Меню сайту

Вплив факторів на виробничу програму підприємства

Кожне підприємство повинне постійно приділяти увагу поліпшенню ефективності використанні виробничої потужності, її технічного та технологічного рівня. У зв'язку з цим одним з основних заїдань виробничого менеджменту на підприємстві є виявлення факторів, які визначають його виробничу потужність і мобілізацію наявних резервів [20, c. 344].

Фактори, що впливають на ефективне використання виробничої потужності підприємства, можна згрупувати таким чином.

1) Фактори, що пов'язані зі складом та особливостями структури основаних фондів підприємства:

а) кількість і продуктивність обладнання;

б) співвідношення активної та пасивної частин основних фонлм-рівень технології виробництва;

в) рівень зносу обладнання, його технічні характеристики, характер використання обладнання.

2) Фактори, що пов'язані з особливостями продукції, що випускається:

а) серійність випуску;

б) рівень уніфікації виробів і деталей,

в) стандартизація матеріалів, обладнання та деталей, що використовуються;

г) матеріаломісткість продукції.

) Фактори, що пов'язані з особливостями організації виробництва продукції:

а) рівень спеціалізації та кооперації виробництва.

б) ступінь концентрації виробництва.

в) рентабельність виробництва;

г) рівень кваліфікації кадрів;

д) рівень узгодженості за продуктивністю між групами машин

є) кількість "вузьких місць".

) Фактори, що пов'язані з рівнем управління виробництвом:

а) виробнича й організаційна структура виробництва;

б) методи управління, що використовуються;

в) стиль і техніка управління.

Усі зазначені фактори впливають на виробничу потужність комплексно, бо вони пов' язані між собою.

Фактори, що впливають на величину та використання виробничих потужностей фірми, поділяють на дві групи: перша група факторів впливає на збільшення використаних потужностей, а друга - дає можливість оцінити рівень їхнього використання. Це зумовлює необхідність системного підходу до їх розгляду. Сучасні промислові фірми оснащені взаємоузгодженими високопродуктивними системами машин. Однак зміна обсягів виробництва, удосконалення технологій, розширення масштабів механізації та оптимізації, оновлення та модернізація устаткування обумовлюють порушення рівня узгодженості пропускної здатності устаткування, робочих місць і виробничих потужностей підрозділів.

Вплив пропорційності на величину виробничої потужності підприємства обумовлюється тим, що процес виготовлення продукції є багатостадійним і здійснюється шляхом комбінації різнорідних машин і робочих місць, дільниць і цехів. Таким чином, при визначенні виробничої потужності систему машин необхідно розглядати як сукупний механізм, побудований за принципом пропорційності [18, c.302].

Фактори підвищення продуктивності машин (робочих місць) пов'язані, головним чином, з покращанням якісного складу технологічного устаткування. Продуктивність машин і устаткування також залежить від якості заготовок, напівфабрикатів, меншого часу їх обробки, а значить, більшої кількості продукції.

Збільшення продуктивності машин залежить від впровадження прогресивної технології, що зумовлено рівнем досконалості конструкції виготовлюваних виробів; простіша конструктивна схема виробів і окремих вузлів, вища їх технологічність у виробництві, вища машиномісткість виготовлюваної продукції та менша її трудомісткість.

Кваліфікація працівників і систематичне підвищення загальної та технологічної освіти, удосконалення виробничих навичок працівників підприємства і на цьому підґрунті підвищення рівня їхньої класифікації створюють сприятливі соціальні передумови для збільшення продуктивності засобів праці, дозволяють максимально використовувати потенційні можливості техніки, ширше впроваджувати прогресивні технологічні процеси, збільшувати виробничі потужності підприємства.

Фактори збільшення виробничої потужності підприємства пов'язані з усіма основними елементами процесу виробництва. З засобами праці цей зв'язок виявляється у кількісному та якісному аспектах; з предметом праці й самою працею - тільки в якісному [10, c. 354].

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Еволюція поглядів на економічне зростання та сталий розвиток
Проблеми досягнення стабільних темпів економічного зростання є актуальними в усіх країнах світу. Але в останній час дещо змінилися погляди щодо мети й шляхів досягнення зростання економ ...

Господарська діяльність ВАТ Київський завод безалкогольних напоїв Росинка
Метою виробничої практики є ознайомитися із господарською діяльністю ВАТ «Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка», дослідити її стан та економічні показники, що її відображають. ...

Інститути та засоби управління зовнішньою торгівлею на національному рівні
Система державних органів управління зовнішньоекономічною діяльністю. Принципова структура інститутів, що управляють зовнішньоекономічною сферою, і в промислове розвинутих країнах, і в краї ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.