Загальна характеристика кондитерської галузі України
- «червоні гіганти»;
- «білі гіганти»;
- «супутники».
За результатами методу матриці Маркон можемо зробити наступні висновки. Наша перша асортиментна позиція, а саме, печиво «Браво»
, попадає в зону продукції, що має назву «червоні гіганти». Внаслідок великих обсягів продажу вони мають високе значення загальної валової маржі, хоча маржа на одиницю у них нижча, ніж у «білих гігантів». Відповідно товари даної групи приносять значну частку прибутку. У той же час можна подумати про вкладення коштів у просування даного товару на ринок та вдосконалення виробництва. Наша 2 - га позиція під назвою вафлі «Артек»
попадає в зону «білих гігантів». Вироби успішно продаються на ринках зі стабільним або зростаючим попитом, що приносять фірмі основні прибутки внаслідок великих обсягів продажів і великої валової маржі. Тобто можемо зробити висновок, що найкращою та найрентабельнішою продукцією для фірми є вафлі, реалізація котрих забезпечує значний дохід і помірні витрати.
Третій продукт шоколад «Мон Амур»
зайняв нішу, що має назву «супутники». Товари не приносять високих прибутків, але і не виробляються у великому обсязі. Керівництво не поспішає знімати з виробництва «безперспективний» з погляду прибутку товар, обмежуючи обсяг його виробництва, або цей товар, незважаючи на свою фінансову уразливість, необхідний фірмі для певних цілей (престиж, реклама, традиції, соціальна значимість). КФ «Лагода» у більшій мірі спеціалізується саме на виробництві печива з різноманітними начинками, в глазурі або без та вафель, тому шоколад природно виступає найменш рентабельним продуктом на даному підприємстві. Тут існує два варіанти пояснення існування даного товару на підприємстві: або фабрика починає розширювати свій асортимент і починає це робити з малих обсягів, або на цей продукт дійсно низький попит, тому випускається він в маленькій кількості, аби не зазнавати значних фінансових втрат.
Таким чином, кондитерська галузь незважаючи на певні проблеми у спаді виробництва та споживанні шоколадних виробів, все ж залишається однією з провідних галузей харчової промисловості в Україні та конкурентоспроможним експортером солодощів за кордон. У 2008 р. експорт кондитерської продукції становив 368,3 тис. т (33 %) на суму 802,5 млн. дол. США. Експорт здійснено до 46 країн світу, у тому числі до ЄС - 12,5 тис. т (3,39 %) , 137,3 тис. т (37,3 %) - до РФ . Значні експортні поставки мали місце до Казахстану - 20,4 %. Далі ідуть Азербайджан - 7,7 %, Грузія - 6,1 %, Молдова - 5,2 %.
У 2009 р. експорт кондитерських виробів з цукру, включаючи білий шоколад без вмісту какао, становив 88,88 тис. т на суму 128,08 млн. дол. США. Основними імпортерами продукції у кількісному вимірі були: РФ - 24,53 %, Казахстан - 17,72 %, Азербайджан - 12,06 % . В цілому на країни СНД припадає 80,68 % от загальних обсягів експорту, на країни Європи - відповідно 7,29 % Азії - 11,48 %.
Подібні статті по економіці
Цикли Кондрат'єва
Відомо декілька типів економічних циклів, які іноді
називають хвилями. Їх важко виділиті з-за великої кількості їх показників,
з-за часової pозмитості гpаниць між ними. Так звані довгі ...
Управління проектом з Удосконалення комерційної діяльності підприємства-монополіста (на прикладі ПАТ ЕК Херсонобленерго)
Актуальність
обраної теми полягає в тому, що своєчасна та повна оцінка показників
комерційної діяльності підприємства потребує значних теоретичних знань та
практичних навиків, ця о ...
Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України
шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі
сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...