Поняття, особливості та джерела відтворення основних засобів в аграрних підприємствах
Рис. 1.2 Характеристика особливостей зовнішніх джерел відтворення основних засобів у сільськогосподарських підприємствах
Сільськогосподарські підприємства Вінницької області нині можуть гіпотетично розраховувати лише на внутрішні джерела фінансування капітальних вкладень (прибуток та амортизаційні відрахування, розмір яких залежить від обсягу основних засобів і прийнятої політики нарахування амортизаційних відрахувань), позитивні риси й недоліки яких відображені на рисунку 1.2.
Хоча й це спірно, тому що більшість виробників сільськогосподарської продукції, маючи в своєму активі хронічні неплатежі, при наявному диспаритеті цін на промислову і сільськогосподарську продукцію не в змозі забезпечити у виробничому процесі навіть простого відтворення, а про фінансування із власних засобів інвестиційних проектів питання взагалі не стоїть.
Придбання сільськогосподарської техніки і транспортних засобів може собі дозволити зовсім невелика частина сільськогосподарських підприємств, яка титанічними зусиллями намагається закінчити звітний рік із фінансовим результатом “прибуток”.
Отже, у ринкових умовах головна роль у відтворенні основних засобів належить власним джерелам фінансування, зокрема амортизаційним відрахуванням. Тому велике значення повинно приділятися амортизаційній політиці сільськогосподарських підприємств у частині їхньої облікової політики, де обов'язково потрібно фіксувати положення про те, яке джерело фінансування для забезпечення відтворення основних засобів для суб'єкта господарювання є пріоритетним.
Подібні статті по економіці
Аналіз товарних запасів в магазині
Становлення ринкових відносин в Україні характеризується
динамічною зміною економічної ситуації, зростаючою невизначеністю розвитку
складових господарської системи. Сьогодні мало не всі ...
Виникнення та функціонування капіталістичної власності
Розглядаючи
власність як економічну категорію, ми виходимо з того, що вона є економічною
основою виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ,
становлення і розвитку пе ...
Дослідження стохастичних зв’язків
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені
і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть
причинного зв'язку полягає в тому, що при необ ...