Шляхи покращення структури та ефективності використання оборотних активів на прикладі ПАТ «ЗАВОД «ФІОЛЕНТ»
ПАТ «Завод «Фіолент» створене з метою найбільш ефективного використання свого майна, воно самостійно визначає напрями своєї діяльності, обсяги та структуру виробництва, на свій розсуд розпоряджається отриманою продукцією, сировиною, товарами і коштами, і будує свої взаємовідносини з юридичними та фізичними особами на договірній основі.
Вивчення показників бухгалтерської звітності у динаміці дає змогу простежити не тільки загальні зміни фінансового стану, а й напрями розвитку підприємства.
В ході проведення аналізу основних показників діяльності ПАТ «Завод «Фіолент», було виявлено, що підприємство є фінансово стійким. Про це свідчить динаміка більшості обчислених показників
Аналізуючи склад і структуру оборотних активів ми бачимо, що станом на кінець 2012 року підприємство володіло оборотними активами вартістю 122992 тис.грн. Порівняно з минулим роком вона зменшилась на3%. Підвищення частки оборотних активів при ефективному їх використанні призведе до прискорення оборотності сукупних активів підприємства.
Аналізуючи стан оборотних активів підприємства, не можна обійти увагою питання ліквідності балансу, яка відображає можливість швидкої мобілізації власних коштів для своєчасної і повної сплати боргів. Негативним показником протягом аналізованого періоду є зміни в бік зниження ліквідності оборотних активів підприємства.
Раціональне формування джерел оборотних активів має значний вплив на процес реалізації, фінансові результати, фінансовий стан, сприяє досягненню мети з мінімально необхідними за даних умов оборотними активами. Джерела формування і принципи різного режиму використання власного і позикового капіталу впливають на ефективність використання як оборотних активів, так і всього капіталу підприємства. Позитивним показником є мала доля у підприємства довгострокового позикового капіталу, і низький рівень зобов’язань. Що свідчить про незалежність даного підприємства від зовнішніх факторів.
В процесі його виробничої діяльності відбувається постійна трансформація окремих елементів оборотних активів. Підприємство закуповує сировину і матеріали, виготовляє продукцію, після чого продає її, як правило, в кредит, в результаті чого утворюється дебіторська заборгованість, яка через деякий проміжок часу перетворюється в грошові засоби. Дебіторська заборгованість даного аналізованого підприємства зростає і це свідчить про необачну кредитну політику господарства щодо покупців та труднощі з реалізацією виробленої продукції.
Найбільш важливою і значною частиною активів підприємства є - запаси, вони займають особливе місце у складі майна та домінуючі позиції у структурі витрат підприємств різних сфер діяльності. Запаси відносяться до складу оборотних активів, тому що можуть бути перетворені на грошові кошти протягом року або одного операційного циклу. Аналізуючи склад та структуру оборотних активів ПАТ «Завод «Фіолент», можна сказати, що найбільшу частку їх складають запаси які протягом трьох років спочатку зросли з 86737тис. грн до 93649 тис. грн., а потім зменшились до 82171 тис. грн Що свідчить про покращення ефективності використання оборотних активів, так як найбільш ліквідні активи також зросли.
Негативним показником є мала доля грошових коштів, що веде до зменшення ліквідності підприємства.
Шляхи покращення структури та ефективності використання оборотних активів полягають у забезпеченні безперебійності виробничого процесу, прискоренні обертання оборотних засобів, забезпеченні ліквідності та платоспроможності, підвищення рентабельності оборотних активів, мінімізації ризиків і втрат у процесі їх формування і використання.
Підсумовуючи вищезазначене можемо стверджувати, що оборотні активи підприємства використовуються ефективно, але є труднощі в їх структурі. Необхідно зазначити, що наявність у підприємства оборотних активів, їх склад та структура, швидкість обороту досить суттєво впливають на фінансовий стан підприємства, а саме на платоспроможність, ліквідність, можливість подальшої мобілізації фінансових ресурсів.
Подібні статті по економіці
Історія економічних учень
Історію
людства ділять на доісторичну та історичну. Межа між ними не чітко визначена.
Але вважається, що історія повинна бути документована. А документування можливе
лише з появою писем ...
Центральний банк і монетарна політика
Гроші - важливий
елемент ринкової системи господарства, і стабільність грошової системи держави
- обов’язкова умова нормального функціювання всієї національної економіки.
Розлад гро ...
Загальна характеристика господарської діяльності приватного підприємства ТК Домострой
Метою
дипломної роботи є закріплення одержаних у коледжі теоретичних знань та набуття
практичних навичок фінансової роботи на підприємствах різних форм власності,
уміння аналізувати та ...