Використання робочого часу на підприємстві
Таким чином, основними резервами зниження витрат робочого часу на даному підприємстві є:
впровадження організаційно-технічних заходів, які дають зростання продуктивності праці;
зменшення кількості робітників;
усунення і попередження непродуктивних виплат: за понадурочні години, оплата цілодобових, внутрішньозмінних простоїв.
надання достатню увагу навчанню і підготовці кадрів, підвищенню їх кваліфікації.
Впровадження зазначених заходів дозволить реалізувати виявлені резерви та покращить загальну якість функціонування підприємства.
ВИСНОВКИ
Підприємства як самостійні ланки економіки виробляють продукцію, надають різноманітні послуги як з метою задоволення потреб населення так і для власного виробництва.
Господарство ПП «Корнер» займається виробництвом зернових та технічних культур, в першу чергу маю зауважити, що воно розташоване в сприятливих умовах клімату для даної місцевості, що має пряме відношення урожайності і валового збору насіння, так як недостатня кількість опадів, нерівномірність, висока температура дуже сильно впливає на валовий збір в цілому по господарству і собівартість.
Забезпеченість сільськогосподарських угідь, в тому числі рілля, у 2012 році зросла на 6094,0 га порівняно з 2010 роком, це пов’язано з тим, що ПП «Корнер» взяло в оренду землі на користування. Чисельність працюючих збільшилась на 94 чоловік. У господарстві спостерігається тенденція до збільшення середньорічної вартості основних засобів: у 2012 році вона збільшилась на 31067. порівняно з 2010 роком, що пов’язано з оновленням технічного парку господарства. Виручка від реалізації в 2012 році зросла на 54297 тис. грн., що пов’язано із збільшенням кількості реалізованої продукції так з її вартістю. Собівартість реалізованої продукції порівняно з 2010 роком зросла на 46094,7 тис. грн., що пов’язано із зростанням вартості паливно-мастильних матеріалів, насіннєвого фонду, мінеральних добрив.
У фондах обігу в свою чергу головне місце займає готова продукція. В загальному показник з кожним роком має тенденцію до зростання. Це є досить позитивним явищем для ефективної діяльності підприємства. Головну роль на підприємстві займають зернові та зернобобові культури.
Фінансовий стан підприємства - це комплексне поняття, яке розкриває результат взаємодії всіх елементів системи фінансових відносин підприємства, визначає сукупність виробничих господарських факторів і характеризують структуру джерел формування капіталу.
Показники ліквідності показують здатність покривати боргові зобов’язання підприємства його активами. Коефіцієнт платоспроможності показує можливість підприємства грошовими ресурсами своєчасно погашати заборгованості. Показники фінансової стійкості , а саме коефіцієнт автономії, показує настільки підприємство фінансово стійке та його здатність сплатити борги, він має тенденцію до зростання і в 2012 році становив 0,38. Коефіцієнт маневреності у 2011 році становить 0,56, що є позитивним показником і свідчить про раціональне використання грошових коштів. Коефіцієнт оборотності капіталу у 2012 році зменшився на 0,85 в порівнянні з 2010 роком.
Провідною функцією управління є планування. І саме воно мало б відіграти важливу роль у виході з економічної кризи, у стабілізації і розвитку підприємств. Проте останнім часом спостерігається майже повне зростання планування на підприємствах.
У досліджуваному ПП «Корнер» планово-економічної служби немає, але функції спеціаліста з питань планування виконує головний економіст. З розвитком ринкових відносин управління промисловим підприємством трансформувалось у менеджмент. Організація управління або менеджмент на підприємстві - це процес утворення структури підприємства, що дає можливість співробітникам працювати спільно для здобутку поставлених цілей.
Подібні статті по економіці
Економічний аналіз діяльності ЗАТ Одесавинпром
Економічний аналіз на відміну від інших видів аналізу
відноситься до абстрактно-логічних методів дослідження економічних явищ.
Економічний аналіз означає виділення окремих показників
...
Інноваційна діяльність підприємства
У
цей складний для України період відродження ринкових відносин, коли вкрай
важливими завданнями є збереження промислового комплексу, його структурна
перебудова і забезпечення подальшог ...
Дослідження напрямків підвищення ефективності управління системами оплати праці робітників підприємства
Залізничний транспорт є найрозвинутішим в Україні. Перевагами цього виду
транспорту є велика розгалуженість та низькі тарифи. Пропускна спроможність залізничної
мережі значно перевищує п ...