Оптимізація оборотних активів ПАТ "Баштанський сирзавод"
У роботі був проведене вдосконалення управління оборотними активами ПАТ "Баштанський сирзавод". А саме:
. Був проведений розрахунок власного оборотного капіталу, який визначається різницею власного капіталу та необоротних активів підприємства. Автор відобразив динаміку власного капіталу 2008 - 2012рр., що демонструє стійку тенденцію зростання, так з 2008р. по 2012р. на 97%. Також було відображено динаміку необоротних активів 2008 - 2012рр. Вони також демонструють стійку тенденцію зростання, так з 2008р. по 2012р. вони виросли на 40%. Власний оборотній капітал демонструє стійку тенденцію зростання, так з 2008р. по 2012р. він виріс на 285%.
. Досліджено динаміку власного оборотного капіталу за чотири періоди з допомогою лінії тренда та зробив прогноз на 2011-2012 рр. Динаміка власного оборотного капіталу описується рівнянням y = 8544*x + 4435. Коефіцієнт кореляції даних моделі з фактичними, складає R² = 0,866. Відповідно до моделі динаміки власного оборотного капіталу його величина в 2011р. становитиме 88544*6+4435= 55 млн. 699 тис. грн., а в 2012р.88544*7+4435= 64 млн. 243 тис. грн.
. Було проаналізовано темп зростання власного капіталу та необоротних активів побудуємо таблицю. З допомогою обчислень і графіку автор виявив, що темп зростання власного капіталу перевищує темп зростання необоротних активів крім 2008р. та 2011р.
Була проведена оптимізація оборотних активів ПАТ "Баштанський сирзавод". А саме:
. Були досліджені динаміка оборотні активи в сфері виробництва та сфері обігу. Динаміка оборотних активів в сфері виробництва демонструє стійку тенденцію зростання, так з 2008р. по 2012р. вона зросла на 361%, а динаміка оборотних активів в сфері обігу з 2008р. по 2012р. зросла на 330%.
. Автор дослідив і проаналізував динаміку оборотних активів в сфері виробництва порівняно із собівартістю виготовленої продукції ПАТ "Баштанський сирзавод". Зростання частки оборотних активів в сфері виробництва порівняно із собівартістю виготовленої продукції підприємства за 2008-2012 рр. склало 0.52%. Середньорічний темп зростання . Динаміка частки оборотних активів в сфері виробництва порівняно із собівартістю виготовленої продукції обумовлена більш високим середньорічним ростом собівартістю виготовленої продукції. Частка демонструє слабку тенденцію росту.
. Дослідив і проаналізував динаміку оборотних активів в сфері обігу порівняно із доходом від реалізації продукції ПАТ "Баштанський сирзавод". Зростання частки оборотних активів в сфері обігу порівняно із доходом від реалізації продукції підприємства за 2008-2012 рр. склало 2.51%. Середньорічний темп зростання . Динаміка частки оборотних активів в сфері обігу порівняно із доходом від реалізації продукції обумовлена більш високим середньорічним ростом доходу від реалізації продукції (величини середньорічного темпу зростання). Частка демонструє слабку тенденцію росту.
З метою підвищення ефективності використання оборотних коштів у ПАТ "Баштанський сирзавод" також необхідно:
Формування видів та розміру оборотних коштів відповідно до змін господарської діяльності підприємства;
Забезпечення економічно обґрунтованої структури джерел фінансування оборотних коштів;
Впровадження організаційно-технічних заходів у процесі використання оборотних коштів; облік сезонних відхилень у господарській діяльності підприємства при формуванні обсягу і складу оборотних коштів:
Подібні статті по економіці
Економічні теорії та базисні інститути національної економіки
У
будь-якій країні з ринковою економікою ефективно працююче інституційне
середовище є необхідною базовою умовою для забезпечення сталої динаміки
економічного зростання. Національна екон ...
Державне регулювання зайнятості
Терно́пільська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у
місті Тернопіль. В історичному відношенні охоплює східну частину Галичини,
частину Західного ...
Аналіз ПРП Луганської області
У
останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився
стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні
проблеми як, погіршення якості ...