Меню сайту

Характеристика підприємства та аналіз основних показників його діяльності

У 2011 році прибуток знизився на 2060,6 тис.грн., та собівартість відповідно зменшилася на 6422 тис.грн. Якщо взяти у відсотковому співвідношенні, то прибуток зменшився на 86,72%, а собівартість зменшилася на 96,16%, що свідчить про те, що це не принесло особливої вигоди підприємству.

Рентабельність - це відносний показник інтенсивності виробництва, який характеризує рівень прибутковості відповідних складових процесу виробництва або сукупних витрат підприємства[7]. Рентабельність прямопропорційна величині прибутку.

Для зниження собівартості продукції та збільшення прибутку, що призведе до збільшення рентабельності, підприємству необхідно насамперед збільшити обсяг виробництва. Це посприяє зниженню витрат на виробництво 1 грн. продукції і збільшить прибуток підприємства.

. Собівартість, заробітна плата.

Собівартість продукції - це грошовий вираз величини ресурсів, використаних з конкретною метою. Не завжди собівартість продукції є повним відображенням дійсних витрат на її виробництво: одні з них мають відношення до процесу виробництва продукції, але відшкодовуються за рахунок прибутку, а інші входять у собівартість, але не мають прямого зв'язку з виробництвом.

Витрати підприємства на робочу силу включають витрати на оплату праці виробничих робітників та суму обов'язкових відрахувань на соціальні заходи. Витрати на оплату праці не є однорідними, і тому з метою задоволення вимог управління їх класифікують, в основу цієї класифікації повинні бути покладені принципи, які характеризують однорідні явища[7].

Відповідно до класифікації розподіляються кошти як на заробітну плату так і на інші види витрат. З таблиці 2.1 видно, що чим менша собівартість, тим менша заробітна плата. Так, собівартість реалізованої продукції в 2010 році зменшилася на 68,26%, та відповідно заробітна плата в 2010 році зменшилась на 1,22 тис.грн.

. Фондовіддача, вартість основних засобів, дохід.

Збільшення фондовіддачі збільшує випуск продукції на 1 грн вкладених грошей, це веде до росту прибутку, а відповідно і до росту доходу також. Фондовіддача як відношення валового доходу до вартості основних фондів наочно показує необхідність відповідного зростання вартості й валового доходу. Зростання вартості фондів, не підкріплене зростання валового доходу, призводить до зниження фондовіддачі[8].

За розрахунками чітко видно, що в 2010 році фондовіддача зменшилась на 51,3%, а вартість основних фондів збільшилась на 9,06%, відповідно прибуток збільшився на 15,9 %, що склало 378 тис.грн.

. Продуктивність праці, заробітна плата, чисельність працівників.

В 2011 році продуктивності праці зменшилась на 95,47% - прибуток зменшився на 2060,6 тис.грн.

Стосовно заробітної плати, то вона зменшувалась: в 2010 році - на тис.грн., а в 2011 році збільшилась на 3,62 тис.грн., це при тому, що продуктивність праці в 2010 році збільшувалась на 33,76%,а в 2011 зменшилась на 82,55%, а кількість робітників зменшилась на 19 людей і відповідно на 34 людини. Темпи зростання заробітної плати не повинні перевищувати темпів зростання продуктивності праці. З цього можна зробити висновок, що зменшення персоналу, яке відбулося в 2010 і 2011 роках пов’язане зі зменшенням виробничої діяльності підприємства. Для усунення такої проблеми потрібно залучати більш ефективні методи стимулювання праці.

. Дебіторська заборгованість, кредиторська заборгованість, коефіцієнт автономії.

Дебіторська заборгованість має значну питому вагу в складі поточних активів і впливає на фінансовий стан підприємства.

В 2010 році дебіторська заборгованість зменшилась на 205 тис. грн.,а в 2011 році - збільшилася на 102 тис. грн., що не є досить хорошим показником.

В свою чергу кредиторська заборгованість збільшилась. Якщо в 2010 вона зменшилась на 13,47% порівняно з базовим роком, то 2011 вона збільшилась на 17,18%. З таким станом кредиторської заборгованості говорить про те, що підприємство піддається потенційній загрозі стягнення штрафів і пені або іншій формі розрахунку з кредиторами.

Коефіцієнт автономії характеризує частку коштів, вкладених власниками підприємства в загальну вартість майна. Нормальне мінімальне значення коефіцієнта автономії орієнтовано оцінюється на рівні 0,5, що припускає забезпеченість позикових коштів власними, тобто, реалізувавши майно, сформоване із власних джерел, підприємство зможе погасити зобов’язання.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Економічний аналіз фінансових результатів та оцінка фінансового стану ПАТ Полтавський турбомеханічний завод
Рівень ефективності господарської діяльності будь-якого підприємства визначають фінансові результати, отримані внаслідок цієї діяльності. Це можуть бути як прибуток, так і збитки. Ан ...

Аналіз випуску готової продукції та її реалізації
За умов ринкової економіки господарчим суб’єктом (підприємством) надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, вибору способів організації виробництва, збуту ...

Етапи розвитку валюти
Закономірності розвитку валютної системи визначаються відтворювальним критерієм і відбивають основні етапи розвитку національного і світового господарства. Даний критерій виявляється в ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.