Визначення чисельності працюючих на підприємстві
Персонал підприємства - це сукупність фізичних осіб, що перебувають з фірмою як юридичною особою у відносинах, регульованих договором найму. Він являє собою колектив працівників з певною структурою, відповідної науково-технічному рівню виробництва, умовами забезпечення виробництва робочою силою та встановленим нормативно-правовим вимогам.
Визначення потреби в персоналі на підприємстві ведеться окремо за групами промислово-виробничого та непромислового персоналу. Вихідними даними для розрахунку чисельності працівників є виробнича програма, норми часу, виробітку та обслуговування; плановий (ефективний) фонд робочого часу за рік, заходи щодо скорочення витрат праці і т. д.
Для того щоб розрахувати кількість основних і допоміжних робітників на підприємстві у звітному році, можна скористатися такими формулами 7 і 8:
(7)
Де - середньоспискова чисельність основних робітників у звітному році, чол;
- середньоспискова чисельність всіх робітників у звітному році, чол.;
відсоток основних робітників в звітному році, %.
(8)
Чисельність працівників є найважливішим кількісним показником, що характеризує трудові ресурси підприємства. Вона виміряється такими показниками, як спискова, явочна і середньоспискова чисельність працівників.
Спискова чисельність працівників підприємства - це показник чисельності працівників облікового складу на визначене число чи дату. Вона враховує чисельність всіх працівників підприємства, прийнятих на постійну, сезонну і тимчасову роботу відповідно з укладеними трудовими договорами (контрактами), а також працюючих власників організації, які отримують в ній заробітну плату. Не включаються до облікового складу особи, які працюють за договором підряду та іншими договорами цивільно-правового характеру. У списковому складі працівників за кожний календарний день враховуються як фактично з'явилися на роботу, так і відсутні на роботі з будь-яких причин (відпустки, хвороби, відрядження і т. Д.).
Явочна чисельність характеризує кількість працівників облікового складу, що з'явилися на роботу в даний день, включаючи перебувають у відрядженнях. Це необхідна чисельність робітників для виконання виробничого змінного завдання по випуску продукції. Різниця між явочним і обліковим складом характеризує кількість відсутніх з різних причин (відпустки, хвороби тощо). Для приведення явочної чисельності до облікової використовується коефіцієнт переведення явочної чисельності робітників у спискову: У перериваних виробництвах визначається як відношення табельного (номінального) фонду часу до планового (ефективного), а в безперервних - як відношення календарного фонду часу до планового (ефективного). І, навпаки, для приведення облікового складу до явочним.
Подібні статті по економіці
Асоціація як форма організації об’єднань підприємств
асоціація господарський об’єднання
Як
правило, одним із перших питань, що постає під час створення об’єднань
підприємців (далі - асоціацій), є вибір їхньої організаційно-правової форми і
...
Економічна експертиза інвестиційного проекту
Призначення роботи - практична підготовка студентів до
виконання економічних розрахунків у дипломних проектах, а саме обґрунтування
інвестиційних рішень і послідовності формування економ ...
Загальна характеристика господарської діяльності ДП Тростянецьводоканал
Актуальність
дипломної роботи полягає у орієнтації на підготовку кваліфікованих фахівців для
фінансової системи держави, які повинні об'єктивно оцінювати економічні
процеси, що відбуваю ...