Загальна оцінка оборотності активів підприємства.
здійснення чи витрат за допомогою попереднього утворення резервів майбутніх витрат і платежів);
- склад витрат, що відносяться безпосередньо на собівартість конкретного виду продукції;
- склад непрямих (накладних) витрат і спосіб їхнього розподілу й ін.
Цілком зрозуміло, що підприємство, раз вибравши той чи інший спосіб формування собівартості реалізованої продукції і прибутку, буде дотримувати його протягом усього звітного періоду (не менш року), а всі подальші зміни в обліковій політиці повинні мати вагомі підстави і неодмінно обмовлятися.
В цілому, результативність діяльності будь-якого підприємства може оцінюватися за допомогою абсолютних і відносних показників.
Коефіцієнтів рентабельності активів (майна) показує, який прибуток одержує підприємство з кожної гривні, вкладеної в активи. По моїх розрахунках коефіцієнт рентабельності активів на підприємстві “Сільгосппродукт” (по деяким джерелах він називається - коефіцієнт рентабельності капіталу, незважаючи на те що “капітал” це пасиви підприємства, але їхнє підсумкове значення дорівнює підсумковому значенню активів підприємства і результат виходить однаковий) дорівнює за 3 квартал 2001 року – 0,33грн. , а за 4 квартал 2001 року –0,56 грн. тобто на кожену вкладену гривню підприємство понесло збиток у розмірі 0,33 грн. та 0,56 грн
Показник прибутку на вкладений капітал по ЗАТ “Сільгосппродукт” він склав у 3 кварталі 2002 року 6,06 грн., а в 4 кварталі того ж року 16,49грн. Це означає, що в 3 кварталі 2001 року кожна гривня власного капіталу принесла прибуток 6,06 грн. і 16,49 грн. відповідно.
Інший важливий коефіцієнт - рентабельність реалізованої продукції - (рентабельність продажів) показує, який прибуток має підприємство з кожної гривні реалізованої продукції. Тенденція до його зниження дозволяє припустити твердження щодо скорочення попиту на продукцію підприємства.
Зниження коефіцієнта рентабельності реалізованої продукції може бути викликано змінами в структурі реалізації, зниження індивідуальної рентабельності виробів, що входять у реалізовану продукцію, і ін. Але в нашому випадку цей коефіцієнт за 2 роки змінився майже в 2 рази і склав - 0,09 грн. у 3 кварталі 2001 року і -0,18 у кварталі 2001 року. Це говорить про те, що попит на продукцію підприємства наприкінці року знизився в порівнянні з 3 кварталом того ж року. Можливо це зв'язано з появою нових конкурентів з більш якісною або дешевою продукцією.
Подібні статті по економіці
Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення
Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт,
що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...
Економічна експертиза інвестиційного проекту
Призначення роботи - практична підготовка студентів до
виконання економічних розрахунків у дипломних проектах, а саме обґрунтування
інвестиційних рішень і послідовності формування економ ...
Аналіз використання робочої сили та робочого часу на сільськогосподарському виробництві та розробка заходів щодо підвищення ефективності
Трудові
ресурси - сукупність здатних до праці людей, становлять основний елемент
продуктивних сил суспільства, характеризуються потенційною масою живої праці,
що в даний період є в наяв ...