матеріальних цінностей також прискорилась на 100 днів. Ці зміни свідчать про покращення ефективності використання оборотних активів підприємства, так як кошти, які вкладено в мобільні активи знову приймуть грошову форму на 98 днів раніше в порівнянні з 2011 роком.

Таким чином можемо зробити висновок, що оборотні активи у 2011 році порівняно з 2010 роком використовувалися ефективно, а у 2012 році структура оборотних активів хоч і була не дуже ефективна,але оборотність значно покращилась, тому керівництву підприємства слід вжити заходів щодо покращення структури оборотних активів.

Висновки

Таким чином, на підставі аналізу фінансового стану ПАТ «Завод «Фіолент» показники фінансових результатів задовільні та відповідають нормативному значенню, показники ліквідності, платоспроможності та рентабельності мають відхилення від норм. Отже, фінансове становище підприємства не достатньо задовільне. Спостерігаються труднощі у використанні власних активів та залежність від позик, але підприємство намагається вчасно розраховуватись по своїм обов’язкам.

Протягом аналізованого періоду відбуваються зміни в бік зниження ліквідності оборотних активів підприємства.

Причини зміни фінансових ресурсів, авансованих в оборотні активи, можливо встановити також при вивченні змін, які відбуваються в складі джерел їх покриття. Недостатність джерел формування поточних активів призводить до недофінансування діяльності та до фінансових ускладнень.

Наявність зайвих джерел оборотних активів на підприємстві сприяє створенню понаднормативних запасів товарно-матеріальних цінностей, відволіканню оборотних активів з господарського обороту, зниженню відповідальності за цільове й раціональне використання як власного, так і позикового капіталу. Як правило, мінімальна потреба підприємства в оборотних активах покривається за рахунок власних джерел: статутного капіталу, додаткового, пайового капіталу, прибутку підприємства, а також надходження від пайових внесків членів - засновників.

Однак формувати оборотні активи лише за рахунок власних джерел нині економічно недоцільно, оскільки це знижує можливості підприємства щодо фінансування власних витрат і збільшує ризик виникнення фінансової нестабільності підприємства. У такому разі підприємство вимушене звертатися до залучення коштів, фінансових ресурсів у вигляді короткострокових кредитів та позик, кредиторської заборгованості.

Підсумовуючи можемо стверджувати, що оборотні активи підприємства використовуються ефективно, але є труднощі в їх структурі. Необхідно зазначити, що наявність у підприємства оборотних активів, їх склад та структура, швидкість обороту досить суттєво впливають на фінансовий стан підприємства, а саме на платоспроможність, ліквідність, можливість подальшої мобілізації фінансових ресурсів.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Виробнича програма підприємства та її обґрунтування
Темою моєї роботи є: «Виробнича програма підприємства та її обґрунтування». Актуальність теми полягає в тому,що виробнича програма визначає необхідний обсяг виробництва продукції в п ...

Дослідження цінової політики торгового підприємства
Незважаючи на зростаючу роль у сучасному маркетинговому процесі нецінових факторів, ціна залишається основним елементом маркетингу. Ціна - його єдиний елемент, що приносить дохід. Цим і ...

Вільні економічні зони в Україні та міжнародний досвід їх створення
Перетворення планово-директивної економіки у відкриту ринкову пов'язано сьогодні з вирішенням ряду актуальних проблем: заміною старої господарської структури, реструктуризацією пром ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.