Характеристика технопарків України
Інноваційний проект Запорізького заводу зварювальних флюсів і стеклоизделий направлений на доведення до промислового рівня і упровадження у виробництво розробленої в інституті дуплекс-технології виплавки зварювальних флюсів що дозволяє випускати як традиційні, добре зарекомендували себе марки, так і нові високоякісні флюси для зварювання. Вони застосовуються в мосто- і суднобудуванні, трубній промисловості, у тому числі в північних широтах.
Удвічі зменшені витрати на дорогі імпортні компоненти шихти - вони замінені шлак-відходами металургійних і трубозварювальних заводів України.
На Інгулецкому гірничозбагачувальному комбінаті приступили до реалізації інноваційного проекту по попередньому збагаченню залізняку методом сухої магнітної сепарації і технології магнітно-флотаційного доведення концентрату. Це дозволяє підвищити вміст заліза в ньому з 64 до 70%, що відповідає показникам світових ГЗКів, які працюють на більш багатих рудах.
В жовтні 2003 р. введена в дію перша черга комплексу магнітно-флотаційного доведення, що дозволить вивести ІнГЗК в першу десятку світових ГОКів.
Базова наукова організація технопарку - ІЕЗ ім. Є. О.Патона на розвиток своєї науково-лабораторної бази, застарілої за минулі десятиріччя, отримала 3,8 млн. грн. Зараз на засоби централізованого спецрахунку технопарку готується ряд унікальних науково-інноваційних проектів, на які у держави немає і найближчим часом не буде грошей (наприклад, зварювання м'яких тканин людини і ін.).
Технопарк "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка і сенсорна техніка" створений в червні 2001 р. на базі Інституту фізики напівпровідників НАН України в Києві. Пріоритетні напрями діяльності: отримання і обробка початкової сировини, виготовлення напівпровідникових, діелектричних, електропровідних матеріалів і багатошарових структур на їх основі, а також виробів з них для промислової і побутової електронної техніки; оснащені сенсорами пристрої, устаткування, машини, а також енерго- і ресурсосберігаючі системи контролю і управління технологічними процесами і виробництвом в машинобудуванні, металургії, енергетиці, транспорті, авіа- і ракетно-космічній техніці, нафтовій і газовій промисловості, агропромисловому комплексі; системи реєстрації, обробки, відображення, збереження і розповсюдження інформації, захисти інформації, цінних паперів, документів, товарів, послуг плюс технології, елементи і матеріали для їх виготовлення; технології, у тому числі рулонні, виготовлення покриттів, плівкових і пакувальних матеріалів, а також виробів з них для поліграфічної, електронної, фармацевтичної, харчової і переробляючої промисловості.
Технопарк має чотири інноваційних і інвестиційних проекти, в 2000-2003 рр. реалізував високотехнологічної продукції на суму понад 181450 тис. грн., з них експортував - на 15316,3 тис. грн. Засоби спецрахунку технопарку дозволили привернути до фінансування науково-технічної сфери 60,48 тис. грн. На науково-дослідні розробки і виробництво дослідницьких зразків витрачено 1737,5 тис. грн. А до бюджету і цільових фундацій перераховано 5803,05 тис. грн.
На ЗАТ "Пенто Пак" (Бориспіль) створений технологічний комплекс для виробництва і поставок екологічно безпечних пакувальних матеріалів. Виготовлена продукція на суму 58,7 млн. грн. Додатково створено 363 робочих місць. За підсумками тільки 2003 р. об'єм випуску інноваційної продукції за проектами українських технопарків перевищив 1 млрд. грн. Сьогодні розвиток технопарків - це єдина підстава для гальмування процесів деградації вітчизняного наукового потенціалу і роботи наших провідних вузів як "інкубаторів" для емігрантів.
У світовій практиці набула розвитку особлива форма організації процесу «наука - виробництво - споживання» - науково-технічні парки. (У Радянському Союзі були спроби створення відповідних форм - академмістечки.).
Подібні статті по економіці
Економічні теорії та базисні інститути національної економіки
У
будь-якій країні з ринковою економікою ефективно працююче інституційне
середовище є необхідною базовою умовою для забезпечення сталої динаміки
економічного зростання. Національна екон ...
Іноземний капітал в економіці України стан, проблеми і перспективи
Актуальність теми. Україна як молода незалежна,
суверенна держава не має достатнього досвіду налагодження економічних зв'язків
з іншими країнами світу. Світові економічні зв'язки нам пот ...
Аналіз ефективності діяльності малого підприємства
Наприкінці
ХХ ст.. малий бізнес в Україні став реальністю і перетворився у самостійний
сектор економіки, зорієнтований на ринкові умови розвитку.
За
останнє десятиріччя функціонуванн ...