Меню сайту

Характеристика локальних факторів оцінки

Територія населених пунктів в межах економіко - планувальних зон поділяється також за функціональним використанням. Коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки враховують відносну прибутковість наявних в її межах видів економічної діяльності. В межах с. Межиріч виділено 6 груп функціонального використання території.

Віднесення земель до груп функціонального використання проводилося відповідно до класифікатора видів економічної діяльності та стандартної класифікації забудованих земель.

Локальні коефіцієнти застосовуються при визначенні вартості конкретної земельної ділянки і враховують особливості її місця розташування в межах економіко - планувальної зони.

Визначення коефіцієнту місцерозташування земельної ділянки не вичерпується значеннями коефіцієнту Км2. На величину рентного доходу конкретної ділянки окрім зональних впливають також і локальні фактори, повний перелік яких наводиться в «Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів». Встановлення переліку локальних факторів та обґрунтування їх значень здійснюється з урахуванням рекомендацій зазначених в «Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», на базі містобудівної документації та результатів спеціальних досліджень.

Аналіз, проведений в процесі виконання грошової оцінки сіл, виявив 8 локальних факторів, які можуть вплинути на загальне значення коефіцієнту Км3.

Для обчислення Км3 враховуються перераховані нижче локальні фактори. При цьому добуток пофакторних оцінок не повинен бути нижче 0,50 і вище 1,50.

Після вивчення кожної з груп локальних факторів було здійснене їх картографування.

Характерні коефіцієнти локального рівня, що впливають на місце розташування земельних ділянок, приведені в таблиці 14.

Таблиця 14. Локальні коефіцієнти на місце положення земельної ділянки

Назва локальних факторів

Значення локальних факторів

Функціонально-планувальні фактори

с.Межиріч

с.Гостробури

місця розташування земельних ділянок в зоні пішохідної доступності до:

громадського центру

1.10

зовнішнього пасажирського транспорту

1.10

Інженерно-інфраструктурні фактори

земельні ділянки, що прилягають до вулиць без:

централізованого водопостачання

0.90

0.90

централізованого газопостачання

0.90

твердого покриття

0.90

Подібні статті по економіці

Еволюція поглядів на економічне зростання та сталий розвиток
Проблеми досягнення стабільних темпів економічного зростання є актуальними в усіх країнах світу. Але в останній час дещо змінилися погляди щодо мети й шляхів досягнення зростання економ ...

Вимір і забезпечення підвищення якості і конкурентоспроможності продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, обумовленої в першу чергу ступенем задоволення потреб суспільства з на ...

Аналіз і оцінка фінансово-економічного стану ДП Куп'янського лісового господарства
Фінансово-економічний аналіз являє собою оцінку фінансово - господарської діяльності підприємства в минулому, дійсному й передбачуваному майбутньому. Його ціль - визначити стан «фінанс ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.