Основні форми здійснення іноземного інвестування
· Підрядне виробництво - зв`язки на основі внутрішньогалузевої спеціалізації. В його основі лежить поглиблення міжнародного поділу праці та внутрішньогалузевої спеціалізації (не за кінцевою продукцією, а деталями, вузлами, комплектуючими виробами, технологічними процесами).
· "Проекти під ключ" - це укладання контрактів на будівництво підприємств, які передаються власникові для експлуатації у стані їх повної готовності. Це можуть бути фірми-виробники промислового устаткування, будівельні фірми, консалтингові фірми, державні установи по виробництву певного виду продукції. [12; С.317].
Але можна визначити основні мінуси контрактної форми інвестування. Основною проблемою контрактної форми є втрата контролю на ринку. Також контрактна форма інвестування може породжувати неадекватне використання ліцензій, а також може породжувати майбутніх конкурентів.
Тому іншою формою інвестування є безпосередня участь в міжнародних операціях через поширення інвестиційної діяльності, головним чином через створення власних зарубіжних фірм та у формі спільного підприємництва.
Особливості спільного виробництва вже були розглянути вище при розгляді прямого іноземного інвестування. Тому можна визначити що спільне підприємництво - це діяльність заснована на співробітництві з підприємцями, підприємствами і організаціями країни-партнера та їхньому спільному розподілі доходів та ризиків від здійснення цієї діяльності.
Можна виділити плюси та мінуси спільної діяльності. До переваг можна віднести такі:
· це реальний спосіб функціонування на ринках країн, в яких заборонена або обмежена діяльність іноземних фірм без участі місцевого партнера;
· можливості об’єднання капіталів;
· можливості отримати певні пільги, переваги місцевого партнера;
· можливості швидкого пристосування, розуміння місцевого середовища за допомогою місцевого партнера;
· можливості мінімізувати ризик за умов мінливої політичної та економічної ситуації в різних країнах;
· загострення конкуренції на світових ринках.
Але існують два мінуси такі, як зіткнення інтересів партнерів та поєднання двох і більше корпоративних культур не завжди дає можливість подолати суперечності.
Тому можна зробити висновок
про те, що існують різні форми здійснення іноземного інвестування. Основними з них є прості та портфельні іноземні інвестиції, які в свою чергу також поділяються на підвиди. В будь-якій формі іноземного інвестування є свої плюси та мінуси. В цьому розділі були виділені всі співвідношення плюсів та мінусів та основні тенденції росту тієї чи іншої форми інвестиційної діяльності.
Подібні статті по економіці
Загальна характеристика господарської діяльності ДП Тростянецьводоканал
Актуальність
дипломної роботи полягає у орієнтації на підготовку кваліфікованих фахівців для
фінансової системи держави, які повинні об'єктивно оцінювати економічні
процеси, що відбуваю ...
Управлінський облік, аналіз і бюджетування витрат на матеріалах СГПП Рать
В
сучасних умовах господарювання операційна діяльність підприємств досить широко
розгалужена. Це виробництво і реалізація продукції, товарів, запасів, послуг,
виконання робіт, реалізаці ...
Фінансова криза та можливі шляхи її подолання
Економіка ніколи не стоїть на місці, її розвиток постійно йде
вгору, але кожна висота починається з падіння. Це породжує циклічний характер
світового господарства.
Економічний цикл - це п ...