Конкурентоспроможність продукції. Забезпечення корисного ефекту продукції підприємства. Сукупні витрати підприємства
Щоб прийняти рішення про те, конкурувати чи ні з тієї чи іншої продукції, можна скористатися підходом, який запропонував К. Омаї у праці «Стратегічне мислення» [11, с. 188].
Рис. 1.7. Модель конкурентних рішень К. Омаї
Свої ідеї щодо формування та використання ключових факторів успіху К. Омаї сформулював як побажання:
· конкуруйте мудро, використовуючи свої унікальні властивості, яких не торкаються конкуренти; стара, успішна стратегія, дає змогу зберегти досягнуті рубежі; базована на ній нова, творча стратегія забезпечить у майбутньому певний рівень свободи діяльності;
· уникайте жорсткої конкуренції, що може призвести до взаємного знищення в разі орієнтації на аналогічні, другорядні переваги.
Для перемоги в конкурентній боротьбі однієї системи контролю якості було недостатньо. З'явилася необхідність у виявленні і аналізі причин дефектів, а також розробці заходів щодо запобігання браку в майбутньому. Сформувалася нова концепція - управління якістю. Увага при цьому приділялася кожному етапу створення продукту, а не зосереджувалась лише на загальному результаті виробничої діяльності. Під управлінням конкурентоспроможністю продукції слід розуміти процес планування, забезпечення необхідного рівня і підвищення конкурентоспроможності продукції за допомогою цілеспрямованого впливу на умови і чинники, що формують конкурентоспроможність. Складові управління конкурентоспроможністю продукції наведені на рис. 1.8.
Рис. 1.8. Складові управління конкурентоспроможністю товару
Дія закону конкуренції об’єктивно змушує кожного виробника підвищувати якість товару та знижувати затрати на його створення та використання. Але резерви підвищення якості і економії ресурсів можна збільшити за рахунок побудови системи управління і використання при її розробці наукових підходів, а саме - комплексного, функціонального, відтворювального, маркетингового, інтеграційного та інших.
Подібні статті по економіці
Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне
українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ
«Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект»
(м. Львів) з метою вироб ...
Аналіз ПРП Луганської області
У
останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився
стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні
проблеми як, погіршення якості ...
Економiчна ефeктивнiсть iнформацiних тeхнологiй в управлiннi пiдприємством при здiйснeннi ЗEД (на прикладі ПрАТ Рiвнe-Борошно)
З глобальним розвитком суспiльства, пiдприємств, i наукових
тeхнологiй управлiння ними зростає роль сучасних iнформацiйних тeхнологiй. Бeз
iнформацiйних тeхнологiй тeпeр важко уявити буд ...