Меню сайту

Аналіз джерел поточних активів та кредиторської заборгованості

Оцінка структури пасиву балансу показала, що питома вага власного капіталу підприємства в загальній структурі є найбільшою (82%), поточні зобов’язання становлять 17,6%, і найменшу частку займають забезпечення наступних витрат та платежів.

Аналізуючи власний капітал підприємства слід відмітити, що у 2000 р. він становив 75,7% всіх пасивів підприємства, а в 2011 р. збільшився до 82% (на 6,3%). Збільшення відбулося за рахунок зростання питомої ваги іншого додаткового капіталу та нерозподіленого прибутку, відповідно, на 0,7% та 10,4%. Зменшення питомої ваги власного капіталу спричинило зменшення часток статутного капіталу (на 2,6%), додаткового капіталу (на 1,7%), резервного капіталу (на 1,5%).

Якщо розглядати структуру власного капіталу підприємства, то найбільшу питому вагу на кінець 2009 р. займає нерозподілений прибуток - 67, %. Слід відмітити, що 2009-2011 рр. зменшилась питома вага у власному капіталі статутного капіталу - на 4,9%, додаткового капіталу - 2,2%, резервного капіталу 2,7%. Збільшення відбулося по іншому додатковому капіталу - на 0,6% та нерозподіленому прибутку - 7,9%.

Питома вага забезпечення наступних виплат та платежів на початок року склала 0,1%, а на кінець збільшилась до 0,4%.

Збільшення питомої ваги поточних зобов’язань відбулося за рахунок зростання питомої ваги поточних зобов’язань за розрахунками з одержаних авансів.

Якщо ж проаналізувати структуру поточних зобов’язань підприємства, то можна відмітити зростання питомої ваги кредиторської заборгованості за товари, роботи та послуги - на 11,2%, поточних зобов’язань за розрахунками з одержаних авансів - 2,6%, з бюджетом 1,4%, зі страхування - 0,8% та з оплати праці - 1,3%.

В результаті проведеного аналізу можна запропонувати даному підприємству проводити прогнозування пасиву балансу на наступний звітний період. Третій розділ роботи присвячений саме цьому питанню. Метод, що застосовується при складанні прогнозного балансу фінансово-господарської діяльності називається методом відсоткового відношення до продажів. Він полягає в тому, що на рух активів та пасивів підприємства впливають обсяги виручки від продажу товарів, робіт та послуг. При скороченні виручки від реалізації - величина активів та пасивів підприємства знижується, при зростанні - збільшується.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Ефективність технічного переозброєння підприємств та методи оцінки ефективності інвестиційних проектів
Формування національної економіки на засадах самостійного розвитку зумовило комплекс проблем, серед яких особливе місце належить інвестиціям в основний капітал, що відтворюють і оновлюют ...

Адам Сміт як економіст
Прийняти правильне економічне рішення неможливо без глибокого знання економічних законів, що регулюють економічну діяльність, розуміння структури і функцій економічної системи. ...

Дослідження стохастичних зв’язків
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть причинного зв'язку полягає в тому, що при необ ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.