Фінансове планування на підприємстві
З метою перевірки правильності складання балансу за узгодженістю його окремих доходних та витратних статей, а також подальшого контролю цільовим використанням окремих видів доходів та надходжень доцільно складати шаховий баланс у вигляді спеціальної перевірочної таблиці.
Скласти таблицю можливо лише при наявності балансу доходів та витрат, а також розрахунків до нього. При цьому розбивка та балансування цих статей проводиться на основі цільового призначення кожного джерела фінансування. По вертикалі групуються витрати за джерелами їх покриття, а по горизонталі розподіл доходів за напрямками їх використання. Існує методика складання шахового балансу доходів і витрат. Спочатку заповнюється підсумкова графа по вертикалі "Всього витрат", а потім - підсумкова графа по горизонталі "Всього доходів". При цьому дані підсумкових граф повинні дорівнювати один одному, а також загальному підсумку балансу доходів і витрат - фінансовому плану. Після встановлення тотожностей заповнюється перевірочна таблиця з усіма видами доходів та витрат з виконанням вимог їх економічного взаємозв’язку. Підсумки по горизонталі та вертикалі за кожним економічним взаємозв’язком повинні співпадати. Потім шахова таблиця співставляється з фінансовим планом та встановлюється джерела фінансування покриття витрат виробничого характеру, їх питома вага у власних коштах підприємства.
Для розробки фінансового плану розраховуються планові суми амортизаційних відрахувань, відрахувань у ремонтний фонд, прибутку, необхідного приросту оборотних коштів, необхідного приросту кредиторської заборгованості, яка постійно знаходиться у розпорядженні підприємства.
Платіжний календар - це документ, який в залежності від призначення передбачає термін виконання тих чи інших зобов’язані з боку комерційних клієнтів підприємства і з боку самого підприємства. Методика розробки платіжного календаря передбачає групування його на підставі терміну. Він може складатися один раз в декаду або у місяць.
Платіжний календар розробляється на підставі даних про: планові матеріали на випуск і реалізацію продукції; кошториси витрат на виробництво, договори постачання матеріальних ресурсів; строки виплати заробітної плати та інших виплат працівникам; строки сплати податків та обов’язкових платежів; кредитні угоди з банківськими установами в частині отримання кредитів і сплати відсотків по ним; дані про стан дебіторської та кредиторської заборгованості підприємства; виписка з банківських рахунків.
Інший обов’язковий документ фінансового планування - касова заявка, яка складається щокварталу і надається в банк для узгодження грошових потоків між банком та підприємством, касова заявка в таких умовах є обов’язковою для всіх підприємств, а отже і фінансове планування відбувається як мінімум в цьому аспекті.
Подібні статті по економіці
Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне
українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ
«Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект»
(м. Львів) з метою вироб ...
Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний
розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними
суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах
глобалізаціїних процесів. О ...
Державне регулювання підприємництва
Державне регулювання підприємництва є напрямом
державної політики, спрямованим на вдосконалення правового регулювання
господарських відносин, а також адміністративних відносин між ре ...