Меню сайту

Макроекономічні умови розвитку споживчого ринку України

Однією з найгостріших проблем залишається заборгованість із виплати заробітної плати.

Станом на 1 серпня 2012 р. зростання заборгованості порівняно з початком року відбулося у 17 регіонах України: у Закарпатській (у 2,2 раза), Харківській (на 57,1 відсотка), Рівненській (на 43,4 відсотка), Одеській (на 35,9 відсотка), Кіровоградській (на 34,3 відсотка), Луганській (на 28 відсотків), Миколаївській (на 25,6 відсотка), Івано-Франківській (на 22,9 відсотка), Донецькій (на 21,6 відсотка), Запорізькій (на 12,4 відсотка), Житомирській (на 10,3 відсотка), Полтавській (на 6,9 відсотка), Черкаській (на 4,9 відсотка), Волинській (на 4,1 відсотка), Сумській (на 0,3 відсотка) областях, у м. Києві (на 44,1 відсотка) та Автономній Республіці Крим (на 13 відсотків).

Найбільші обсяги заборгованості з виплати заробітної плати на 1 серпня 2012 р. зберігаються у Донецькій (276,9 млн. гривень) та Луганській (108,6 млн. гривень) областях.

Із загальної суми заборгованості 51 відсоток становлять борги економічно активних підприємств, які протягом січня-липня 2012 р. зросли в 21 регіоні. Найвищі темпи приросту заборгованості з виплати заробітної плати працівникам економічно - активних підприємств були в Закарпатській (у 3 рази), Рівненській (у 2,1 рази), Запорізькій (на 83,4 відсотка), Івано-Франківська (на 74,2 відсотка) областях та м. Києві (на 69 відсотків). У загальному підсумку найбільшу частку боргу має Донецька область (140,6 млн. гривень), борги якої протягом січня - липня 2012 р. збільшилися на 16 відсотків.

У звітному періоді в 5 регіонах допущено зростання заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги (1,3 відсотка - у Дніпропетровській, 2,1 відсотка - у Запорізькій областях, 2,3 відсотка - у Автономній Республіці Крим, 3,6 відсотка - в Одеській, 3,8 відсотка - у Донецькій областях).

Найбільшими боржниками з оплати житлово-комунальних послуг залишаються Донецька, Дніпропетровська, Харківська та Луганська області, на які припадає 54,2 відсотка усієї заборгованості по Україні.

Серед регіонів значно зменшилися протягом року борги з оплати населенням житлово-комунальних послуг у Сумській (на 16,2 відсотка), Івано-Франківській (на 14,8 відсотка), Черкаській (на 14,6 відсотка), Тернопільській (на 14,1 відсотка) областях та м. Севастополі (на 12 відсотків).

Ринок праці у поточному році характеризується зменшенням у всіх регіонах кількості офіційно зареєстрованих безробітних та рівня безробіття.

Незважаючи на зменшення з початку року офіційно зареєстрованого безробіття у всіх регіонах, його рівень на 1 серпня 2012 р. в 17 регіонах перевищує середній показник по країні (2,5 відсотки). Найвищий рівень безробіття зареєстрований у Тернопільській та Рівненській (по 4,6 відсотки), Житомирській (3,8 відсотки) та Чернівецькій (3,7 відсотки) областях.

Отже, основними проблемами розвитку регіонів є:

- збільшення диспропорцій соціально-економічного розвитку, низька конкурентоспроможність та інвестиційно-інноваційна активність;

- недосконала структура економіки та структурна розбалансованість їх промислового комплексу;

низький рівень розвитку виробничої та соціальної інфраструктури, що стримує економічне зростання регіонів;

нераціональне використання людського потенціалу;

низька інституційна та фінансова спроможність органів місцевого самоврядування щодо розв’язання проблем територіальних громад.

Перейти на страницу: 5 6 7 8 9 10 11

Подібні статті по економіці

Державне регулювання підприємництва
Державне регулювання підприємництва є напрямом державної політики, спрямованим на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між ре ...

Антимонопольне регулювання в корпоративному секторі
Темою, обраною для розгляду в даній роботі є антимонопольне регулювання в корпоративному секторі. На сьогодні для економіки України висвітлення даного аспекту являється надзвичайно ак ...

Шляхи підвищення рентабельності підприємства
Прибуток є однією з основних категорій товарного виробництва. Це передусім категорія, що характеризує відносини, які складаються в процесі суспільного виробництва. Суть фінансової дія ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.