Характеристика технопарків України
Рішення про зміну складу технопарку шляхом включення в його структуру нових учасників (або виключення з неї) ухвалює Президент по рекомендації науково-технічної ради. Організація, охоча стати учасником технопарку, звертається до його керівництва із заявою, яку науково-технічна рада розглядає протягом 45 доби з моменту надходження.
Пріоритетні напрями діяльності: сучасні енергоефективні і ресурсосберігаючі технології, устаткування і конструкції; спеціальна електрометалургія, технології переробки металолому, збагачення металургійної сировини, підвищення якості кінцевої металургійної продукції; сучасні машини, механізми і засоби нової техніки в ракетно-космічній і авіаційній областях, в суднобудуванні, залізничному і морському транспорті; грунтообробна і прибиральна техніка з продовженим завдяки технологіям зварювання і зміцнення ресурсом робочих деталей; зварювальні і споріднені процеси при будівництві, експлуатації і реконструкції доріг, мостів і транспортних систем включаючи трубопроводи; оздоровлення навколишнього середовища і людини, у тому числі шляхом зниження техногенного впливу зварювального виробництва на аеро-, гідро-, геоекологію, використовування зварювання і споріднених технологій в медицині.
Технопарком зареєстровано 13 інноваційних проектів. 10 з них знаходяться в дослідницькому, дослідницько-промисловому і промисловому виробництві інноваційної продукції. До виконання проектів привернуто 6,1 тис. осіб, створено 578 нових робочих місць. Виконавці проектів постійно нарощують об'єми виробництва і платежі до бюджету як від інноваційної, так і від іншої діяльності.
Об'єднання реалізувало інноваційній продукції в 2000-2003 рр. на 1212780,7 тис. грн., при цьому запрацювавши на експорті 178761,0 тис. грн. Бюджет і інші цільові госфонды отримали 34433,7 тис. грн. З використанням засобів спецрахунку технопарку до фінансування науково-технічної сфери привернуте 26297,4тыс. грн., з яких 93,9% йдуть на створення, модернізацію і реконструкцію науково-технологічних і дослідно-експериментальних ділянок придбання наукового і виробничого устаткування; 5,9% - на проведення науково-дослідних розробок, підготовку конструкторської і технологічної документації, технічних умов, патентування розробок придбання прав на об'єкти інтелектуальної власності; 0,2% - на організацію конференцій, семінарів і виставок, публікацію результатів наукових досліджень і інноваційної діяльності.
Державна підтримка інноваційних проектів у вигляді реінвестиції засобів спецрахунку, сформованого завдяки спецрежиму, складає небагато чим більше 10%, решта фінансування здійснюється за рахунок власних ресурсів. Але навіть така незначна підтримка допомагає вирішувати питання, які не розглядалися багато років. Ось лише деякі з них.
Реалізація сумісного проекту технопарку і заводу електромашинобудування "СЕЛМА" дозволила значно відновити і розширити номенклатуру устаткування для дугового зварювання - технології яка широко застосовується в промисловості і будівництві. При цьому забезпечуються потреби в зварювальному устаткуванні не тільки України, але і значно збільшилися об'єми його поставок за рубіж. Частка експорту сьогодні складає більше 65% об'єму продукції, що випускається підприємством.
Інститут електрозварювання ім. Е.О.Патона спільно з Інженерним центром зварки тиском розробили технології і спроектували машини нового покоління для контактного зварювання рейок. Виготовлені на каховському заводі електрозварювального устаткування, вони застосовуються на будівництві швидкісних залізниць і "оксамитового шляху" метрополітенів. Проект передбачав до кінця 2005 р. збільшити експорт з 20 до 75% об'єму продукції, що випускається. Укладені контракти з Китаєм, Кореєю Австрією і Росією на поставки новітніх установок для стикового зварювання. За кошти спецрахунку готується проект трубозварювальної машини нового покоління для прокладання магістральних нафто- і газопроводів.
Подібні статті по економіці
Виникнення та функціонування капіталістичної власності
Розглядаючи
власність як економічну категорію, ми виходимо з того, що вона є економічною
основою виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ,
становлення і розвитку пе ...
Витрати підприємства
Виробнича
практика господарювання на ринкових засадах підтверджує ту незаперечну істину,
що результативність (ефективність) будь-якої виробничо-господарської та
комерційної діяльності з ...
Еластичність попиту по ціні та по доходу та її зміни
В
сучасних умовах вивчення реакції ринку на господарську діяльність підприємств
дозволяє упорядковувати розвиток ринкових відносин, зробити їх менш стихійними
і більш передбачуваними. Н ...