Оптимізація оборотних активів ПАТ "Баштанський сирзавод"
На основі Таб. 3.5 побудуємо графік динаміки частка оборотних активів в сфері обігу порівняно із доходом від реалізації продукції підприємства (Рис 3.9).
Рис. 3.9 Частка оборотних активів в сфері обігу порівняно із доходом від реалізації продукції.
Зростання частки оборотних активів в сфері обігу порівняно із доходом від реалізації продукції підприємства за 2008-2012 рр. склало 2.51%. Середньорічний темп зростання . Динаміка частки оборотних активів в сфері обігу порівняно із доходом від реалізації продукції обумовлена більш високим середньорічним ростом доходу від реалізації продукції (величини середньорічного темпу зростання).
Висновок Розглянувши оборотний капітал ПАТ "Баштанський сирзавод", його планування і оптимізацію, можна зробити наступні висновки та пропозиції на підставі вищевикладеного.
Оборотний капітал - капітал, що інвестується фірмою, компанією в поточну діяльність на період кожного операційного циклу. Іншими словами, це кошти фірми, вкладені в поточні активи (оборотні кошти).
У роботі був проведений аналіз оборотного капіталу ПАТ "Баштанський сирзавод". А саме:
. Було проаналізовано динаміку активів всього, оборотних активів та частку оборотних активів в активах всього. Аналіз показав, що всі показники мають тенденцію до зростання. Так величина активів з 2008р. по 2012р. зросла на 173%, величина оборотних активів зросла в 335%, а зростання частки оборотних активів в активах всього склало 60%
. Проведено аналіз структури оборотних активів. Було вияснено, що найбільшу частку в оборотних активах в період з 2008р. по 2012р. займала дебіторська заборгованість, що в середньому склала 63%. Найменшу частку склали товари з середньорічним показником 3% і грошові кошти з середньорічним показником 2%, але це найменші показники в період з 2008р. по 2010р. тому що з 2011р. по 2012р. найменшим показником стало незавершене виробництво з середньорічним показником в 1.5%.
. Проаналізовано динаміку дебіторської заборгованості. Дебіторська заборгованість в абсолютному значені демонструє стійку тенденцію зростання, так з 2008 по 2012 рр. показники зросли в 316%, а частка дебіторської заборгованості в оборотних активах всього з 2008р. по 2009р. демонструє зниження на 4%, а з 2009р. по 2012р. зростає на 15%. Динаміка зростання частки дебіторської заборгованості в структурі оборотних активів всього обумовлена більш високим середньорічним ростом величини дебіторської заборгованості порівняно з оборотними активами в цілому (величини середньорічного темпу зростання). З цієї причини потрібно зменшення частки дебіторської заборгованості в загальній сумі використовуваних засобів.
У ПАТ "Баштанський сирзавод" необхідно управляти дебіторською заборгованістю наступним чином:
Контролювати стан розрахунків з покупцями, з відстроченим (простроченим) заборгованостях;
По можливості орієнтуватися на більшу кількість покупців з метою зменшення ризику несплати одним або декількома великими покупцями;
використовувати спосіб надання знижок при достроковій оплаті;
Впливати на неплатників шляхом застосування акредитивних форм розрахунків або передачі неоплачених цінностей на відповідальне зберігання;
Стежити за співвідношенням дебіторської і кредиторської заборгованості.
Крім того, ПАТ "Баштанський сирзавод" слід інкасувати дебіторську заборгованість за допомогою факторингу, тобто отримати грошові кошти по неоплаченим вимогам і рахунками-фактурами, оскільки на підприємстві існує проблема нестачі ліквідних коштів і недоотримання прибутку через неплатоспроможність боржників.
Подібні статті по економіці
Аналіз господарської діяльності підприємства з виробництва харчових продуктів ТОВ ККС
Товариство з обмеженою відповідальністю "ККС"
Товариство розташоване за адресою: 25014, м. Кіровоград вул.
Аерофлотська, 28А
Місце виробництва: 25005, м. Кіровоград, вул.. ...
Вплив міжнародної торгівлі на розвиток національної економіки
Міжнародна торгівля є формою зв'язку між товаровиробниками різних
країн, що виникає на основі міжнародного поділу праці, і виражає їхню взаємну
економічну залежність. У літературі часто ...
Грошово-кредитна політика та її роль в державному регулюванні економіки
Стабільність
та розвиток національної економіки забезпечується використанням державою
різноманітних інструментів макроекономічного регулювання. Одним з найдієвиших
засобів макроекономіч ...