Меню сайту

Огляд нормативної бази та спеціальної літератури з питань аналізу економічного потенціалу підприємства

Що стосується спеціальної літератури, то в посібнику Митрофанова Г.В., Кравченко Г.О., Барабаш Н.С « Фінансовий аналіз»[34] розкрито найважливіші питання сучасного аналізу економічного потенціалу. В ньому ґрунтовно висвітлено методичне забезпечення фінансового аналізу, його методи, організація та інформаційна база, а також методики аналізу фінансових результатів, фінансового стану і інвестиційної діяльності підприємства, розглянуто методи прогнозування фінансових показників і оцінки можливого банкрутства підприємства. Зокрема, тут міститься змістовна інформація про загальні положення аналізу фінансового стану підприємства, характеристика економічного потенціалу підприємства, аналіз фінансової стійкості та платоспроможності підприємства, аналіз ефективності використання економічного потенціалу підприємства.

Заслуговує на увагу й інший навчальний посібник - «Фінансовий аналіз» авторів Мниха Є.В. та Барабаш Н.С. [36] В ньому розкрито програмовий матеріал з теорії і практики фінансового аналізу суб’єктів господарювання, виділено методологічні та організаційні засади аналізу фінансового стану, фінансових результатів діяльності, реалізації інвестиційних проектів, створення аналітичного забезпечення ситуаційного та антикризового менеджменту. Зокрема, тут міститься інформація про зміст, особливості та інформаційна база аналізу фінансового стану господарюючих суб’єктів, аналіз активів і пасивів, аналіз фінансової стійкості і платоспроможності, а також експрес-аналіз фінансового стану.

У підручнику «Фінансовий аналіз» Ю.С.Цал-Цалко[47] розкривається програмний матеріал з теорії і практики фінансового аналізу господарюючих суб’єктів. З позиції комплексного підходу до планування, обліку, звітності і аудиту розглянуті методологічні й організаційні засади аналітичних досліджень для діагностики та оцінки фінансового стану підприємства.

У навчальному посібнику Тарасенко Н.В. «Економічний аналіз діяльності підприємства» [44] розглядаються теоретичні основи економічного аналізу як системи знань про предмет, зміст, роль та завдання в умовах ринкової економіки, його види, мета і технічні прийоми, викладається методика аналізу господарсько-фінансової діяльності підприємства, зокрема фінансових результатів та фінансового стану.

У підручнику Є.В. Мниха «Економічний аналіз діяльності підприємства»[37] розкрито теорію і практику економічного аналізу діяльності підприємства, виділено методологічні і організаційні засади аналітичних досліджень у сфері операційної, інвестиційної, фінансової та інших видів діяльності підприємства.

У навчальному посібнику «Аналіз господарської діяльності» Н.С.Барабаш [18] розкрито найважливіші питання сучасного аналізу господарської діяльності, ґрунтовно висвітлено методичне забезпечення аналізу господарської діяльності, його методи, організація та інформаційна база, а також методики аналізу господарської діяльності підприємств основних галузей національної економіки (в тому числі підприємств сільського господарства) і банківських установ.

Існує також велика кількість періодичних видань, які стосуються фінансового аналізу в цілому та аналізу економічного потенціалу зокрема. До таких можна віднести журнали і газети «Фінанси», «Фінанси України», «Держава та регіони», «Актуальні проблеми економіки» та інші, які висвітлюють зміни у нормативній базі та нововведення у сфері фінансового аналізу.

У статті І.М.Боярко «Оцінювання платоспроможності з урахуванням особливостей економічної діяльності підприємства», що надруковані іу журналі «Актуальні проблеми економіки» [20], обґрунтовано необхідність, представлено та апробовано методику врахування особливостей економічної діяльності та специфічних умов організації фінансово-економічних відносин підприємства при встановленні допустимих значень показників платоспроможності. Використання цієї методики дозволить підвищити якість аналітичної оцінки фінансового стану підприємства.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Удосконалення форм праці та впровадження науково–технічного прогресу
Вирішальним засобом підвищення ефективності діяльності підприємства ресторанного господарства є вдосконалення форм праці та впровадження науково-технічного прогресу. Саме про вд ...

Антимонопольна політика держави і її місце у встановлення сучасних ринкових відносин в Україні
В економічній системі розвинутих країн світу оптимально поєднуються ринкові важелі саморегулювання народного господарства з державним регулюванням. Незважаючи на це, економіка цих країн ...

Деpжавне pегулювання мігpаційних пpоцесів
Мігpаційні пpоцеси, які відбуваються в світі значно впливають на життя громадян країн, а також на pозміщення, чисельність і стан населення pізних кpаїн. Саме мігpація багато в чом ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.