Меню сайту

Методи впровадження дослідженої оптимізаційної моделі структури реалізації, на підприємствах меблевої продукції

В другому розділі, на прикладі підприємства меблевої продукції ТОВ «НВП Інтехцентр» була досліджена економіко-математична модель оптимізації реалізації меблевої продукції. Досліджена модель виявляє оптимальну структуру реалізації меблевої продукції, за умови використання якої підприємство отримує максимальний прибуток, при встановлених обмеженнях за бюджетами закупівлі, зберігання та транспорту.

Дана оптимізаційна модель застосовна на будь якому підприємстві меблевої продукції, але найбільш доцільним є використання цієї моделі на підприємствах-посередниках меблевої продукції. Оптимізаційна модель, визначає залежність прибутку від витрат на закупівлю, зберігання та транспорт. Найбільш чітко ситуації моделюється коли підприємство має інформацію про попит на власну продукцію, в іншому випадку, можна просто не реалізувати закуплену кількість товару.

Для отримування максимального прибутку підприємству необхідно продавати продукцію в розрахованій економічною моделлю кількості. В основному, підприємства меблевої продукції продають товари в залежності з отриманими замовленнями, не зважаючи на оптимальність використаної структури реалізації. Це пов’язано з тим, що контрагенти підприємств замовляють товар в першу чергу той, який вже стоїть на виставці в їхніх торгових точках. Більшість клієнтів підприємств меблевої продукції дуже неохоче йдуть на придбання нових товарів, не зважаючи на те, що в їхніх конкурентів та чи інша продукція добре продається, та приносить прибуток, воліючи їй вже випробувану продукцію. Для реалізації цієї моделі підприємству необхідну здійснювати додаткові заходи для збільшення реалізації окремих товарних груп продукції. Є два варіанти таких. Перший варіант - це розширення клієнтської бази, другий - це вивчення та збільшення використання потенціалу вже існуючих контрагентів. Розглянемо ці варіанти більш детально.

Перший варіант - збільшення бази клієнтів підприємства.

Цей варіант впровадження структури реалізації заснований на кількісних показниках, без якісних модернізацій. Кількість клієнтів та обсяг реалізації, в більшості випадках, знаходяться в прямій залежності, тобто, збільшення кількості клієнтів веде до збільшення обсягу продажу. Варіант впровадження розробленої структури реалізації, за рахунок розширення бази клієнтів, полягає в простому збільшенні кількості клієнтів, за рахунок яких підприємство виконуватиме плановану структуру продажу. Розглянемо заходи для збільшення бази клієнтів:

Пошук нових клієнтів;

Встановлення ділових відносин;

Забезпечення нових клієнтів.

Пошук нових клієнтів є одним з найважливіших етапів розширення бази клієнтів. Більшість підприємств, які здійснюють оптові продажі, діють по всім регіонам України, а саме підприємство розташоване в певному місті, таким чином, підприємству необхідно, для пошуку нових клієнтів, відправляти менеджерів зі збуту у відрядження в регіон планованого пошуку. Вже у відрядженні, менеджер зі збуту здійснює пошук потенціальних клієнтів підприємства.

Встановлення ділових відносин, не менш важливий етап розширення бази клієнтів, те, що торгові точки знайдені не є запорукою успішного розширення бази клієнтів. Зі знайденими клієнтами необхідно встановити ділові відносини, тобто, зацікавити їх чимось, та встановити виставочні зразки продукції в їхній торгівельній залі. Важкість цього етапу полягає в насиченості ринку меблів України виробниками та посередниками. В більшості випадків, дуже важко знайти щось, що зможе якісно відрізнити свою продукцію від продукції конкурентів. В такому випадку, підприємства намагаються зацікавити клієнтів зменшенням цін на доставку, зменшенням строку доставки, надаванням відстрочки оплати за відвантажений товар, наданням товару на реалізацію (тобто, товар доставляється клієнту без оплати, оплата відбувається вже по факту продажу товару кінцевому споживачу).

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Аналіз випуску готової продукції та її реалізації
За умов ринкової економіки господарчим суб’єктом (підприємством) надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, вибору способів організації виробництва, збуту ...

Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів
Економічна криза в Україні призвела до того, що вітчизняна наука переживає надзвичайно складні часи (бюджет Академії наук скоротився на 85% минулого рівня). Проте навіть в такий скла ...

Визначення економічної ефективності використання нового екскаватора
Науково-технічний прогрес (НТП) - це процес розвитку і удосконалення засобів і предметів праці, технологій і форм організації виробництва на основі досягнень науки і техніки. Здійснен ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.