Меню сайту

Аналіз активів підприємства

До сильних сторін, на нашу думку, слід віднести:

подолання економічного спаду в сільському господарстві та поступова стабілізація сільськогосподарського виробництва;

розширення місткості світового ринку продовольства;

- сприятливі для сільського господарства природно - кліматичні умови, а також транзитні можливості України;

наявність земельних територій, що дозволяють виробляти та експортувати екологічно чисту продовольчу продукцію.

За результатами аналізу маркетингового середовища, найбільшим напрямом підвищення конкурентоспроможності із урахуванням внутрішнього середовища ВАТ «Агропром» повинна бути стратегія диверсифікації, зокрема впровадження нових видів товарів та вихід з ними на ринки Київської та Донецької областей.

Гальмуючими чинниками розвитку підприємства ВАТ «Агропром» визначено: відсутність належної державної підтримки (порівняно з розвиненими країнами); високі кредитні ставки, скорочення кредитування; зростання цін на енергоносії та корми; скорочення поголів’я молочного стада та брак якісної сировини; диспаритет закупівельних і роздрібних цін; зниження платоспроможного попиту населення через зростання інфляції; обмежений вихід на зовнішні ринки збуту (через російське ембарго на українську продукцію та бар’єри на європейських ринках); загроза експансії імпортної продукції. Серед позитивних зрушень виділено: високий ступінь інвестування (за рахунок власних коштів підприємств); збільшення чистого прибутку у 2012 р. за рахунок зростання випуску продукції з високою доданою вартістю; збільшення частки продукції середнього- та преміум-сегментів, а також посилення географічної диверсифікації.

Важливими умовами забезпечення конкурентних переваг ВАТ «Агропром» є: сировинний потенціал, що характеризується невідповідністю між темпами розвитку сировинного ринку і переробників та невідповідністю не тільки європейським, а й вітчизняним стандартам якості; темпи впровадження інновацій (низькі через нестачу власних коштів підприємств); формування експортної ціни, яка залежить від витрат, обсягів внутрішнього споживання, світової ціни та обсягів його експорту); рівень попиту на внутрішньому ринку, що характеризується збільшенням втричі споживання всіх видів виробленої продукції; державна підтримка сільськогосподарських підприємств, що полягає у зниженні відсоткової ставки на коротко- та середньострокові кредити банків і компенсацію вартості закупівлі худоби; ступінь конкуренції на ринку. Усе це дозволило обґрунтувати подальші напрями розвитку підприємства.

З метою формування ключової конкурентної переваги, спільної для всіх вітчизняних підприємств, - забезпеченість якісною сировиною у необхідній кількості для виробництва конкурентоспроможної продукції - запропоновано при підприємстві створити спеціальне об'єднання, що об’єднувало б сільськогосподарські підприємства, господарства населення та великотоварні ферми, які стануть стимулом для аграрного виробництва, припинять забій великої рогатої худоби, скоротять сільське безробіття, сприятимуть розвитку соціальної інфраструктури на селі.

На основі дослідження реального стану параметрів конкурентних переваг підприємства ВАТ «Агропром» за різними напрямами його діяльності (фінансовий стан, система якості, інноваційна активність, система управління кадрами, виробничий процес та маркетингова діяльність) шляхом визначення інтегрального показника реалізації стратегії та передумов розвитку зовнішнього ринку запропоновано стратегічні напрями розвитку підприємства ВАТ «Агропром» на зовнішньому ринку - проникнення на ринок, розширення ринку, розробка нового товару та диверсифікація зовнішніх ринків збуту.

Оцінка наявних конкурентних переваг за системою збалансованих показників дозволяє сформулювати рекомендації прийняття оптимізаційних управлінських рішень та підвищити ефективність управління стратегією розвитку підприємства на зовнішньому ринку.

Основні показники господарської діяльності ВАТ «Агропром» наведені у табл. 3.2.

Таблиця 3.2 Основні показники господарської діяльності ВАТ «Агропром»

№ пп

Показники

Одиниця виміру

На початок 2012 року

На кінець 2012 року

Прогноз

1.

Вартість майна

тис.грн.

6969

8594

9453,4

2.

Поточні зобов’язання

тис.грн.

1136,0

264,0

211,2

3.

Власний капітал

тис.грн.

5218,0

7846,0

9415,2

4.

Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

тис.грн.

6091,0

10317,0

13412,1

5.

Прибуток (збиток) від реалізації, тис. грн.

тис.грн.

488,0

1955,0

2346

6.

Чистий прибуток

тис.грн.

1565,0

2628,0

3153,6

7.

Собівартість реалізованої продукції, тис. грн.

тис.грн.

4588,0

6643,0

5978,7

8.

Рентабельність майна, %

%

22,46

30,58

33,36

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Витрати діяльності підприємства в умовах ринкової економіки
Становлення і розвиток в Україні ринкової інфраструктури докорінно змінюють економічне, інформаційне і правове середовище функціонування підприємств, сутність їхньої господарської діяль ...

АПК в сучасних умовах господарювання
Сьогодні сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл останнім часом особливо з ...

Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення
Тема магістерської роботи: Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення Актуальність теми: Перехід до ринкової економіки потребує в ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.