Меню сайту

Методи та види ціноутворення

Метод цільового ціноутворення. Інакше даний метод іменують методом визначення цільової ціни або визначення ціни відповідно до цільового прибутку. На його основі розраховується собівартість на одиницю продукції з урахуванням обсягу продажів, що забезпечує одержання наміченого прибутку. Якщо собівартість трансформується через зменшення або збільшення завантаження виробничих потужностей і обсягів збуту, використовують показники ступеня завантаження виробничих потужностей з урахуванням впливу кон'юнктури й інших факторів, після чого визначають ціну продажу на одиницю продукції, яка при цих умовах забезпечила б цільовий прибуток. Але при цьому методі ціна підраховується, виходячи з інтересів продавця, і не приймається в увагу відношення покупця до ціни, що розраховується. Звідси зазначений метод має потребу у визначеному коректуванні, щоб врахувати, чи будуть передбачувані покупці купувати даний товар за розрахунковою ціною чи ні.

Метод визначення ціни продажу на основі аналізу мінімальних меж збитків і прибутків. В умовах ринку розвитої конкуренції належить визначити концепцію: припустима дана ціна чи ні, тому що в подібних умовах ринкові ціни є головними. Визначення ціни на основі аналізу меж є доречним у випадку, коли фірма націлена на досягнення максимального прибутку. Але при цьому фірма повинна точно підрахувати і постійні і перемінні витрати, мати у своєму розпорядженні умови, що дозволяють точно спрогнозувати попит. Крім того, попит на ринку повинний знаходиться під впливом зміни тільки переважно цін, а обсяг продажів - показувати відповідний рівень ціни. У дійсності важко визначити рівень витрат і їх розмежування на постійні і перемінні витрати. Крім того, на ринковий попит впливають не тільки ціни, але й інші численні маркетингові заходи, а також конкурентні відносини між фірмами. З цієї причини спосіб визначення ціни на основі аналізу меж допомагає дати лише визначений орієнтир її розрахункового рівня.

Метод визначення ціни продажу на основі максимального піка збитків і прибутків. Він дозволяє визначити обсяг виробництва і продажів, що відповідає тому випадку, коли загальна сума прибутків і загальна сума витрат рівні між собою. Даний спосіб застосовується, коли метою фірми є виявлення ціни, що забезпечує можливість дістати максимальний прибуток.

Важливу роль грає далі визначення ціни з орієнтацією на конкуренцію. У тому випадку, коли ціна займає монопольну позицію на ринку, вона здатна діставати найбільший прибуток. Але в умовах зрілості ринку з'являється багато фірм, що активно впроваджуються на нього і розвивають конкуренцію за рахунок здійснення стратегії диференціації і диверсифікованості.

Метод орієнтації на ринкові ціни. Тут характерно, що кожен продавець, що продає даний товар на ринку встановлює ціни, виходячи з ціноутворення і рівня цін, що склалися тут, не порушуючи при цьому традицій ринку. Метод дотримування звичайному рівню ринкових цін застосовується при визначенні ціни на важко диференцовані товари, наприклад: цемент, цукор і т.п. Встановлювана в такий спосіб ціна визначається в особливій ціновій зоні кожною фірмою самостійно.

Метод формування ціни за рахунок дотримування за цінами фірми-лідера на ринку, коли фірма конкретизує свої ціни, виходячи з рівня цін фірми-лідера, що володіє найбільшою ринковою часткою. Фірма, що займає лідируюче положення на ринку, має саму високу ступень довіри з боку покупців, а також широку можливість встановлювати на ринку ціни на більш вигідному для себе рівні, чим інші, здатна вільно формувати ціни з урахуванням конкуренції. Фірми, що слідують у формуванні своєї цінової політики за лідером, не конкурентні і по ступені популярності, і по ступені визнання покупцями їхньої торгової марки, тому вони дотримують для своєї продукції рівня цін визначеного фірмою-лідером. Ціни кожної фірми обмежені визначеними рамками, і не бувають вище відповідних цін фірми-лідера.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Виникнення та функціонування капіталістичної власності
Розглядаючи власність як економічну категорію, ми виходимо з того, що вона є економічною основою виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ, становлення і розвитку пе ...

Форми та системи оплати праці
Наймана праця є одним із важливих елементів ринкової системи господарювання. Робоча сила найманих працівників на ринку праці виступає як товар, який має вартість. Найбільш актуальним в ...

Аналіз системи економічних відносин між господарюючими суб'єктами
Людині для існування необхідно виробляти життєві блага: продукти харчування, одяг, взуття, житло, транспортні засоби, меблі, засоби зв'язку, ліки та ін. Для виробництва благ потрібні ек ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.