Планування витрат підприємства на виробництво та обіг продукції
За допомогою класифікації витрати групуються за видами і прямо або побічно відносяться на собівартість продукції. Собівартість продукції, що складається з різних видів витрат можна проаналізувати і виявити за рахунок яких витрат вона збільшилася або зменшилася і потім вплинути на її розмір у майбутньому. Виходячи з цього, варто зауважити, що діяльність будь-якого суб’єкта господарювання розпочинається зі здійснення витрат. Спочатку підприємству необхідно придбати основні фонди, тобто будівлі, приміщення, устаткування, транспортні засоби, які будуть забезпечувати його діяльність протягом тривалого періоду часу. Потім треба закупити матеріальні ресурси, які в процесі виробництва будуть перетворюватися на готову продукцію. У процесі реалізації підприємство відшкодовує здійснені витрати, якщо воно працює ефективно, отримує прибуток.
Чим більша величина понесених витрат і рівень їх віддачі, тим більше прибутку отримає підприємство. Разом з тим, управляти витратами означає: організувати облік витрат по кожному підрозділу, аналізувати структуру витрат та її вплив на результати діяльності підприємства; приймати обґрунтовані управлінські рішення; планувати рівень витрат; планувати прибуток з урахуванням обсягів здійснюваних витрат та змін у ринковому середовищі; формувати дієву систему мотивації працівників до контролю та зменшення витрат; контролювати рівень витрат та вживати заходів для їх зменшення. Також загальновідомо, що до внутрішніх джерел фінансування витрат підприємств здебільшого відносять такі: чистий прибуток; амортизаційні відрахування; забезпечення наступних витрат і платежів. Проведене дослідження дає змогу стверджувати, що зовнішніми джерелами фінансування витрат підприємств можуть бути комерційні банки, небанківські фінансові установи (страхові компанії, довірчі товариства, інвестиційні фонди, інвестиційні компанії, пенсійні фонди), приватні фірми, урядові і регіональні програми, продаж акцій, кошти родичів і друзів та ін.
Зі сказаного випливає, що на підприємствах України при плануванні витрат на виробництво та обіг продукції визначається величина цих витрат, які необхідні для виробництва продукції щодо кожної калькуляційної одиниці, а також для випуску всього обсягу продукції в цілому по підприємству. Визначають планову собівартість продукції на основі методу калькулювання, що застосовується на конкретному підприємстві.
Подібні статті по економіці
Деpжавне pегулювання мігpаційних пpоцесів
Мігpаційні
пpоцеси, які відбуваються в світі значно впливають на життя громадян країн, а
також на pозміщення, чисельність і стан населення pізних кpаїн. Саме мігpація
багато в чом ...
Экономическая сущность лизинга
Перехід до ринкової системи
господарських відносин звалив на наших, необізнаних щодо безлічі форм
підприємництва людей масу нових термінів, понять, підходів до ведення справ,
давно вже ...
Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрних підприємств
Комерційні організації активно залучають позикові кошти,
зокрема використовують кредити банків, товарні кредити, акціонерний капітал.
Використання кредитів характерне для підприємств, що ...