Значення та наслідки фінансово-економічної кризи 2008-2010 рр. для країн світу
Для подолання економічної кризи та всіх негативних наслідків, потрібно: часткова націоналізація комерційних банків із одночасним посиленням державного контролю за їхньою діяльністю; надання банкам державних гарантій за зарубіжними позиками в іноземній валюті; зобов'язання банків, яким була надана державна допомога, у пріоритетному порядку кредитувати стратегічні галузі економіки; мобілізація заощаджень населення та повернення довіри до банківської системи; комплексна допомога малому та середньому бiзнecу; підтримка програм професійної підготовки молоді та розширення програм перепідготовки некваліфікованих i старших за віком працівників; підтримку експортерів промислової продукції окремих стратегічних галузей (наприклад, автомобілебудування, машинобудування, металургії, АПК тощо); створення нових робочих місць завдяки реалізації державою масштабних інфраструктурних проектів; надання додаткових повноважень відповідним органам влади для жорсткого моніторингу фінансових трансакцій; ліквідація або суттєве о6меження податкових пільг. Потрібно акцентувати свою увагу на таких ключових питаннях, як зайнятість населення, заробітна плата, економічне життя в реальному секторі, банківська стабільність та обмінний курс.
Економічна ситуація в Євросоюзі, не зважаючи на наслідки, демонструє досить позитивні напрямки. Європа нещодавно отримала 5 млрд. євро у вигляді облігацій від Європейського фонду фінансової стабільності. Німеччина продовжує домінувати у відновленні економіки Єврозони, завдяки зростанню обсягів виробництва в експортно орієнтованих галузях.
Фінансова криза 2008-2010 рр. стала досить важливою проблемою сучасного світу. Проте у кожної кризи є як початок, так i своє завершення: після рецесії та затяжної стагнації економіки рано чи пізно розпочнеться зростання.
Подібні статті по економіці
Дослідження функціональних стратегій сучасного підприємства
В умовах ринкової економіки сталися кардинальні зміни в
системі управління об'єктів господарювання. У централізованій економіці свобода
вибору постачальників ресурсів і маніпулювання рес ...
Дослідження стохастичних зв’язків
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені
і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть
причинного зв'язку полягає в тому, що при необ ...
Антимонопольне регулювання в корпоративному секторі
Темою, обраною для розгляду в даній роботі
є антимонопольне регулювання в корпоративному секторі.
На сьогодні для економіки України висвітлення
даного аспекту являється надзвичайно ак ...