Меню сайту

Техніко-економічна характеристика закритого акціонерного товариства "Одесавинпром"

Найперше виробництво виноградних вин в Одесі пов’язане з іменами французьких підприємців Энно й Нуво.

Віктор Карлович Энно - доктор медицини, чудовий медик діагност - був у той же час видатним хіміком, а ще дипломатом, кілька десятиліть виконуючим обов’язки бельгійського консула. Активніший діяч Імператорського Одеського суспільства сільського господарства Південної Росії, він займався цілим рядом проблем, у тому числі - розвитком виноградарства й виноробства на околицях міста.

Що до П’єра (Петра Тимофійовича) Нуво, - це був один з авторитетніших виноторговців Одеси воронцовських часів. "Виноторгівля Нуво" - воістину унікальне підприємство, що проіснувало на тому самому місці не менш 80-ти років! І ніякі податкові зміни, ніякі політичні події не змогли підірвати її авторитет. Із року в рік адреса так і не змінювалася, Дерибасівська, 17 (згодом - 19, через зміну нумерації), будинок Калафати, нині тут розташований ресторан "Українська ласунка".

В 1856 році справу Петра Тимофійовича успадкував Франсуа Нуво, не тільки не зіпсувавши честь фірми, але й навпроти досить серйозно зміцнив її положення.

Сімейству Нуво вдалося сформувати комерційну міні імперію по кращих західних зразках. Нуво були не тільки розумними підприємцями, але й талановитими виноробами. Починали вони з експорту гарних французьких вин. Але такі вина могли поставляти й поставляли в Одесу багато комерсантів. І це прекрасно розуміли Нуво, і це розуміння привело його до думки витримувати й переробляти виноматеріали "гарних років". Для цього необхідно було знайти, роздобути й належним чином обладнати великі підвали. І такі підземні приміщення (точніше катакомби) перебували на ділянці землі по Малофонтанскій дорозі, що належали Вікторові Энно. У них були прекрасні умови для зберігання вина: постійна температура, вологість, вентиляція.

Так і народився дивний творчий союз вченого й підприємця. Так в 1857 році була покладена основа найстарішому в Одесі винзаводу.

В 1889 році Питоме відомство придбало й значно розширило підвали фірми Нуво, загальною площею в 1,5 дес., розташованої по Малофонтанській дорозі, нині Французький бульвар. Покупка, ремонт і, як ми зараз говоримо, модернізація, а також прибудова 4-х нових прольотів були проведені архітектором Токаревим, В "Віснику виноробства" за 1894 р, наводиться план реконструйованого підвалу. Тоді він Іменувався Центральним винним підвалом Питомого відомства в Одесі.

Трохи пізніше, у кінці 19 століття згідно з проектом Л. Влоделека був збудований сучасний будинок заводу, що у даний момент є пам’ятником архітектури.

Спочатку XX століття знову змінюється вивіска на заводі, його офіційна назва: "Перший державний винний базисний склад".

У радянський період, в 20-і роки - це Центральний винний завод, що входить в Одеське відділення Керування державного виноградарства й виноробства України. У наш час він найбільш відомий як Одеський винзавод № 1.

До 1934 р. завод випускав 250 тис. декалітрів алкогольних напоїв більше 20-ти найменувань, що давало державі 19-20 млн. руб. щорічного доходу.

В кінці XX століття Одеський вин завод №3 перетворився на вже відоме нам ЗАТ "Одесавинпром". Він працює під ГМ "Французький бульвар". Виробнича потужність підприємства:

) по ємкостям одночасного зберігання - 1200 тис. дал в рік;

) по лініям розливу - 1040 тис. дал в рік.

Юридична адреса ЗАТ "Одесавинпром": м. Одеса, Французький бульвар 10. ЗАТ "Одесавинпром" розміщений на одній площадці площею 1,763 га.

ЗАТ "Одесавинпром" за технологією виробництва є багатопрофільним підприємством, що випускає тихі вина (столові, сортові, марочні, десертні, міцні), ігристі вина й шампанське - акратафорним (резервуарним) способом. Витримка марочних вин виробляється в бутовій тарі.

Основними постачальниками виноматеріалів ЗАТ "Одесавинпром" є орендні підприємства, що входять до складу ЗАТ і перебувають в одній із самих сприятливих кліматичних зон Одеської області для виростання високоякісного винограду в Саратському районі. Під теплими променями сонця, у виноградних гронах настоюється насолода й запашність соку, вишуканість і повнота смаку, яскравість фарб. Все це дає можливість створювати тонкі чудові вина, за якими, по праву, встановилася міцна слава. Виноматеріали, які поступають на підприємство, проходять строгий хімічний і органолептичний контроль. Технологічна обробка виноматеріалів заснована на стародавніх виноробних прийомах і безпечних допоміжних матеріалах (не утримуючих барвників, і харчових добавок), і в той же час фахівцями впроваджуються нові технологічні прийоми.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Зовнішньоекономічна діяльність
Зовнішньоекономічна діяльність - це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що ма ...

Формування прибутку промислового підприємництва
В Україні відбуваються глибокі економічні перерви, обумовлені поверненням країни в річище загальних процесів світового розвитку. Йде корінна ламка старого механізму керування економікою, ...

Форми та системи заробітної плати
Актуальність теми даної курсової роботи полягає в тому, що заробітна плата є одним з найважливіших джерел добробуту людини. Саме тому вона потребує становлення чіткої і найбільш ефективн ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.