Меню сайту

Аналіз релевантної інформації для прийняття управлінських рішень

. Виробляти чи купувати?

Виробляти чи купувати - це альтернатива відносно того, що вигідніше:

самим виробляти окремі компоненти продукції (виконувати роботи) чи купувати їх у зовнішніх постачальників (підрядників).

Так, як дане сільськогосподарське підприємство «Рать» має надійних постачальників, гарантію якості продукції, сучасне обладнання, стабільний персонал. То для даного підприємства вигідніше виробляти продукції, а купувати лише сировину для вирощування сільськогосподарських культур.

Аналіз для вирішення проблеми передбачає:

визначення релевантної виробничої собівартості компонента (роботи, послуги);

- диференціальний аналіз витрат;

- урахування якісних факторів та не фінансової інформації про можливі наслідки такого рішення на перспективу.

Утім, остаточне рішення з цього питання треба приймати з урахуванням як якісних так і кількісних факторів.

Якісні релевантні фактори для прийняття рішення «виробляти чи купувати» можна поділити на дві групи: зовнішні та внутрішні.

Прикладом зовнішніх якісних факторів є:

- надійність постачальника;

- гарантія якості продукції постачальника;

- стабільність цін;

- можливі використання вивільнених потужностей та робочої сили;

- можливі зміни у технології виробництва.

. Продавати чи обробляти далі?

На СГПП «Рать» це рішення пов’язане з можливістю реалізації продукції на певній стадії її виробництва або продовження обробки з метою одержання додаткового прибутку.

Додаткова обробка продукції (або доповнення спектра послуг) може

забезпечити нові риси або функції продукції (або гнучкість чи якість послуг) й реалізацію її за більш високою ціною.

Наприклад, підприємство може розглядати альтернативу: реалізувати урожай гречки чи направити частину врожаю на переробку з метою виготовлення гречаної каші.

Ще одним варіантом рішення «продавати чи обробляти далі» є рішення щодо дефектної продукції: продати її зі знижкою чи усунути дефекти й реалізувати цю продукцію за звичайною ціною. Якщо продукція підлягає вторинній переробці, то і продаватимуть її зі зниженою ціною. Та більшості на підприємстві СГПП «РАТЬ» усуваються всі дефекти й реалізують цю продукцію за звичайною ціною.

Отже, на СГПП «Рать» аналіз релевантної інформації для прийняття управлінських рішень здійснюється менеджером досить помірковано, і перш ніж прийняти певне рішення враховують всі мінуси і плюси.

Висновок до 4 розділу

Значну частину робочого часу менеджер на СГПП «Рать» витрачає на прийняття різних управлінських рішень. Ці рішення можуть стосуватися як довгострокових перспектив розвитку підприємства так і поточних проблем, що виникають процесі господарської діяльності.

Поряд із стратегічними рішеннями менеджер приймає рішення, пов’язані з використанням ресурсів у процесі поточної діяльності. Такі рішення називають короткостроковими або операційними. Вони стосуються головним чином нижчого та середнього рівнів управління. Об’єктом короткотермінових рішень можуть бути ціна і обсяг реалізації продукції, прийняття спеціальних замовлень, скорочення або розширення виробництва певних виробів тощо.

Здебільшого прийняття рішення передбачає вибір з кількох можливих варіантів того варіанту, яких найкращим чином уможливлює досягнення необхідних результатів.

Прийняття рішення - цілеспрямований вибір з кількох альтернативних варіантів такої дії, що забезпечує досягнення обраної мети або розв’язання певної проблеми.

Отже, на СГПП «Рать» аналіз релевантної інформації для прийняття управлінських рішень здійснюється менеджером досить помірковано, і перш ніж прийняти певне рішення враховують всі мінуси і плюси.

ВИСНОВКИ ТА ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВУ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА МЕТОДИКИ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ

Виробництво є одним із основних процесів господарської діяльності будь-якого суб’єкта господарювання. Основною метою здійснення виробничого процесу є отримання економічної вигоди, тобто прибутку. Базовим фактором, котрий впливає на розмір прибутку є витрати понесені в результаті здійснення господарської діяльності. Тому всі зусилля керівників направленні на контролювання їх величини і, по можливості, зменшення їх розміру. Виходячи з цього, основними дефініціями в управлінському обліку є витрати.

Загалом, витрати - це використані у процесі виробництва різні речовини і сили природи на виготовлення нового продукту праці. В умовах товарного виробництва грошовий вираз суми витрат на виготовлення конкретного продукту називають собівартістю. Зміст термінів витрати і собівартість поєднується в понятті витрати виробництва.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Товарне виробництво
Життя людського суспільства складна, багатогранна та сповнена протиріч. Майже у всьому світі, щоб вижити, людина повинна працювати, тому що оточуючі його речі у своєму природному стані, ...

Безробіття
Праця і земля - два основні джерела багатства, два основні фактори зростання виробництва, бо всі інші фактори - капітал, організація, інформація - це справа рук і розуму людини. Тому су ...

Антимонопольне регулювання в корпоративному секторі
Темою, обраною для розгляду в даній роботі є антимонопольне регулювання в корпоративному секторі. На сьогодні для економіки України висвітлення даного аспекту являється надзвичайно ак ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.