Макроекономічні умови розвитку споживчого ринку України
За сім місяців 2012 року розмір середньомісячної заробітної плати в економіці збільшився на 29,7% і становив 960,89 грн. проти 740,88 гривень за відповідний період попереднього року. Збільшення середньомісячної заробітної плати відбулося за рахунок підвищення мінімального розміру заробітної плати за 7 місяців на 26,2% (з 287,33 грн. до 362,50 грн.). Заборгованість із виплати заробітної плати в цілому по економіці зменшилась на 18,0% у порівняні з відповідним періодом минулого року.
На відміну від попередніх років, в умовах прискорення темпів економічного розвитку темпи зростання грошової маси за сім місяців 2012 року значно уповільнились (14,2% проти 26,6% за аналогічний період торік), що створює загрозу виникнення дефіциту грошей в економіці та формує ризик зростання вартості кредитних ресурсів в економіці України і може негативно позначитись на розвитку економіки у майбутньому. Значною мірою уповільнення темпів зростання пропозиції грошей обумовлене зміною додатного сальдо зовнішньої торгівлі на від’ємне. В цих умовах НБУ втратив основний канал насичення економіки новими грошима - валютні інтервенції. Валові валютні резерви НБУ за сім місяців скоротились на 2,6% - до 18100,55 млн. дол. США. Розвиток економіки вимагає пошуку нових механізмів задоволення зростаючого попиту на гроші, вжиття невідкладних заходів щодо розвитку вітчизняного фінансового ринку.
Стан розвитку регіонів у другій половині 2012 року характеризується поступовим подоланням негативних тенденцій соціально-економічного розвитку, що спостерігались на початку поточного року.
У січні-липні поточного року 23 регіони наростили обсяги промислового виробництва, разом з тим 12 регіонів мали темпи приросту нижчі, ніж у січні-липні 2011 року.
Спад промислового виробництва відбувся у 4 регіонах: Івано-Франківській (на 4,8 відсотка), Одеській (на 19,1 відсотка), Полтавській (на 1,1 відсотка) та Херсонській (на 33,2 відсотка) областях.
З 2008 року у всіх регіонах активізувався виробничий сектор економіки, про що свідчить зростання валової доданої вартості протягом 2008-2009 років. У 2010 році приріст валової доданої вартості (у порівнянних цінах) становив від 6,9 відсотка у Львівській області до 22 відсотків у Волинській.
Зростання валової доданої вартості супроводжувалося поступовим посиленням диференціації регіонів за цим показником. За період з 2008 по 2010 рік співвідношення максимального та мінімального значення валової доданої вартості на одну особу зросло з 5,9 рази у 2008 році до 6,8 рази у 2010 році (мінімальне значення - 2015 гривень у Чернівецькій області, максимальне - 11 944 гривні у м. Києві). Без урахування м. Києва зазначений показник становив 2,3 рази у 2008 році та 2,7 у 2010 році. Така різниця пояснюється особливим столичним статусом та потужним ресурсним потенціалом Києва, що об’єктивно зумовлює переваги його розвитку порівняно з іншими регіонами.
Основну частину валового регіонального продукту (39,7 відсотка за остаточними розрахунками за 2010 рік) забезпечують три регіони (м. Київ, Донецька та Дніпропетровська області), де проживає 23 відсотка населення України (на 1 січня 2012 р.). У той же час, 28,8 відсотка валової доданої вартості припадає на 17 регіонів, питома вага яких у загальному обсязі валової доданої вартості коливається від одного до трьох відсотків, а проживає там 43,4 відсотка наявного населення країни.
Подібні статті по економіці
Форми і системи оплати праці на підприємстві
Темою
курсової роботи є заробітна плата: її сутність, форми і методи оплати праці на
підприємстві.
Актуальність
досліджуваної теми полягає в тому, що сучасна економічна ситуація в Ук ...
Дослідження конкурентного середовища підприємства
Актуальність
теми обумовлена тим, що сучасне зовнішнє середовище підприємств
характеризується надзвичайно високим ступенем складності, динамізму і
невизначеності. Здатність пристосовува ...
Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України
шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі
сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...