Меню сайту

Матричні методи формування стратегії розвитку компанії

Структура моделі

GЕ/McKincey

В центрі уваги моделі GЕ/McKincey знаходиться майбутній прибуток або майбутня віддача капіталовкладень, які можуть бути отримані організаціями. Таким чином, усі розглянуті види бізнесу організації ранжуються як кандидати з точки зору отримання додаткових інвестицій як за кількісними, так і якісними параметрами. Матриця GЕ/McKincey має розмірність 3x3 (Рис. 2.3).

Переможець (1)

Переможець (2)

_Знак питання

Переможець (3)

Середній бізнес

Програвший (1)

Створювач прибутку

Програвший (2)

Програвший (3)

На відміну від матриці ВСG, у моделі GЕ/McKincey кожна вісь координат розглядається як вісь багатофакторного, багатоаспектного виміру, що робить дану модель більш багатою в аналітичному плані в порівнянні з матрицею ВСG і, одночасно, більш реалістичною з погляду позиціонування видів бізнесу. Параметри, за допомогою яких оцінюється положення бізнесу по осі У, практично не контрольовані організацією. Позиціонування бізнесу організації по осі X знаходиться під контролем самої організації і при бажанні може змінюватися.

Аналізовані види бізнесу відображаються на сітці матриці у вигляді кола, кожне з яких відповідає загальним обсягам продажу на певному ринку, а частка бізнесу організації в цих обсягах продажу - сегментом в цьому колі. Стратегічні позиції бізнесу покращуються по мірі його просування на матриці зправа наліво знизу вверх (ДОДАТОК Е).

Сильні і слабкі сторони моделі

GЕ/

McKincey

Основна увага в моделі GЕ/McKincey зосереджується на балансуванні інвестиціями. Дана модель не дозволяє одержати чіткої відповіді щодо того, як необхідно перебудувати структуру бізнес-портфеля організації. Пошук відповіді на це запитання лежить поза межами аналітичних можливостей даної моделі.

Модель GЕ/McKincey передбачає ряд методичних припущень щодо осей матриці позиціонування та змінних, що їх складають. Відносні переваги організації у певній галузі (вісь X) визначаються на підставі порівняння рівня прибутковості відповідного бізнесу організації щодо його позиції у конкурентів. Проте доцільніше було б позиціонувати бізнес організації у відповідності також з його перспективами, а не лише з поточним статусом. Оцінка ринкової привабливості (вісь У) базується на припущенні, що вона обов'язково відбивається в середньому потенціалі одержання прибутку в довгостроковій перспективі для всіх учасників цієї галузі. Модель GЕ/McKincey рекомендує скористатися спрощеними стратегіями, які швидше за все можна взяти на озброєння як орієнтир для подальшого поглибленого аналізу, проте в ніякому випадку не можна розглядати як управлінське рішення. Не є однозначним і поділ матриці GЕ/McKincey.

Варіації моделі

G

Е/

McKincey

.

Сьогодні існують різноманітні варіації моделі GЕ/McKincey. В їх основі, як правило, - прагнення збільшити число і різноманітність факторів, які враховуються в ході аналізу, чи запропонувати більше варіантів стратегічних рішень для тієї або іншої позиції (ДОДАТОК Е) [26].

Модель портфельного аналізу методом

Shell

-

DP

М

Модель портфельного аналізу методом “Shell”- DPМ має назву матриця направленої політики. Вона була розроблена компанією “Shell”

в середині 70-х років у зв'язку з динамічними змінами в зовнішньому середовищі, які не давали змогу застосовувати відомі методи прогнозування стратегічних позицій СОБ організації. Модель “Shell”- DPМ (The Directional Policy Matrix) - це двовимірна матриця, яка складається з 9 квадрантів (3x3). Параметрами її є конкурентоспроможність СОБ і перспективи розвитку галузі (ДОДАТОК Ж). Модель “Shell”- DPМ синтезує можливості попередніх двох матриць, а саме: оцінку грошового потоку, який є індикатором доцільності в короткотерміновій перспективі (матриця «зростання - частка ринку») та оцінку віддачі інвестицій, тобто показника більш віддаленої перспективи (матриця «привабливість-конкурентоспроможність»).

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Державне регулювання зайнятості
Терно́пільська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у місті Тернопіль. В історичному відношенні охоплює східну частину Галичини, частину Західного ...

Формування та використання виробничої потужності підприємства
В умовах формування та розвитку ринкових відносин центр господарської діяльності зміщується до первинної ланки економічної системи - підприємства. Підприємство є головним структуроутвор ...

Управління товарними запасами
Україна вже тривалий час знаходиться в стані глибокої економічної кризи. Об’єктивно в таких умовах найбільш вигідні галузі, в яких період обороту капіталу мінімальний. Торгівля відно ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.