Аналіз обсягу та структури доходів підприємства ТОВ "Боярські ряди"
Аналізуючи динаміку доходів, пов'язаних з операційними курсовими різницями, слід зазначити, що в цілому їх сума зростає, починаючи з 2010 року через нестабільні економічні явища в країні та постійного коливання курсу валют. Додаткове значення статті було отримане в результаті укладення частини договорів на реалізацію в іноземній валюті, що вже у 2011 році спричинило отримання даного доходу у розмірі 16204 тис. грн.
Також торговельне підприємство стабільно щорічно отримує штрафи та неустойки, пов'язані з невиконанням деяких умов договорів постачальниками продукції. Найбільшого значення даний показник сягнув у 2009 році - 12 тис. грн., порівняно з 3 тис. грн. у 2011 році, що склало 0,02% питомої ваги інших операційних доходів. Така ситуація є позитивною для підприємства з точки зору отримання додаткової вигоди, але будь-яке суттєве порушення умов контракту безпосередньо відбивається на торгівельній діяльності підприємства, що відповідно може призвести до зменшення обсягів реалізації та втрати постійних клієнтів.
Таким чином, на тенденцію зміни сукупного доходу від операційної діяльності головним чином вплинула динаміка зростання доходів від реалізації продукції та значне зростання інших операційних доходів. Зростання операційного доходу є позитивним явищем для підприємства, так як за рахунок даного джерела покриваються поточні витрати, фінансуються виробничі та соціальні потреби, формується прибуток, частиною якого відповідно задовольняються інтереси власників. Приріст виручки від реалізації, попри складні економічні умови, відбувався за рахунок того, що в 2010 році були введені в експлуатацію нові торговельні площі.
Наступним етапом аналізу операційних доходів є порівняння їх обсягів із розмірами операційних витрат та прибутку.
Динаміка операційних доходів, операційних витрат та операційного прибутку ТОВ «Боярські Ряди» у 2009-2011 рр.
Отже, розглядаючи значення показників господарської діяльності, наведених у таблиці 2.3, можемо відмітити, що у 2009 році операційна діяльність підприємства не забезпечила отримання прибутку, тобто була збитковою. Операційний збиток у розмірі 197 тис. грн. виник за рахунок того, що за результатами фінансового року, валовий прибуток від здійснення торговельної діяльності був менший, ніж витрати обігу на обслуговування діяльності підприємства. Велику частку операційних витрат склали інші операційні витрати та матеріальні затрати.
Але вже у 2010 році з метою оптимізації і скорочення витрат відбулось звільнення частини працівників управлінського персоналу, що спричинило суттєве скорочення адміністративних витрат та відповідно скоротило обсяги фонду оплати праці та витрат на соціальні відрахування. Також отримання значного приросту інших операційних доходів підприємства, в основному за рахунок отримання доходів від операційної курсової різниці, сприяло позитивній тенденції перевищення операційних доходів над витратами майже вдвічі, а обсяг прибутку від операційної діяльності склав 1811 тис. грн
У 2011 році ситуація прибуткової діяльності успішно стабілізувалась. Після проведення на підприємстві заходів щодо оптимізації операційних витрат, ми бачимо, що в цілому вони збільшились лише на 13,8% у 2011 році порівняно з 2010 роком, в основному за рахунок збільшення витрат на збут, що було пов'язано із зростанням товарообороту підприємства на 7,9%. Все це забезпечило підприємству отримання операційного прибутку в звітному році у розмірі 18536,5 тис. грн.
Подібні статті по економіці
Аналіз господарської діяльності підприємства з виробництва харчових продуктів ТОВ ККС
Товариство з обмеженою відповідальністю "ККС"
Товариство розташоване за адресою: 25014, м. Кіровоград вул.
Аерофлотська, 28А
Місце виробництва: 25005, м. Кіровоград, вул.. ...
Ефективність технічного переозброєння підприємств та методи оцінки ефективності інвестиційних проектів
Формування національної економіки на засадах самостійного розвитку
зумовило комплекс проблем, серед яких особливе місце належить інвестиціям в
основний капітал, що відтворюють і оновлюют ...
Трудовий потенціал України
В
усі часи економісти різних поглядів, шкіл і напрямів визнавали, що праця є
одним із найголовніших факторів економічного розвитку. Недвозначно на це
натякає християнська заповідь: &quo ...