Меню сайту

Характеристика технопарків України

Рішення про зміну складу технопарку шляхом включення в його структуру нових учасників (або виключення з неї) ухвалює Президент по рекомендації науково-технічної ради. Організація, охоча стати учасником технопарку, звертається до його керівництва із заявою, яку науково-технічна рада розглядає протягом 45 доби з моменту надходження.

Пріоритетні напрями діяльності: сучасні енергоефективні і ресурсосберігаючі технології, устаткування і конструкції; спеціальна електрометалургія, технології переробки металолому, збагачення металургійної сировини, підвищення якості кінцевої металургійної продукції; сучасні машини, механізми і засоби нової техніки в ракетно-космічній і авіаційній областях, в суднобудуванні, залізничному і морському транспорті; грунтообробна і прибиральна техніка з продовженим завдяки технологіям зварювання і зміцнення ресурсом робочих деталей; зварювальні і споріднені процеси при будівництві, експлуатації і реконструкції доріг, мостів і транспортних систем включаючи трубопроводи; оздоровлення навколишнього середовища і людини, у тому числі шляхом зниження техногенного впливу зварювального виробництва на аеро-, гідро-, геоекологію, використовування зварювання і споріднених технологій в медицині.

Технопарком зареєстровано 13 інноваційних проектів. 10 з них знаходяться в дослідницькому, дослідницько-промисловому і промисловому виробництві інноваційної продукції. До виконання проектів привернуто 6,1 тис. осіб, створено 578 нових робочих місць. Виконавці проектів постійно нарощують об'єми виробництва і платежі до бюджету як від інноваційної, так і від іншої діяльності.

Об'єднання реалізувало інноваційній продукції в 2000-2003 рр. на 1212780,7 тис. грн., при цьому запрацювавши на експорті 178761,0 тис. грн. Бюджет і інші цільові госфонды отримали 34433,7 тис. грн. З використанням засобів спецрахунку технопарку до фінансування науково-технічної сфери привернуте 26297,4тыс. грн., з яких 93,9% йдуть на створення, модернізацію і реконструкцію науково-технологічних і дослідно-експериментальних ділянок придбання наукового і виробничого устаткування; 5,9% - на проведення науково-дослідних розробок, підготовку конструкторської і технологічної документації, технічних умов, патентування розробок придбання прав на об'єкти інтелектуальної власності; 0,2% - на організацію конференцій, семінарів і виставок, публікацію результатів наукових досліджень і інноваційної діяльності.

Державна підтримка інноваційних проектів у вигляді реінвестиції засобів спецрахунку, сформованого завдяки спецрежиму, складає небагато чим більше 10%, решта фінансування здійснюється за рахунок власних ресурсів. Але навіть така незначна підтримка допомагає вирішувати питання, які не розглядалися багато років. Ось лише деякі з них.

Реалізація сумісного проекту технопарку і заводу електромашинобудування "СЕЛМА" дозволила значно відновити і розширити номенклатуру устаткування для дугового зварювання - технології яка широко застосовується в промисловості і будівництві. При цьому забезпечуються потреби в зварювальному устаткуванні не тільки України, але і значно збільшилися об'єми його поставок за рубіж. Частка експорту сьогодні складає більше 65% об'єму продукції, що випускається підприємством.

Інститут електрозварювання ім. Е.О.Патона спільно з Інженерним центром зварки тиском розробили технології і спроектували машини нового покоління для контактного зварювання рейок. Виготовлені на каховському заводі електрозварювального устаткування, вони застосовуються на будівництві швидкісних залізниць і "оксамитового шляху" метрополітенів. Проект передбачав до кінця 2005 р. збільшити експорт з 20 до 75% об'єму продукції, що випускається. Укладені контракти з Китаєм, Кореєю Австрією і Росією на поставки новітніх установок для стикового зварювання. За кошти спецрахунку готується проект трубозварювальної машини нового покоління для прокладання магістральних нафто- і газопроводів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Аналіз особливостей формування державного регулювання будівельної індустрії України
Україна має значний промисловий потенціал. Сучасна економіка України характеризується нецілісністю внаслідок переходу від однієї економічної системи із властивими їй економічними формам ...

Центральний банк і монетарна політика
Гроші - важливий елемент ринкової системи господарства, і стабільність грошової системи держави - обов’язкова умова нормального функціювання всієї національної економіки. Розлад гро ...

Ефективність технічного переоснащення підприємств легкої промисловості
План науково-технічного розвитку передбачає систему взаємопов’язаних заходів по підвищенню техніко-економічного рівню виробництва на підставі впровадження самої передової й високоефекти ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.