Меню сайту

Недоліки традиційного підходу

1. Ресурсний підхід, зорієнтований на визначення виробничого потенціалу як сукупності виробничих ресурсів, визначає його величину як суму фізичних і вартісних оцінок окремих його складових.

2. Структурний підхід, зорієнтований на визначення раціональної структури виробничого потенціалу, визначає його величину, виходячи з прогресивних норм і нормативних співвідношень, заданих найбільш досконалими технологіями, організацією виробництва загалом і окремих підсистем підприємства, що використовується в галузі.

3. Цільовий (проблемно - орієнтований) підхід, спрямований на визначення відповідності наявного потенціалу досягненням поставлених цілей, визначає його величину як рівень відповідності окремих складових потенціалу необхідному, дещо ідеальному уявленню про склад, структуру та механізми функціонування потенціалу для виготовлення конкурентоспроможної продукції, який зводить відображення в нормативних «деревах цілей» з широким спектром локальних і системних оцінок окремих елементів та взаємозв'язків.

Рівень виробничого потенціалу визначається в процесі його використання та оцінюється з точки зору його результативності, тобто ступеня задоволення (порівняно з конкурентами) потреб клієнтів, які споживають вироблену продукцію [85, с.57-63]

Аналіз внутрішнього середовища організації передбачає дослідження наступних підсистем: фінанси, маркетинг, виробництво, управління персоналом, інноваційну діяльність, систему управління організацією тощо. Дослідження ресурсів, завдань, стратегії, політики, планів, а також показників, що характеризують основну діяльність, і результатів в окремих галузях, які стосуються конкретної організації, дозволяє зробити певний висновок про загальну ефективність діяльності організації, визначити можливості і необхідні засоби по вдосконаленню діяльності [57, с. 73-80].

Схема діагностики стратегічних проблем Р. Омае.

Стратегічна проблема суттєво відрізняється за своєю суттю від слабких сторін організації. Слабкість організації визначається при порівнянні з організаціями -конкурентами, тоді як проблема виникає в тому випадку, коли спостерігається невідповідність між цілями організації та дійсним станом справ. Стратегічна проблема може бути як в площині виявлення слабких сторін діяльності, так і спрямована на розвиток можливостей організації. Японський консультант Р. Омае запропонував схему проведення діагностики стратегічних проблем, яка орієнтована на стратегічні можливості фірми і забезпечує комплексний аналіз [57, с. 97-99] (ДОДАТОК Г).

Особливості

SNW

-підходу до аналізу внутрішніх ресурсів організації

.

Виявлені в результаті стратегічного аналізу внутрішнього середовища первинні елементи її сили треба використовувати як «цеглинки» для побудови унікальної конкурентної переваги саме даної організації. І, навпаки, виявлені слабкості, тобто первинну основу конкурентного недоліку, - ліквідувати як елемент, що для даної організації є шкідливим. При стратегічному SNW - аналізі додається ще одна додаткова N - позиція (нейтральна). Як свідчить практика, у ситуації стратегічного аналізу внутрішнього середовища організації як нейтральну позицію найкраще фіксувати середній ринковий стан для даної конкретної ситуації. Для перемоги в конкурентній боротьбі може виявитися достатнім стан, коли дана конкретна організація щодо всіх своїх конкурентів за всіма - крім однієї -ключовими позиціями або факторами знаходиться в стані N і лише за одним фактором у стані S [14, с. 111-113].

Метод діагностики досліджуваного підприємства

«7

S

»

(Мак Кінсі).

Даний метод може бути представлений у вигляді схеми, яка складається з наступних елементів:

. Стратегія (цілі, плани дій, шляхи найкращого використання ресурсів при певних характеристиках зовнішнього середовища тощо)

2. Структура (організація, кількість ієрархічних рівнів, делегування повноважень)

3. Персонал (професійний рівень, його відповідність задачам, які вирішуються)

4. Системи (процеси, правила)

5. Стиль (культурний, технічний, стиль дирекції, поведінка в термінах менеджменту)

6. Компетенція (основні відмінності в порівнянні з конкурентами, кваліфікація)

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Трудові ресурси Київської області та регіональні особливості їх розміщення й використання
Комплексний розвиток продуктивних сил економічних районів - один з пріоритетних напрямків наукових досліджень та практичної діяльності держави і місцевих органів влади з питань регіонал ...

Інноваційні напрями регіонального розвитку
У сучасних умовах господарювання інноваційна діяльність служить могутнім каталізатором розвитку економіки, тому що вона являє собою інструмент конкуренції. Сьогодні Україна пережива ...

Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ «Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект» (м. Львів) з метою вироб ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.