Меню сайту

Сучасні соціальні, економічні та екологічні проблеми зайнятості населення та перспективи ефективного використання трудових ресурсів Київської області

Тільки за період з 2006-2007 рр. кількість безробітних у області підвищилась на 46, 1 тис. чол., рівень безробіття у 2008 р. становив 2,6%.

Тому поруч зі скороченням зайнятості, перш за все в промисловості та на будівництві, потрібно створювати робочі місця в сфері обслуговування населення, в виробництві товарів народного споживання, на приватних підприємствах [21,с. 365].

Треба реорганізувати існуючі бюро по працевлаштуванню і надати їм функції по переорієнтації і перепрофілюванню кадрів, матеріальної підтримки безробітних. Кошти на це повинні надходити із фонду зайнятості.

Більшість малих і середніх міст Київської області мають сприятливі умови для соціально-економічного та культурного розвитку - вигідного розміщення промислових підприємств, наукових, освітніх і медичних установ, підприємств сфери послуг, інфраструктури і т. п. Проте надмірна концентрація промисловості у великих і середніх містах привела до постійного дефіциту в них робочої сили, активізації маятникових міграцій, посилення відпливу сільського населення в міста. Виникає проблема активізації розвитку малих і середніх міст. Особливо це стосується приміських зон обласних центрів.

Вже зазначалося, що Київська область багата трудовими ресурсами, що полегшує індустріалізацію її території і стимулює розвиток трудомістких галузей промисловості і сільського господарства.

Досить гострою є екологічна проблема, що призвела до напруженої демографічної ситуації через забруднення навколишнього середовища, особливо внаслідок чорнобильської катастрофи, що серйозно впливає на працездатність населення [22,с. 36].

Освіта в Україні потерпає не лише від економічних проблем, що не дозволяють забезпечити високу якість та рівний доступ кожного до навчання. Рівень освіти та професійної підготовки є одним з найвагоміших критеріїв, які характеризують сукупний людський капітал (трудові ресурси).

Отже, як ми бачимо, в Україні постала ціла низка проблем, які потрібно негайно вирішувати. У зв’язку з цими проблемами ми не маємо можливості повноцінно використовувати трудові ресурси області, мати такий розвиток економіки, який нам дозволяє мати трудовий потенціал країни. Вирішивши ці проблеми ми дамо змогу країні вийти на новий рівень.

ВИСНОВКИ

Трудові ресурси - це частина працездатного населення, яка володіє фізичними й розумовими здібностями і знаннями, необхідними для здійснення корисної діяльності. Вони складаються переважно з працездатного населення у працездатному віці. Нині нижня межа працездатного віку встановлена в 16 років, а верхня - 55 років для жінок та 60 років для чоловіків. До трудових ресурсів належать також пенсіонери, зайняті в суспільному виробництві, та підлітки віком 14-15 років, які з тих чи інших причин працюють у сфері матеріального виробництва або невиробничій сфері.

Кількість трудових ресурсів може зростати за рахунок додаткового залучення у виробництво людей пенсійного та підліткового віку, або її можна регулювати за рахунок зміщення меж працездатного віку, що ми зараз можемо спостерігати в Україні.

В Україні виникає все більше проблем з раціональним використанням трудових ресурсів, зокрема в малих і середніх містах, і ліквідацією прихованого і реєстрованого безробіття.

В умовах динамічного розвитку економіки та швидкого зростання суспільного виробництва, підвищуються вимоги до більш раціонального використання працездатного потенціалу країни. Керування трудовими ресурсами становить комплекс заходів, які сприяють цілковитій зайнятості працездатного населення в народному господарстві та задоволенню потреби у кваліфікованих кадрах.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Аналіз і оцінка фінансово-економічного стану ДП Куп'янського лісового господарства
Фінансово-економічний аналіз являє собою оцінку фінансово - господарської діяльності підприємства в минулому, дійсному й передбачуваному майбутньому. Його ціль - визначити стан «фінанс ...

Визначення та аналіз доходів аеропорту (на базі матеріалів міжнародний аеропорт Харків)
Актуальність теми. Реалізація економічної стратегії розвитку підприємства здебільшого визначається обсягом доходу, який отримується. Так, від його розміру залежать можливості підприємств ...

Інноваційні процеси як шлях динамічного розвитку підприємства
господарювання виробництво нововведення Перехід економіки України до ринкового типу вимагає докорінних змін структури та якості праці, основного та оборотного капіталу, системи фінансів і ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.