Меню сайту

Аналіз обсягу та структури доходів підприємства ТОВ "Боярські ряди"

Отже, можна зробити висновок, що на підприємстві існує пряма залежність між операційним прибутком та обсягами товарообороту реалізації. Протягом 2009-2011 рр. спостерігається чітка динаміка збільшення операційного прибутку в основному за рахунок розширення обсягів діяльності та збільшення каналів збуту, а також оптимізації витрат обігу, проведення якої задля додаткової економії було визнано ефективним. Це є позитивним явищем, оскільки можна відмітити, що операційний прибуток торговельного підприємства TOB «Боярські Ряди» є основним джерелом отримання чистого прибутку підприємства.

Наступним завданням аналітичної роботи є проведення вертикального аналізу операційних доходів підприємства, який представлено в таблиці 2.4.

З таблиці 2.4 ми бачимо, що зміни у структурі операційних доходів протягом 2009-2011 рр. відбулись на користь зменшення питомої ваги виручки від реалізації в загальному обсязі із 95,34% у 2009 році до 89,98% у 2011 році. Натомість, спостерігалось значне збільшення питомої ваги інших операційних доходів, середньорічний приріст яких склав 46,58 %, і в 2011 році досяг значення 10,02% або 16235 тис. грн. Дана тенденція була зумовлена отриманням значних доходів від додатних операційних курсових різниць, котрі виникли в результаті заключення договорів купівлі-продажу товарів підприємства в іноземній валюті.

Розглядаючи структуру інших операційних доходів, варто зауважити, що в 2009 році підприємство востаннє отримувало дохід від здачі площі оренду в у розмірі 5513,9 тис. грн., що становило 99,78 % інших операційних доходів підприємства. Така динаміка доходів від надання площі підприємства в оренду пов'язана із закінченням дії договору оренди, в процесі чого підприємство отримало всю суму заборгованості виплат за кілька останніх років. Тому вже у 2011 році основну частину інших операційних доходів складають доходи, отримані внаслідок операційної курсової різниці, дана стаття склала 99,78% від загального обсягу і становила 16204 тис. грн

Також підприємство отримувало штрафи та неустойки, пов'язані з невиконанням деяких умов договорів постачальниками сировини і матеріалів, а також контрагентів по закупівлі товарів дрібним оптом. Найбільшого значення даний показник сягнув у 2009 році - 12 тис. грн., порівняно з 3 тис. грн. у 2011 році, що склало 0,02% питомої ваги інших операційних доходів.

Таким чином, основним джерелом формування доходів підприємства є доходи від реалізації товарів, частка яких за період дослідження коливалася від 95,34% у 2009 р. до 89,98 % у 2011 р. І хоча обсяг загальних операційних доходів за період зріс в середньому на 16,9 %, сума виручки від реалізації постійно мала тенденцію до зниження в загальній структурі.

Вище проведений аналіз показав, що основним джерелом формування операційних доходів підприємства є доходи від реалізації товарів, тому ці доходи необхідно проаналізувати більш детально.

Аналіз динаміки комерційного доходу та його рівня в залежності від форм продажу товарів наведений в наступній таблиці 2.5

Відповідно до цієї таблиці рівень комерційного доходу за досліджуваний період постійно зростає і становить 39% у 2011 році.

Аналогічна тенденція характерна і для динаміки рівня комерційного доходу від роздрібної реалізації товарів. Рівень доходу від роздрібної реалізації, постійно збільшується, так як з 2010 року підприємство збільшило власну торговельну площу, і зменшило обсяг оптової реалізації. Отже, частка комерційного доходу від здійснення роздрібної торгівлі в загальному обсязі валового доходу збільшилась із 75% у 2009 році до 87% у 2011 році.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ «Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект» (м. Львів) з метою вироб ...

Економіка соціальної орієнтації та проблеми її формування в постсоціалістичних країнах
У світовій системі економіки чималу роль грають колишні соціалістичні країни. До цієї групи відносяться країни, у яких довгий час існував соціалістичний режим. Розглянемо основні тенд ...

Газова промисловість Росії
У період ринкових реформ галузі паливно-енергетичного комплексу Росії удосконалювалися структурні та управлінські. На відміну від нафтової промисловості, де за період соціально-економіч ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.