Основні напрямки зростання суми власного капіталу
Таблиця 3.13 Порівняння фактичних і можливих показників ефективності використання власного капіталу у СВК "Лиманський" в 2011р.*
Показники |
Фактичні |
Можливі |
Відхилення (+,-) |
Сума чистого прибутку, тис.грн |
2881,00 |
3454,38 |
573,38 |
Сума власного капіталу, тис.грн |
34109,00 |
34109,00 |
0,00 |
Рівень рентабельності власного капіталу, % |
8,45 |
10,13 |
1,68 |
Аналіз даних свідчить про те, що використовуючи кращого попередника та сортозаміну можна не не лише збільшити виручку та зменшити собівартість, а й збільшити суму чистого прибутку на 573,38 тис.грн, а відповідно і рівень рентабельності власного капіталу можна збільшити на 1,68%, що показує збільшення ефективності використання власного капіталу.
Висновки
Власний капітал підприємства - це підсумок першого розділу пасиву балансу, тобто перевищення балансової вартості активів підприємства над його зобов’язаннями. Основними складовими власного капіталу є статутний капітал, додатковий і резервний капітал, нерозподілений прибуток. Відомості про розміри статутного і резервного капіталу містяться у статуті підприємства. Показник власного капіталу є одним з головних індикаторів кредитоспроможності підприємства. Він - основа для визначення фінансової незалежності підприємства, його фінансової стійкості та стабільності.
Основою управління власним капіталом підприємства є управління формуванням його власних фінансових ресурсів. З метою забезпечення ефективності управління даним процесом на підприємстві розробляється спеціальна фінансова політика. Політика формування власних фінансових ресурсів є частиною загальної фінансової стратегії підприємства, що полягає в забезпеченні необхідного рівня самофінансування його виробничого розвитку.
Важливим чинником, який впливає на величину власного капіталу підприємства, є обсяг чистого прибутку (збитку) та порядок його використання (чи покриття) у звітному періоді. Базова інформація щодо цього міститься у звіті про фінансові результати та в рішенні зборів власників підприємства щодо порядку використання прибутку.
Основним видом діяльності СВК "Лиманський" є виробництво зерна та молока. капітал фінансовий господарський виробничий
За результатами аналізу за даними 2009-2011 рр. визначено СВК "Лиманський" як прибутковий суб’єкт господарювання, динаміка показника прибутку має позитивне значення. Так чистий прибуток підприємства протягом 2010 року збільшився на 334 тис. грн. (або на 8,28%) відносно даних 2009 року і сягнув значення 4366 тис. грн. Такі зміни пояснюється різними темпами збільшення показників виручки реалізації та собівартості продукції, однак в 2011 році чистий прибуток зменшився порівняно з 201о роком на 34%.
Протягом 2011 року власний капітал СВК "Лиманський" збільшився на 2954 тис. грн. або на 27,32% порівняно з 2009 роком.
Станом на кінець 2011 року найбільша питома вага в структурі власного капіталу СВК "Лиманський" належить пайовому капіталу - 49,43%.
Підприємство має позитивні тенденції щодо подальшого розвитку, що підтверджується результатами структурного та динамічного аналізів власного капіталу підприємства 2009-2011 роки.
Формування оптимальної структури капіталу підприємства для фінансування необхідного обсягу затрат та забезпечення бажаного рівня діяльності є одним із найважливіших завдань, що вирішуються в процесі фінансового управління підприємством. Серед механізмів управління формуванням капіталу СВК "Лиманський" найбільш складними є питання мінімізації вартості капіталу і оптимізації його структури, тому потрібно ретельно розглядати ці питання.
Подібні статті по економіці
Шляхи зниження собівартості виробництва молока (на прикладі сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Зоря Оржицького району Полтавської області)
Найважливішою галуззю продуктивного тваринництва України є
скотарство, яке постачає незмінні продукти харчування і цінну сировину для
харчової і переробної промисловості. У результаті го ...
Дослідження напрямків підвищення ефективності управління системами оплати праці робітників підприємства
Залізничний транспорт є найрозвинутішим в Україні. Перевагами цього виду
транспорту є велика розгалуженість та низькі тарифи. Пропускна спроможність залізничної
мережі значно перевищує п ...
Інфляція в Україні
Найефективнішим
індикатором «здоров’я» економіки країни є її фінансовий стан. Адже фінансова
система не лише забезпечує необхідні взаємозв’язки в економіці, вона є одним з
найвпливовіши ...