Аналіз релевантної інформації для прийняття управлінських рішень
Витрати підприємства можна класифікувати за різними ознаками. Класифікація витрат потрібна для визначення вартості продукції та відповідно для ціноутворення. Велике значення класифікації витрат в управлінні ними і, перш за все, при здійсненні калькуляції собівартості продукції для різних потреб управління. У сільськогосподарських підприємствах витрати операційної діяльності групуються за такими економічними елементами: матеріальні затрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизація інші операційні витрати.
Отже, в ході роботи було роглянуто та проаналізовано ряд літературних та періодичних видань. Відповідно до завдань у перших розділах роботи були розкриті питання: що таке управлінське рішення, яке місце займає інформація в управлінні та в підготовці управлінського рішення, які джерела допомагають керівнику організації або підприємства отримати інформацію необхідну для керування та прийняття правильних рішень.
Мета даної курсової роботи передбачала подати необхідне системне представлення про сутність, структуру, функції та вплив джерел інформації на прийняття управлінського рішення.
Було розглянуто зарубіжний досвід управлінського обліку в таких країнах, як Франція, США, Німеччина.
Сільськогосподарське приватне підприємство «Рать» вирощує багато різних сільськосподарських культур, а також значну роль в підприємстві відіграє вирощування великої рогатої худоби, свиней і т.д.
Мною було розроблено організаційно-технологічну структуру виробництва і реалізації продукції наСГПП «Рать», розписано весь процес виробництва на даному підприємстві.
Також було розглянуто внутрішню звітність, яка на СГПП «Рать» відображає результати виробничої і фінансово господарської діяльності підприємства. Крім звітності було розглянуто звіт про фінансові результати за 3 роки.
Об’єктами визначення собівартості продукції зернових культур на СГПП «Рать» є зерно і зерновідходи. Одиницею калькуляції зерна і зерновідходів є 1 ц. Крім того виділяють побічну продукцію - солому. Собівартість соломи на підприємстві визначають виходячи із розрахунково-нормативних витрат на збирання, транспортування, пересування, скиртування.
В кінці року планова собівартість доводиться до фактичної такими методами: методом “Червоне сторно” або методом до проводок. Сума коригування визначається як різниця між плановою і фактичною собівартістю. Якщо планова собівартість вища фактичної, то використовують метод “червоне сторно”, якщо планова собівартість нижча - метод до проводок.
Що стосується загальновиробничих витрат, то їх розподіл, окрім суми податків та орендних платежів, здійснюється пропорційно прямим затратам. Сума ж податків та орендних платежів роз приділяється пропорційно площі сільськогосподарських угідь.
На СГПП «Рать» потрібно удосконали організаційну структуру підприємства. Також виділити окрему посаду управлінського бухгалтера або створити окремий відділ з підпорядкуванням фінансовому менеджеру головному бухгалтеру так як на підприємстві здійснюється великий обсяг продукції.
Подібні статті по економіці
Вимір і забезпечення підвищення якості і конкурентоспроможності продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного
товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, обумовленої в
першу чергу ступенем задоволення потреб суспільства з на ...
Економічний аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства
Вихідні дані для курсового проекту
Виконання курсового проекту
. Обґрунтування планового обсягу виробництва продукції та
трудомісткості річного випуску для базового та планового рок ...
Витрати підприємства
Виробнича
практика господарювання на ринкових засадах підтверджує ту незаперечну істину,
що результативність (ефективність) будь-якої виробничо-господарської та
комерційної діяльності з ...