Меню сайту

Оцінювання ефективності інноваційних нововведень

По-третє, на кінцевій стадії процесу порівняння і вибору мають розглядатися лише соціально і екологічно допустимі (і в цьому розумінні ефективні) варіанти об'єктів технічних новин чи нововведень; найкращий з них визначається за економічним критерієм [17].

Такий принципово новий підхід до визначення ефективності технічних новин і нововведень дає змогу врахувати всі особливості нової техніки, їх позитивні й негативні сторони, вплив на соціальні умови праці й навколишнє середовище. Це дає можливість поставити соціальні проблеми працівників, що працюють на будь-якому виробництві, на чільне місце.

Хоча частка технічних нововведень у загальних обсягах реалізації науково-технічних нововведень є значною, не менш важливими є й організаційні нововведення. Вони не вимагають великих витрат, але можуть мати ефективність на рівні з науково-технічними нововведеннями.

З огляду на особливості оцінювання ефективності всю сукупність нових організаційних рішень можна умовно поділити на дві групи.

1) організаційні нововведення, які потребують додаткових одночасних витрат (капітальних вкладень).

2) нововведення, що не потребують додаткових витрат (інвестицій) [10].

Визначення й оцінювання економічної ефективності організаційних нововведень першої групи (наприклад, організація нових спеціалізованих або комбінованих виробництв, концентрація виробництва на діючому підприємстві, викликана необхідністю розширення, реконструкції або технічного переозброєння) здійснюється в такій самій формі, як нових технічних рішень.

Економічну ефективність безвтратних нових організаційних рішень визначають на основі обчислення економії поточних витрат. У кожному конкретному випадку потрібно точно визначити коло показників для оцінювання ефективності тієї чи іншої групи безвтратних організаційних рішень.

Важливою особливістю оцінювання ефективності організаційних нововведень має бути методика визначення соціального ефекту від реалізації конкретного нововведення.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Формування соціально-економічного механізму управління підприємства (за матеріалами Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма Ольгопіль)
Актуальність теми. В результаті проведення ринкових реформ сформувалися нові, специфічні умови функціонування аграрних підприємств. Жорсткість конкурентної боротьби, насичення ринків тов ...

Аналіз ефективності діяльності малого підприємства
Наприкінці ХХ ст.. малий бізнес в Україні став реальністю і перетворився у самостійний сектор економіки, зорієнтований на ринкові умови розвитку. За останнє десятиріччя функціонуванн ...

Цикли Кондрат'єва
Відомо декілька типів економічних циклів, які іно­ді називають хвилями. Їх важко виділиті з-за великої кількості їх показників, з-за часової pозмитості гpаниць між ними. Так звані довгі ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.