Підприємства з іноземними інвестиціями в Україні, особливості їх створення та функціонування.
Інвестиційна діяльність в У регулюється законом У “Про інвестиційну діяльність” 1991р. та законом У “Про режим іноземного інвестування” 1996р.
Іноземні інвестиції - це цінності, що вкладаються іноз інвесторами в об”єкти інв діяльності У-ни відповідно до законодавства У-ни з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту.
Іноз інвестори - суб”єкти, що проводять інвест діяльність на території У:
- юридичні особи, створені відповідно до законодавства іншого, ніж законодавство У-ни;
- фіз. особи-іноземці без ПМЖ на території У і необмежені у дієздатності;
- іноз держави, міжнар урядові та неурядові організації.
В У дозволяється здійснювати іноз інвест в наступних видах:
- іноз валюта, що визнається конвертованою НБУ;
- валюта У при реінвестиціях, що здійснюються на території У;
- будь-яке рухоме та нерухоме майно та пов”язані з ним права;
- цінні папери;
- права інтелектуальної власності;
- права на здійснення господарськ діяльності, включаючи права на користування надрами та природними ресурсами.
В У іноземне інвестування має такі форми:
- часткова участь у підприємствах, що створюються спільно з українськими фіз та юр особами, або придбання частки діючих п/п.
- створення п/п, що повністю належать іноземним інвесторам, а також філій та представництв, або придбання у власність діючих п/п повністю.
- придбання незабороненого законодавством У рухомого та нерухомого майна шляхом прямого одержання майна або у вигляді цінних паперів.
- придбання самостійно або за участю українських фіз чи юр осіб прав на корисування землею чи прир рес.
- здійснення інвест діяльності на підставі концесійних договорів, договорів про виробничу кооперацію та інші види інвест діяльності.
Об”єктами іноземних інвестицій в У може бути будь-яке майно, в тому числі основні фонди та оборотні кошти, ЦП, цільові грошові вклади, НТП-продукція, інтелектуальні цінності та майнові права.
П/п з іноземними інвестиціями -
це п/п буь-якої орг-правової форми, створене відповідно до законодавства У, іноземна інвестиція у статутному фонді якого становить не менше 10%.
П/п з іноземними інвестиціями створюються і діють у формах, передбачених законами У “Про піприємства” та “Про госп товариства”. Майно, що ввозиться на терит У як внесок іноз інвестора до статутного фонду п/п з іноземними інвестиціями, крім товарів для реалізації або власного споживання, звільняється від обкладання митом. Таку інвестицію забороняється відчуджувати протягом 3 років. При достроковому відчудженні мито стягується на загальних підставах.
Продукція п/п з іноземними інвестиціями не підлягає ліцензуванню чи квотуванню за умови її сертифікації як продукції власного виробництва. В У обов”язкова реєстрація іноземних інвестицій. Припинення івест діяльності відбувається на підставі рішення іноз інвестора або уповноваженого держ органу.
Іноземним громадянам та особам без громадянства земельні ділянки у власність не передаються. Для п/п з іноземними інвестиціями земельним кодексом У передбачене право постійного або тимчасового користування землею та тимчасового користування землею на умовах оренди. Іноз інвестори мають право приймати участь у приватизації державного майна. З 1993 по 1997р.р. щорічно видавалися постанови КМУ, в яких визначалися переліки об”єктів, приватизацію яких доцільно здійснювати із залученням іноземних інвестицій.
Особливості здійснення інвест діяльності у спеціальних ек зонах на території У визначаються законом У “Про загальні засади створення та функціонування спеціальних вільних економічних зон”.
Головні інвестори - країни ЄС (902,4 млн. дол. або 32,4% заг обсягу ПІІ) , США (18,3%), РФ (6,7%), Корейська республіка (6,7%), Кіпр (5,4%), Швейцарія, Ліхтенштейн, Канада, Польща та Угоршина. В 1998р. загальна частка цих країн в обсязі ПІІ в Укр складала 80,9%.
Подібні статті по економіці
Інвестиції, їх види, фактори й вплив на економіку
Дослідження
проблеми інвестування економіки завжди знаходилось у центрі уваги економічної
думки. Це обумовлено тим, що інвестиції торкаються найглибших основ
господарської діяльності, в ...
Ефективність використання та механізм відтворення основних фондів
В процесі будь-якого виробництва
здійснюється поєднання робочої сили та засобів виробництва. Засоби виробництва
складаються із засобів праці та предметів праці у вартісному виражені вони ...
Дослідження стохастичних зв’язків
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені
і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть
причинного зв'язку полягає в тому, що при необ ...