Методика економічного аналізу фінансових результатів
Розрізняють наступні види показників фінансових результатів від надзвичайної діяльності:
- збитки від стихійних лих;
- збитки від техногенних катастроф (аварій);
- відшкодування збитків від надзвичайних подій;
- інші надзвичайна прибутки.
Аналіз перерахованих показників здійснюється на підставі використання даних бухгалтерського обліку. Аналіз показників фінансових результатів від надзвичайної діяльності полягає у дослідженні динаміки, структури та причин виникнення таких прибутків і збитків.
Тому аналітику для правильної оцінки структури загального прибутку (збитку) від усіх видів діяльності необхідно чітко розділяти звичайні і надзвичайні доходи (витрати).
Етапами аналізу фінансових результатів є:
Аналіз обсягів, динаміки та структури фінансових результатів.
Фінансові результати діяльності підприємства відображаються у значній кількості показників, що створює методичні труднощі при систематичному аналізі. Крім того, наявність такої кількості показників ускладнює вибір кожним учасником господарської діяльності тих з них, які найбільше задовольняють його потреби в інформації щодо реального стану підприємства. Аналіз кожної складової прибутку підприємства має не абстрактний, а конкретний характер, а тому дозволяє власникам і акціонерам обирати пріоритетні напрями активізації діяльності підприємства. Іншим учасникам ринкових відносин аналіз фінансових результатів дає можливість виробити необхідну стратегію поведінки, спрямовану на мінімізацію витрат і фінансового ризику від інвестицій у дане підприємство.
У процесі аналізу на цьому етапі необхідно оцінити їх рівень і динаміку; дослідити структуру прибутку звітного періоду (здійснення вертикального аналізу); зміну окремих складових та їх вплив на суму прибутку, зміну темпів зростання прибутку в розрізі окремих складових частин (горизонтальний аналіз). У процесі аналітичного дослідження необхідно оцінити виконання плану за величиною прибутку, який у ринкових умовах має прогнозний характер на найближчу перспективу. Такий план враховує реальні можливості підприємства отримувати прибутку, а отже, є інструментом перспективного аналізу. Контроль за виконанням плану необхідно здійснювати до та під час здійснення операцій. Це вимагає налагодженої системи прогнозування обсягів реалізації, витрат. У випадку відсутності плану для оцінки рівня показників фінансових результатів діяльності заповнюється аналітична таблиця на основі фінансової звітності суб’єкта господарювання. Також можна провести динаміку окремих показників фінансових результатів.
Після оцінки динаміки фінансових результатів необхідно провести аналіз їх структури. Але перед тим доцільно проаналізувати структуру доходів і витрат, понесених для отримання цих доходів, адже у ході їх порівняння й визначаються фінансові результати. Аналіз структури та динаміки доходів і витрат свідчить про доцільність здійснення витрат у порівнянні з отриманими доходами. Поряд з витратами аналізується також структура вирахувань з доходу (непрямі податки, знижки). Для оцінки структури доходів, витрат (вирахувань) і фінансових результатів використовуються дані Звіту про фінансові результати і складаються в аналітичні таблиці.
При вивченні динаміки прибутку варто враховувати інфляційні фактори зміни її суми.
Подібні статті по економіці
Аналіз та характеристика діяльності ВАТ Львівхім
Метою
виробничої практики з фаху є розвиток навичок та вмінь
інформаційно-аналітичної, проектно-дослідницької, діагностичної, інноваційної
та консалтингової діяльності для вирішення при ...
Державне регулювання зайнятості
Терно́пільська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у
місті Тернопіль. В історичному відношенні охоплює східну частину Галичини,
частину Західного ...
АПК в сучасних умовах господарювання
Сьогодні
сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України
перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл
останнім часом особливо з ...