Значення та наслідки фінансово-економічної кризи 2008-2010 рр. для країн світу
Проте на сьогоднішній день в Китаї спостерігається значне покращення кризового стану і навіть очікується економічне зростання, незважаючи на те, що зростання азіатської економіки залишається залежним від м’якої монетарної політики з її низькими ставками і великою кількістю іноземної ліквідності.
Болгарія, Україна, Латвія, Пакистан та Ісландія є найбільш уразливими, тому що дефіцит зовнішнього фінансування від іноземних інвесторів збільшує тиск на них.
На валютному ринку розпочалися девальваційні процеси. Лише у вересні 2008 р. міжнародні валютні резерви скоротилися на 0,6 млрд. дол. США. На готівковому валютному ринку сформувалося значне від’ємне сальдо продажу/купівлі населенням іноземної валюти на рівні 1321 млн. дол. США.
Обсяг будівництва нового житла в США в 2008 р. скоротився в порівнянні з показником 2005 р. на 75%. У Канаді, яка є основним експортером пиломатеріалів хвойних порід у США, споживання цієї продукції зменшилось на 20%. У результаті ціни на неї суттєво знизилися. У Північній Америці випуск цієї продукції був скорочений майже на 19%, а в Європі - більш ніж на 8%, при тому що експорт пиломатеріалів хвойних порід Росії зменшився на 11%.
У середині 2009 року ситуація в галузі, принаймні тимчасово, стала збалансованою, але при надзвичайно низькому рівні цін на її продукцію. Умови для лісопильних підприємств будуть залишатися досить складними навіть після того, як на ринках житла почнеться підйом. Тиск із боку внутрішніх постачальників та імпортерів буде значним, а для того щоб ціни на пиломатеріали стали більш прийнятними або забезпечували беззбитковість, потрібен час.
У той же час нещодавно відкладені заходи щодо збільшення податкових ставок та введення податку на фонд заробітної плати в 2011 році означають, що дефіцит бюджету буде зростати протягом всього наступного року, поки не досягне колишнього значення в 2012 році.
Наразі, в 2011 році США очікує росту ВВП до рівня 3,4%, що навіть більше за прогнозовані 2,5%. Для того щоб стримати зростання безробіття, економіці США необхідно кожного місяця створювати як мінімум 150 тис. робочих місць, оскільки очікуване зростання чисельності економічно активного населення складе 1% на рік.
У Європі відбуваються такі ж зміни: підприємства скорочують виробництво для того щоб пом'якшити напруженість, викликану надлишком пропозиції, і сповільнити падіння цін. У Європі надлишок пропозиції став очевидний у перші місяці 2009 р., коли відбулося істотне охолодження економіки, і він, як і раніше, не усунутий.
Торгівля пиломатеріалами хвойних порід різко скоротилася, при цьому європейський експорт у США зменшився в 2008 році на 45%, а експорт у Японію знизився на 25%. В останні роки в деяких районах центральної Європи відзначалася тенденція до різкого нарощування виробничих потужностей, однак сьогодні інвестиційна діяльність припинена. Через економічну кризу багато проектів у Європі й Росії були відкладені або взагалі анульовані.
Тенденції в Росії й СНД відрізняються від тих, які спостерігаються в Європі й Північній Америці, оскільки, згідно з оцінками експертів, споживання пиломатеріалів хвойних порід збільшилося паралельно з рівнем активності в секторі будівництва. Однак темпи росту в Росії також знижуються, оскільки експорт значно скоротився й продовжує скорочуватися, а загальний обсяг виробництва не росте[23].
Щодо сучасного стану економіки можна стверджувати, що сучасна фінансово-економічна криза характеризується наступними показниками: падіння обсягів виробництва; падіння фондових індексів; ріст безробіття і масові звільнення; падіння обсягу споживання індивідуальними господарствами. Сучасна глобальна фінансова криза - глибока фінансова криза, найгірша криза з часів великої депресії. Розпочавшись з банкрутства великих фінансових установ в США, вона швидко розрослась у глобальну кризу, що призвела до банкрутства декількох європейських банків та падіння різних біржових індексів та значного падіння вартості акцій та товарів по всьому світу.
Подібні статті по економіці
Управління основними засобами підприємства
Проблема підвищення ефективності
використання основних фондів і виробничих потужностей - одна з найважливіших у
господарській діяльності підприємства. При вивченні значення кожного елеме ...
Аналіз ПРП Луганської області
У
останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився
стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні
проблеми як, погіршення якості ...
Договірні взаємовідносини і партнерські зв'язки у підприємницькій діяльності
Договір
є одним з основних видів зобов’язань по передачі товару, продукції чи наданні
послуг в власність та розпорядження. Історія правового регулювання договору
нараховує майже 4 тисяч ...