Меню сайту

Характеристика фінансово-економічного стану підприємства

ü обсяг валового прибутку від реалізації 2009/2007 зріс тільки на +48,6% та обсяг чистого прибутку після оподаткування 2009/2007 зменшився на - 30,8%, що не відповідає «золотому правилу» інтенсивного росту економіки підприємства.

Аналіз графіків показників ліквідності, фінансової стійкості, ділової активності та рентабельності діяльності ЗАТ «Едем», наведених на рис. 2.1 - 2.2 показує, що у ЗАТ «Едем» є наступні проблеми діяльності:

§ показник абсолютної (негайної) ліквідності, який забезпечується обсягом готівкових грошей в касі та на розрахунковому рахунку, в 2,0 рази нижчий рівня стійкої ліквідності підприємства, тобто підприємство має проблеми з поточною платоспроможністю;

§ рентабельність власного акціонерного капіталу підприємства по чистому прибутку після оподаткування з рівня 49,9% у 2007 році поступово знизилась до рівня 18,2% при ринковій доходності капіталу у 2009 році 22,0 - 24,0% річних (по ринковій доходності безризикових державних облігацій ОВДП), що робить підприємство інвестиційно непривабливим для залучення додаткового капіталу в статутний фонд підприємства.

Рис. 2.1. Динаміка показників ліквідності ЗАТ «Едем» у 2007-2009 рр.

Рис. 2.2. Динаміка показників рентабельності діяльності ЗАТ «Едем» у 2007-2009 рр.

Основними покупцями експортної готової продукції - шпалер в ЗАТ «Едем» у 2007-2009 роках були: «Краски» (Молдова, м. Тирасполь), ТОВ «НОВиК» (м. Мінськ, Білорусь), Рагімов Різван Ніязи (м. Гянджа, Азербайджан), ТОВ «VERSAL МКО» (Республіка Узбекистан, м. Ташкент), ТОВ «Євро-стром» (Росія, м. Белгород), ТОО «GAMMA-HOL-DING» (Казахстан), ТОВ «Интерстройсервіс і К» (Казахстан), ООО «ПТК» (Білорусь), Султановим Камил Саттар Огли (Азербайджан), ПП «AIK TALIS-MAN» (Узбекистан), Компанія «OTaiba Center for Smport & Export» (Єгипет), ООО «Ега - 2007» (Грузія).

На рис. 2.3 наведена структура обсягів експортних операцій в розрізі країн в ЗАТ «Едем» у 2009 році. Як показує аналіз графіків, наведених на рис. 2.3:

1.

Питома вага експорту шпалер по країнах розподілена у 2009 році як: Російська Федерація - 72,8%; Казахстан - 6,29%; Білорусь - 5,46%; Азербайджан - 5,46%. Сумарна частка експорту шпалер ЗАТ «Едем» в країни СНД у 2009 році становить 98,77%.

. Питома вага пробного експорту шпалер в країни Азії та Африки у 2009 році становить мінімально-незначні частки: Єгипет - 0,29%; Кіпр - 0,02%; Лівія - 0,03%; Монголія - 0,25%.

3. Питома вага пробного експорту шпалер в країни Європи у 2009 році також становить мінімально-незначні частки: Італія - 0,01%; Німеччина - 0,11%; Польща - 0,02%.

Рис. 2.3. Структура обсягів експортних операцій в розрізі країн в ЗАТ «Едем» у 2009 році

ЗАТ «Едем» здійснює імпорт сировини для виробництва шпалер, основних засобів та матеріалів для власного виробництва на території України. Здійснення операцій з імпорту виконувалось у наступних контрагентів: фірма «M-real Internationale Ltd» (Фінляндія), фірма «БАСФ Акциенгезельшафт» (Німеччина), фірма «Vestolit GmbH & Co. KG Марль» (Німеччина), фірма «АМІК» (Італія), фірма «Альстром Мал-меді SA» (Бельгія), фірма «Гідро Полімер АS» (Норвегія), фірма «Хальтерман Продукт» (Німеччина), фірма «Тіоксід Europe Limited» (Великобританія), фірма «Сігманд Лінднер» (Німеччина), фірма «LANXESS DUTS GmbH» (Німеччина), фірма «Petroguimica Espanova S.A.» (Іспанія), фірма «Ex-xon Mobil Chemical» (Бельгія).

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Фірма в умовах монополістичної конкуренції
Термін «фірма» досить часто повторюється і в економічній літературі, і в побуті. Між тим у зако­нодавстві України такої категорії немає взагалі. Замість неї використовується поняття «підприє ...

Державна інвестиційно-інноваційна політика
інноваційний політика україна економіка В теперішній час, на етапі економічного зростання України, регулювання інвестиційного і інноваційного процесів з боку держави набувають особливого ...

Формування і реалізація державної політики зайнятості в сучасних умовах на прикладі Харківського регіону
Актуальність теми дослідження. На етапі трансформування економіки України в ринкову проблеми формування ринку праці набувають статусу першочергових. У зв`язку з цим виникає необхідність ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.